Forum Bulgaricus
Revolut - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Pieniądze (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Revolut (/showthread.php?tid=1087)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Revolut - peter - 09-08-2018

Revolut - czyli wirtualny portfel walut.
Dostępny jako aplikacja na telefony\tablety. Do konta można założyć kartę wirtualną ( Visa\MasterCard) - lub za 9,99 otrzymać fizyczną    
( czasem jest promo i wtedy za free ).
Działa na zasadzie karty przedpłaconej. Na dziś dostępnych jest 25 walut ( jest PLN ) - będąc w kraju, którego walutę ma w koszyku Revolut - zawsze będzie obciążenie w tej walucie.
Aplikacja oferuje inne usługi - jak przelewy, ubezpieczenia itp.

Poniżej linki do

Revolut Polska

Revolut wątek na Fly4free

Na dziś BGN nie ma, ale pewnie to kwestia czasu ( 1,5 roku temu jak zakładałem były tylko 3 waluty ) - jest USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB oraz ZAR

RE: Revolut - marecki - 17-08-2018

To poniżej przedstawiam trochę moich przeliczeń związanych z pobytem:

1.08.2018 - wypłata z bankomatu 400lv  ( bankomat obok Aquaplanet Primorsko )
Kurs wymiany 1€ = 1,9504
Koszt: 205,44€
Opłata 0,36€ ( związana z przekroczeniem darmowej wypłaty która wynosi 200€ lub równowartość w danej walucie )

Kolejna wypłata ( 400lv ) 2 minuty później z tego samego bankomatu
Kurs wymiany 1€ = 1,9503
Koszt: 209,21€
Opłata 4,11€

6.08.2018  - Płatność w Aquaparku Primorsko ( Aquaplanet ) 75lv = 38,43€
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Opłata = 0€ ( płatności kartą są bezpłatne )

6.08.2018  - Wypłata 200lv ( bankomat obok Aquaparku Primorsko )
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Koszt: 104,53€
Opłata = 2,05€

8.08.2018 - Płatność kartą 13,99lv na lotnisku w Burgas
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Koszt: 7,17€
Opłata = 0€

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad założeniem karty revolut - to powyższe kursy mu w tym pomogą. Nawet z prowizją za wypłatę z bankomatu wychodzi tyle samo jakbym miał € w gotówce i wymieniał po kursie 1.91

Jedyny fuckup zaliczyłem przy płatności zbliżeniowo - nie miałem aktywnej opcji. Ale w kilka sekund opcję włączyłem w telefonie. Fajne jest, że takie opcje można szybo włączyć/wyłączyć z poziomu aplikacji.

Jedyny problem jest taki, że nie wszędzie zapłacimy kartą - są niektóre stragany z pamiątkami które nie mają terminali i płatność jest tylko gotówką. W restauracjach jest już inaczej - ale nie miałem okazji płacić bo miałem nadmiar gotówki którą wcześniej wypłaciłem. Też lubię zaokrąglić kwotę zapłaty na rachunku co by kelnerka nie pomyślała że "cebula" jest na wakacjach - a napiwki za jakość obsługi i dobre jedzenie się należą.

RE: Revolut - Raphael - 17-08-2018

@marecki, czemu podajesz przeliczenia BGN do EUR, a nie do PLN ? Czy konto w złotówkach miałeś "puste", a konto w euro "pełne" i przeliczało Ci na BGN z EUR ???
Jaką kartę Revoluta używałeś: MC czy Visa ?

RE: Revolut - bateniki - 17-08-2018

Ja mam takie pytanie:
czy da sie w aplikacii ustalicz język polski?
Bo ja się naczytalem tych reklam, zalożylem konto wplacając 100 zl
Nawet probówalem jakiesz werifikacij, ale nic nie wyszlo bo bilo ciemno i fotki kiepskie wyszli.
Na razie zostawilem to Sad((

RE: Revolut - Raphael - 18-08-2018

Nie widzę możliwości edytowania wersji językowej aplikacji. Przypuszczam, że język zależy od wersji językowej linka lub GooglePlay, z którego ściąga się apkę. Jeśli ściągałeś z wersji nie-polskiej, sugeruję, żebyś odinstalował apkę i zainstalował jeszcze raz. Ale przedtem chyba lepiej będzie, gdy wcześniej zweryfikujesz swoją tożsamość (jakby były problemy z późniejszą weryfikacją Twojej osoby... choć przypuszczam że nie będzie). Do weryfikacji tożsamości wystarczy selfie zrobione z poziomu apki i zdjęcie prawa jazdy / dowodu osobistego / paszportu.

RE: Revolut - bateniki - 18-08-2018

Ale czy ta aplikacja istnieje po polsku?
Ja przez polskiej stronie sie namówilem i to my sie bardzo podobalo, ale teraz jestem
wkurzony Sad
bo mam czegosz co my do niczego Sad
werifikacja sie nieudala bo bilo za ciemno mam żaruwki LED za slabe Smile

Revolut - peter - 18-08-2018

Nikolay ja mam po polsku. Jeśli kartę sim masz polską to i aplikacja ściąga się po polsku

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

RE: Revolut - bateniki - 19-08-2018

God bless you Smile

RE: Revolut - bateniki - 19-08-2018

Problem calkowice rozwiązany Smile
1.zakonczylem sobie werifikacja.
2.Napisalem do helpdecku po polsku o problemie.
3.Po godzine sie odezwal SERGIO -przeprosil za oczekiwanie i kazal że od razu pomoże
za kilkanascie minut odpowiedz przyszla ocziewiscie znowu po angielsku, ale za co jest google tłumacz Smile
ROZWIĄZANIE BANALNE PROSTE-
ZMIANA JĘZYKU NA POLSKI W TELEFONIE Smile))

RE: Revolut - dżek - 19-08-2018

Czy można przypisać do karty, którą się już posiada? Czy są opłaty stałe/miesięczne?