Forum Bulgaricus
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] (/showthread.php?tid=1142)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - biil - 15-07-2019

Nocleg planuj już raczej po stronie serbskiej. Zawsze to jedna granica mniej na drugi dzień do przejechania.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - rlogic - 15-07-2019

Wolałem raczej bardzo wcześnie wstać. Jakoś bardziej „ufam” noclegowi na Węgrzech niż w Serbii Wink Chyba, ze macie coś poleconego i sprawdzonego po stronie serbskiej.

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 15-07-2019

Przez Zwardoń, ale od razu za granicą kieruj się na Oszczadnice, ominiesz korek w Czadcy, drugiego w Kusycke... już nie ominiesz. Chyba że pojedziesz w nocy Co do karty to tak jak u nas, staniesz po fajki przy kiosku i może będzie terminal, a może nie

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - rlogic - 15-07-2019

No właśnie u nas wszędzie terminale są, dlatego wole się upewnić Wink
Na miejscu w Bulgarii to już sobie nawet gotówkę mogę wyciągnąć po drodze, ale chodzi mi o wszelakie płatności po drodze. Paliwo czy tam nocleg lub jedzenie to raczej wiadomo, ze zapłacę karta (lub nocleg przez booking), ale nie byłem pewien bramek na autostradach w Serbii.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - biil - 15-07-2019

Wbrew pozorom Polska pod tym względem jest bardzo zaawansowana ( nawet na zachodzie według mnie bywa gorzej). Bramki na autostradzie spokojnie kartą zapłacisz, ale już np. za posiłek na Węgrzech może być gorzej.

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 15-07-2019

Można kartą. Aha osobiście miałem nocleg w Szeged i jechałem przez Komarno. Drugi raz już tak nie pojadę, teraz jechałbym przez Sahy, bez winiety na Sk. Tylko że wtedy wąskie gardło to droga w Polsce

Dla kogoś z okolic Krakowa droga przez Sahy jest drogą raczej pierwszego wyboru. Ale trzeba mieć żelazne nerwy żeby przejechać te 200 km w 3,5 godziny przez miasteczka z ciągłymi ograniczeniami i to jeszcze w dzień. Ja tak jeżdżę ale uważam ten odcinek przez Słowację za najgorszy na całej trasie.

Pełna zgoda. Tylko potem mijamy Budapeszt z prawej strony, a nie z lewej przez MO, na której już nie jedziemy tylko stoimy godzinę może 2 albo 3 w szczycie sezonu w weekend

Dlatego dla tych co od zachodu Budapesztu dobrą alternatywą w szczycie i w weekendy jest trasa przez Chorwację.

Jest nawet taki mikro wątek