Forum Bulgaricus
Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Tematy inne (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Jeśli nie Bułgaria i Bałkany to... (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 (/showthread.php?tid=1056)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 10-08-2018

A tukej znajdowała się kasa gdzie jak sięgam pamięcią to to chyba bilet były za 1500 AMD za twarz / ale już pewny nie jestem/

[Obrazek: Sgqho4q.jpg?1]

No wiadomo ,że aby dostać się do tego wagonika to najpierw bilet a potem jazda. Mieszkańcy z wioski Tatev to mieli wjazd za friko .

[Obrazek: 0khPHBR.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 10-08-2018

Jk sobie przypominam to na trzech tam i z powrotem chyba wybuliłem 5 tysi .

Co do tej kolejki górskiej to ją postawili Japończyki i ma najdłuższą rekordową odległość między pylonami rozstawionymi na przeciw stawnych górach/ponad 5 kaemów/ ,jadąc nią mamy wrażenie jak byś my lecieli samolotem ze względu na kołysanie i tudzież bywają turbolencje. Jazda kolejką do Tateva to jakieś ponad 10 min!

Bilety kupione idziemy zająć sobie najlepsze miejsca ,czyli z przodu .

[Obrazek: oXFCIxT.jpg?1]

Z tego co widać to kolejka jest bardzo nowoczesna .

[Obrazek: sboWTzb.jpg?1]

Wchod .

[Obrazek: Cpzp7ZJ.jpg?1]

I start w górę ,przed nami 10 minut jazdy nad dwiema dolinami .

[Obrazek: pyEA8Xa.jpg?1]

Lecimy nad wioseczką cichaczem .

[Obrazek: Ma1PFMu.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 10-08-2018

Komentować chyba nie trzeba )))

[Obrazek: G6SrHf0.jpg?1]

[Obrazek: RL98SQo.jpg?1]

Przelatujemy nad grzbietem tzw "pieriewałem" nad drugą doliną to bujało,że można było puścić klocka w majty  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: eNFeqOv.jpg?1]

Jeśli się ktoś podnieca Rumunką trasą Transfogarską to niech have gledka na to:  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: ekpg914.jpg?1]

Widoczek z wagonika )))

[Obrazek: DbAGJca.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 10-08-2018

Coś w dole .

[Obrazek: XnWK6dP.jpg?1]

Coś tam w dole było coś ciekawego ?!

[Obrazek: F8QwHp6.jpg?1]

Cel wycieczki w zasięgu wzroku .

[Obrazek: HlFZYI2.jpg?1]

A to już końcówka i wyjście do wioski Tatev :

[Obrazek: tVBR0y9.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 10-08-2018

A to focia zaraz po wyjściu z wagonika.

Myślę,że jak na dzisiejszy dzień to było b na tyle , za następnym razem wejdziemy do wioski Tatev i monastyru który jest taką niby jasną górą dla Ormian jak i kultury Ormiańskiej . Myślę,że okolica może spodobać się każdemu ?! Zza tamtej góry przyjechaliśmy  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Dziękuję za uwagę i może do jutra ..... Trza mi trochę przycisnąć temata ponieważ praktycznie 17-stego robię wypad , a przecież jeszcze zostało wiele wszelakich pijaczych tematów czy to opowieści innych Ormiańskich do opowiedzenia .

Za SEga !!! Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: baGDjFU.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 14-08-2018

Witajcie

Z wagonika wychodzimy w wiosce o nazwie Tatev i monastyr w Niej także zwą Tatevem . To miejsce tak w ogóle na internetach znajdziecie pod nazwą Weang's of Tatev .

W ogóle w Armenii panuje pogląd ,że naród Ormian przetrwał tam dzięki swojej mądrości i inteligencji . W Tym monastyrze onegdaj było w Nim złożone podaj ponad 10 tyś starych ksiąg,manuskryptów  czy tam innych woluminów które zawierały wiedzę na różne tematy nie tylko religijne ! Obecnie te wszystkie księgi zostały przeniesione do atomowego bunkra w Erewaniu w Alei Mesropa Masztoca i są zamknięte za ogromnymi stalowymi drzwiami,że nawet bombą Ich nie rozwalisz .

Aby nie nudzić konia to pokaże jak tam było i będziemy kończyć pobyt w Tatevie .

[Obrazek: EuX8WJv.jpg?1]

[Obrazek: TlTBxTW.jpg?1]

[Obrazek: hzfWQq6.jpg]

W środku Batiuszka prowadził jakiś obrzęd . Można fotki robić .

[Obrazek: 4He9tHd.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 14-08-2018

Kramik z muzealnymi eksponatami .

[Obrazek: Lsa0BEX.jpg?1]

Widoczek z Monastyru

[Obrazek: UckYCJE.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 14-08-2018

W samym Tatev Monastyrze raczej nie będzie pusto w porach kiedy są wakacje ,przyjeżdża do niego wiele wycieczek objazdowych . Są kramiki i można zamówić coś do jedzenia . Co do mnie to jeden sprzedawca jak dowiedział się ,że jestem z Polski to musiałem się z Nim napić Tutufki .

W Tatevie może byłem ze 20 minut i szybko zerwaliśmy się ponieważ bardziej mnie zainteresowało co obok niego a obok NIego rozciągała się senna wioseczka skąpana w górskich promieniach Ormiańskiego gorącego Słońca . I tam pokierowałem swoimi krokami ot tak ponieważ nikt tak się nie udawał ale my i owszem  Big Grin  Big Grin

To pokażę z kilka foteeczek. Właściwie wioseczka górska senna jak b wyludniona ,cicho i pusto . Pewnie jk b mi zależało to zapewne znalazł bym u kogoś kimanie kątem ale wtedy nie było takiej potrzeby .

To jadziem :

Wiata autobusowa taki mocny relikt epoki CCCP . Widać ,że nawet na taką drobnostkę nie żałowano betonu i prętów zbrojeniowych , jk b to konserwować to wyglądała b ona rześko )))

[Obrazek: 8Mdez8W.jpg?1]

Wioseczka )

[Obrazek: pKTxwUW.jpg?1]

W samej wioseczce a jakże nie mogło zabraknąć cerkwi i ta cerkiew  miała z jakieś pół wieku . Jak łaziliśmy wokół niej to przyszła ku nam taka babcia która Ją nam otworzyła .

[Obrazek: KiGmXoG.jpg?1]

Foteczka ze środka .

[Obrazek: 6SpiOjo.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 14-08-2018

Jakiś bydyneczek obok jk widać to nawet jakieś monumenty są brane jako materiał budowlany )))

[Obrazek: 9eV8RfB.jpg?1]

W samej wiosce jak i w samym głównym MOnastyrze są czeszmy gdzie można się schłodzić i napić wody bez strachu ,że coś może się stać z żołądkiem .

Nic się ciekawego nie przytrafiło a ,że dzień chylił się ku końcu to trza było wracać do naszego miejsca gdzie kimaliśmy.

W samej rzeczy to Skrzydła TAtevu zaliczyliśmy więc należało od razu coś wymyślić w którym kierunku jechać ?! Oczywiście po przespanej nocy a i do tego jk zwykle trzeba było z Gospodarzem wychylić coś z kany Galilejskiej na cześć dalszego owocnego pobywania w Armenii ))))

Po odwiedzinach wracamy na dół :

[Obrazek: QRNc5ko.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 14-08-2018

Nie każdemu spusk -zjazd służył ,jednej białogłowie z wrażenia coś się źle zrobiło .

[Obrazek: ZAmSXio.jpg?1]

WAgonik pełny i jedziemy w dół :

[Obrazek: HeCq6bp.jpg?1]

A teraz wrzucę z kilka ujęć z drogi powrotnej ze względu ,że światło było inne .

[Obrazek: 4oXzemQ.jpg?1]

[Obrazek: w3pQsIV.jpg?1]

Przeciwległe zbocze napominało mi zejście do Dżnandemy w Starej Płaninie .

[Obrazek: wudcQZ4.jpg?1]