Forum Bulgaricus
Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Tematy inne (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Jeśli nie Bułgaria i Bałkany to... (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=60)
+--- Wątek: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 (/showthread.php?tid=1056)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

Pierwszą niby wycieczkę do Muzeum mamy odfajkowaną , no taką co b należało zrobić. W w/w wymienionym Muzeum to musimy sobie na to z pół dnia poświęcić jeśli chcecie dowiedzieć się więcej a nie tylko się po muzeum przebiegnąć . Chłopaki się trochu już na menja wku.... ,że wziąłem sobie za honor aby wszystko to co było o tym Ormiańskim Genocydzie w tym Muzeum ,ze czytałem jak to mówią Ruscy od korki do korki ,czyli pokrótce od deski do deski .

Właściwie Ormianie mają historię bardzo interesującą i na tyle ujmującą ,że musiałem sobie po nocach nadrobić jeszcze wiedzę na temat Ich Historii ,języka no i tego Ich Holokaustu . Jak to się mówi -człowiek całe życie  się uczy.

Następna wycieczka to już była lajtowa poni9eważ niesiony opowieścią mojego Tawariszcza z podróży to w te pędy zapragnąłem poczuć w swej japie smak legendarnego Ararat -Dwinu ! A,że wycieczka to był taki typ przechadzki to bym focie pokazałam z jakimś tam swym komentarzem !

Z naszego miejsca zamieszkania to chyba najpierw trza było karnąć się metrem aby dojechać gdzieś do bardziej głównego centrum co b się zakitrać do jakiejś marszrutki jadącą do Placu Republiki czy coś w ten deseń .... Kontynuując :

[Obrazek: e9bjXRz.jpg?1]

Na załączonym obrazku widać ,że Rosyjski język jest tam prawie wszędzie .....

Ale nic zaraz będzie ten plac od którego z 2 kaemy piechtą aby dostać się do studni z Araratem ))))

[Obrazek: mARVdl7.jpg?1]

Jedna z kurtyn wodnych w pobliżu w/w placu

[Obrazek: TTasEDp.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

Tutaj na załączonym izobreżienii widać taki jeden z główniejszej budowli ale nie wiem co się tam znajduje . Ale pod tym budynkiem możemy się napatoczyć na kierowców oferujących nam swoje usługi jak tour po Armenii ,przychodzisz i dogadujesz się co do ceny i jedziecie . Cena wyjściowa była jakieś 40 tysi za dzień . Ale pewnie można było b znaleźć za taniej jeszcze .

[Obrazek: 6ps3sU7.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

Kierujemy się twarzą ku Słońcu ,przed nami jakieś ze 2 kaemy z haczkiem do "wodopoju" )))) A coś takiego z prawej strony stało . Ale oczywiście staram się relacje okrajać bo to takie sławne miejsca w Erewaniu . Zresztą KOniaczeskij Zawod niby sławnym jest też ale co mi tam .... jego to muszę pokazać ))))

Idziemy w kierunku jak to mówiłem ale jak nie znamy drogi to pytamy się tubylców!

[Obrazek: U3BSFuH.jpg?1]

Przejść trzeba poprzez taki parczek .

[Obrazek: kqJ6xtG.jpg?1]

Na tym placu a raczej obok Niego też stało takie coś też.

[Obrazek: EuY7mop.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

Ale idziemy żwawym krokiem poprzez w/w parczek co by dojść do większego skrzyżowania ulic ,będzie to zaraz za parczkiem .

Napataczamy się na taki baseno-fontann ,można było b się popluskać ale czort wie czy by człowiek nie załapał jakiegoś wrednego liszaja . Oczywiście co niektóre fontanny umarły ale mimo wszystko w mieście suszy nie było .

Było już bardzo dotkliwie gorąco ...

[Obrazek: HNKZhCF.jpg?1]

Dochodząc do końca w/w parczka mijamy wyrzeźbioną postać pana o miłym licu . Po przeczytaniu a raczej po usilnej próbie przeczytania kto eto ....po starożytnym języku Ormian to zapewne ja też dostałem tylko taki miły wyraz twarzy i ruszyłem dalej przed siebie do punktu dzisiejszej wycieczki! Chociaż w Armenii coś ustalać z góry co będzie to raczej płonna nadzieja ..... Nie wie czytelnik co może nas spotkać za winklem czy nawet samym dworcu autobusowym /ale to patom/

[Obrazek: zHMoyD1.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

Wyjście z parku raczy nas widokiem korporacyj wszelakich ,po zapachu gorzelnianym zapachu w powietrzu możemy się domyślić co to za zakłady ,ten pierwszy czerwony z cegły to nie zatrybiłem co to za ptica to ale ten drugi to to już będzie też Koniaczeskij Zawod tyle ,że to nie był Ararat tylko Noi ! Zresztą Noi piłem i jest w deche Big Grin  Big Grin  Big Grin

Na ulicy konkretnie kopało po nosie ,wydawać by się b mogło ,że od samego wąchania można było b się nakorbić ))) At  At  At  Shy  Shy  Shy  Shy

[Obrazek: lrGu8kR.jpg?1]

A tutaj to to ciemne z prawej strony to Koniaxzeskij Zawod Noi ! Noi jest taki sam przemniamuśny jak Ararat ale ,że Ararat to już był o kroczek to szliśmy do celu jeszcze radośniej )))) Tutaj w tym miejscu to po kichawie kopało zacierem jush konkretnie nooo )))))

FAbryka Koniaku Noi ! Noi KOniak polecam jak nie wiem co )))))


[Obrazek: 7KdM4vf.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 28-05-2018

A tutaj to po napisie już widać ,że cel wycieczki już tusz ,tush )))) Do Fabryki Ararat możemy pójść ponieważ jest tam otwarte muzeum! Ale w następnym wejściu moim to może objaśnię czytelnikowi jak się można w tej fabryce nakorbić za friko!  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Tylko będzie do szczęścia potrzebna taka dłuższa słomka lub sprytny długopis który skrzętnym ruchem możemy błyskawicznie rozmontować aby p[ozyskać rurkę przetrwania w tym złym wielkim świecie !

W samej fabryce muzeum  są dwie opcje zwiedzania czyli jest opcja dla angolo języcznych i dla ruskich ,mnie tam to było po barabanu w jakiej grupie ja wejdę czy z angolami czy tam z ruskimi ,chociaż rosyjski język uwielbiam ! Ale kto tam idzie b czego słuchać na finał i tak będzie poczęstunek i każdym bez wyjątku było do tego strasznie spieszno ,że nadmienię do tego jewszcvze ,że w samej fabryce zacierem słodkim kopało no nosie 10 razy mocniej niż na ulicy! Rzekomo w powietrzu w tym muzeum powietrze ma około 5 % alkoholu w rozpyleniu ,czyli już inhalując się mocno możemy poczuć mały rauszyk ))))

[Obrazek: 3q4WSmV.jpg?1]

Wszystkich Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie !

ps.

Z dala po prawej stronie widać jupitery tego boiska ,raczej dużego stadionu com wcześniej już pokazywał . Od muzea Ararat to do Muzeum Gienocida to już nie tak daleko . Cel jest dobrze widoczny .


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - dżek - 29-05-2018

Arka, Twój styl jest rozpoznawalny i charakterystyczny. Nie da się go pomylić z kimś innym. I za to plus. A nawet dwa!
Jaki stosunek Ormianie mają do dawnych ciemiężycieli z CCCP a obecnie Rosji? Skoro napisy w j. rosyjskim się pojawiają to chyba pozytywny?


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 30-05-2018

(29-05-2018,11:22:08)dżek napisał(a): Arka, Twój styl jest rozpoznawalny i charakterystyczny. Nie da się go pomylić z kimś innym. I za to plus. A nawet dwa!
Jaki stosunek Ormianie mają do dawnych ciemiężycieli z CCCP a obecnie Rosji? Skoro napisy w j. rosyjskim się pojawiają to chyba pozytywny?

Cześć Dżeku !

Bardzo Tobie dzięki za punkciki  Big Grin  Big Grin  Big Grin  No może masz i rację co do tego jak prowadzę relację ))) Właściwie jest w niej trochę chaosu ale za to dużo spontanu i tych odczuć jakie wtedy miałem ! Myślę,że takich odczuć nie prędko człowiek może zapomnieć . Kiedy człek wyjedzie do kraju który jak lubi chociaż jeszcze nie znał jak będzie a,że potem okazało się ,że jest w dechę to na mnie to działa jak bym był na haju i w ogóle jak przeglądam teraz obecnie swój album żeby cosik wrzucić do relacji to czuję w sobie nie wymowne szczęście przeżywając pojezdkę raz jeszcze. Staram się relacji nie poprawiać ,leci w Bulgaricusa na surowo )))))

Dzisiaj jak wstałem z rana to przykuła mnie uwaga pusta buteleczka po Koniaku Noj lub Noi albo Ной/stoi se na szafce w kuchni/.... Wziąłem Ją do ręki i patrzę a na dnie tam z parę ładnych kropel tego boskiego trunku .... Wziąłem ją do ręki tak jak się bierze delikatnie w palce pierś damską..... Otworzyłem i ssałem ją aż dosłownie nic nie zostało,nawet zapach wyssałem ...... Jak to nie wiele trzeba do szczęścia  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Wspomnienia odżyły z zdwojoną siłą ,że aż oczy błysnęły wzruszeniem .......

Pytasz się Kumplu jak to z tym tam Rosyjskim jest ?! Co do Armenii i Nagorno Karabaha to w tych krajach istnieje silny zakorzeniony resentyment do tego co zostało po CCCP ,wszędzie można gdzie nie gdzie zauważyć sierpy i młoty . Obecna Armenia jest zapatrzona w Putina i raczej Ormianie liczą na Niego chociaż ja tego nie panimaju ponieważ np w 2016 roku w Nagorno Krabachu azerskie pastuchy poprzez 4 dni bombili Karabach mimo ,że w tym tam rejonie stoi Rosyjska baza wojskowa o numerze 102 . W tym czasie Ormianie tam stracili pona 100 swoich żołnierzy a tow. W.W. to nawet palcem w bucie nie ruszył . Jak byłem w Stepanakercie to zaprzyjaźniłem się z Aszotem ! Młody kolo z jakieś 30 na karku ,chlaliśmy i piekliśmy szaszłyki na mangale w każdy wieczór a jak to przy mocnych trunkach obgadywaliśmy ową sytuację mimo ,że ja Jemu dawałem konkretne argumenty ,że tow. W.W. pogrywa sobie z nimi w ch.... i ma dwie mordy! Ashot bez przerwy uważał,że koniec w końcu On Im pomoże. / Zresztą nie mają za bardzo wyboru ,są od Ruskich silnie uzależnieni/

Ale według mnie chyba nie jest tak tragicznie ponieważ jak już wracaliśmy ze Stapanakertu do Armenii jechał naprzeciwko mnie oficer powstańczej Armii G.K. to tak lżył ruskich ,wyrażając się o Nich jak o największych zdradzieckich ku.... ach którzy bez przerwy kolaborowali  azerami/ azerami zawsze z małej bukwy/  Niby oni z nami a bez przerwy robią jak b byli z nimi /chodzi o czasy obecne/ Wyraził się raz tylko dobrze o jakimś rosyjskim oficerze który powiedział Jemu aby rozpuścił żołnierzy w rozsypce po lesie po za linię frontu po za pół godziny mają rozkaz aby do Nich-Ormian otworzyć ogień !  Sako wiedział ,że jestem z Polski i mówił tak jak jest i było , Kirril który wtedy był ze mną to o swej nacji nasłuchał się tyle złego ,że aż Mu chyba uszy puchły ..... /rozmowa była oczywiście po rosyjsku a jak wiadomo z ruskim u menia niet probliem )))) /

Sako bardzo nas usilnie zapraszał do na swoją hacjende ,że ma wszystko ,jest gdzie harczeć i ,że ma zajebisty koniak i niech się Dvin schowa i wyżerkę ! Właściwie prawie mnie ugoworił ale  jechaliśmy wtedy do Skrzydeł Tatevu ale obiecałem ,że pewnie do niego zawitam jeszcze w drodze powrotnej do Jeziora Sevan i może będę jechał znów poprzez G.K.  ale potem się plany trochę zmieniły (((( Telefon do Niego mam to może za rok .... W tym roku to raczej Rosja+ Abhazja mnie czeka ......


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 30-05-2018

Witam Wszystkich raz jeszcze Ponownie .

Ostatnio recka była zakończona widokiem KOniaczewskogo Zawoda Ararat!

Teraz tam wejdziemy na chwilę do środka co by pokazać jak to wygląda chociaż jak mi się wydaje to Jacky 6 o Nim się rozpisywał też ?!

Ale może dam-sprzedam za free czytelnikowi sposób jak można się nabombać też za free, chociaż to jest trochę takie jumanie ale ja nie mogłem się powstrzymać! Mam czasem w sobie takie coś ,że najpierw robię a potem myślę  Big Grin  Big Grin  Big Grin

To może bym przypiął do recki z parę jotpegooff ))))


Ta Pani nas oprowadzała i opowiadała o produkcji Araratu po angolsku ,

[Obrazek: jnArv75.jpg?1]


RE: Armenia i Górny Karabach sezon 2017 - arka - 30-05-2018

Co do zwiedzania to są dwie opcje ,możemy wybrać sobie tańszą to wtedy do degustacji otrzymamy koniak co najwyżej chyba 10 letni , droższa opcja to otrzymamy opcję degustacyjną zaczynającą się od tego 10 letniego KOniaku aż po koniak Dvin. Wybrałem opcję droższą . A co mi tam ,tyle o tym Dvinie się nasłuchałem

Wchodząc do fabryki czyli do korytarzy muzeum to jak widzimy stoją pod ścianą beczuszki z koniakiem ale z jakim to jakoś tego w sobie nie zarejestrowałem ))))

Niesiony instynktem przetrwania w wielkim złym świecie a ,że jestem starym Rakijandżiją to nawet nie wiem kiedy z mojego przydługawego długopisu służącego nie tylko do pisania ale można nim przypierdzielić po łapach konkretnie też, to niby już patrzę i zrobiłem sam nie wiem kiedy i jak szybko sobie rurkę ponieważ w dolnym rzędzie beczek we winkielku lampił się na mnie szpunt który zapraszającym chropawym widokiem łypał abym go otworzył.

Po paru sekundach aby nikt nie widział to już miałem w sobie tzn w japie dobry haust boskiego trunku ,no nie wiem który to był sort ale było pysznie ))))

Nie udało mi się tego zrobić doskonale i tajnie bo przyuważyła mnie jedna z taka dorodnych blond włosych kobiałek,typ takiej sexi klaczy długo nożnej ,rodem chyba z Australii ponieważ wyglądała jak Kyllie Minogue /w młodości/ albo jak Nicol Kidmann ))))  Prosząc mnie abym dał Jej też possać ! Właściwie skojarzenie miałem tylko jedno a,że uzmysłowiłem sobie paradoks tej danej sytuacji to brechnełem śmiechem  tak,że aż posmarkałem się po sam obojczyk )))) Auuuuuu!!!!! Że nie można mieć wszystkiego w życiu od razu  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Zauważywszy com ja wymyslił Ona była bardzo ze mnie dumna ! Widać po Jej wyrazie twarzy to zaimponowałem Jej strasznie ,może zauważyła we mnie taki dziki typ niczym Krokodyla Dandiego ?! Wiadomo w Australii znalezienie czegoś ot tak z czapki czegoś do picia to już pełny probs /Jej angielski był taki australijski /  Big Grin  Big Grin  Big Grin Koroczje fajna to dziołcha była ))))

Focia z miejsca przestępstwa  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: uTSqSpA.jpg?1]

Tutaj jak widać ,widnieje słynna waga na której się jeszcze do nie dawna ważyło prezydentów Krajów innych i darowało się im tyle Araratu ile Oni sami ważyli .

Ponoć już od tego się odżegnali

[Obrazek: WNBtIg8.jpg?1]

Winowajca w środku ... Czyli Lis w kurniku ))))/ z synem/

[Obrazek: Yg1dD2b.jpg?1]

Tutaj beczka Imperatora Rosji ))))

[Obrazek: Cj7ksBA.jpg?1]