Forum Bulgaricus
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] (/showthread.php?tid=1142)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - jargen - 24-07-2019

Witam wszystkich , wróciłem w 22 lipca z Obzoru powiem co widziałem.
Wyjechaliśmy 11 lipca z Jarosławia 5.30 rano przez SK bez winety HU autostrada SR autostrada BL autostrada.
Obiad w miejscowości Kecskemet Hirös Grill Étterem w opcji wchodzisz jesz ile zdołasz 2 osoby dorosłe 2 dzieci
pełny obiad ciasta napoje kawa około 90zł .
Przejście HU-SR 30 min. Jazda przez Serbię luz , nocleg w Pirot o 22.30 , przejście SR-BL 1 GODZINA .
Dotarliśmy do Obzoru na czas bułgarski o 18.30
Wyjazd z Obzoru do kraju o 19.40 21 lipca granica BL-SR 15 min .W Belgradzie za punktem poboru opłat o koło
5 rano policjant serbski zatrzymał nas z pytaniem czy jesteśmy Turkami ,byliśmy jedynym samochodem z obcymi tablicami .Postraszył na spisaniem protokołu za brak pasów żony na tylnym fotelu , ale po kilku słowach że jedziemy do hotelu w Belgradzie pozwolił nam jechać dalej. I tutaj miała miejsce najgłupsza rzecz na urlopie zatrzymałem się na stacji OMV i przespałem się do 7.30 w planie był nocleg , ale po spotkaniu z Serbem nerw nie dał mi spać.
Granica SR-HU 45min , śniadanie w McDonald obiad w Polsce i w Jarosławiu 17.30
Przepraszam za tą epopeje , ale dwa razy jechałem przez Rumunie do Obzoru i Rawdy i opowieści o widokach przez Rumunię na rzecz mordęgi i korku o długości 21km za Ramnicu ja dzękuję i polecam trasę przez Serbie.
Oczywiście trzeba trafić na małą ilość Turków jadących do i z Turcji.

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 24-07-2019

Ostatnie zdanie to klucz do tej trasy trzeba trafić

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - bart11 - 24-07-2019

(24-07-2019, 11:19:07)rlogic napisał(a): Jadę autem, które ma 4 tysiące przebiegu, wiec o jego kondycję bym się nie martwił ;P
Zreszta co roku jeżdżę samochodem na wakacje 2-tygodniowe (nie do Bułgarii) i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem po takim okresie stania Wink
Turaj w Bułgarii i tak będzie lepiej, bo autem będziemy jeździć w trakcie urlopu Smile

Ale pocieszyliscie mnie, ze konwencja obowiązuje w Serbii Smile

Skoro masz taki samochód, to przypilnuj sobie autocasco i assistance na wypadek kradzieży i wandalizmu.  Mam znajomych, którzy musieli wracać innym środkiem niż pierwotnie zakładali.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - rlogic - 24-07-2019

No już bez przesady, chyba w Bułgarii tak nie kradną?

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 24-07-2019

Zależy od marki , jak wszędzie

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - rlogic - 24-07-2019

Koreaniec.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - jargen - 25-07-2019

Mój kolega opowiadał o koledze któremu w Bułgarii podczas wymiany euro na lewa w kantorze kasjer zamknął kantor przed nosem zabierając euro. Zgłosił to policjantowi , który był w pobliżu a ten przyjmując to do wiadomości nic z tym nie zrobił.Później widział ich razem w pobliskim barze na plaży (kasjera i policjanta).Z tego powodu kolega zarzeka się ze jego noga nie stanie w Bułgarii
Stek idiotyzmów które ludzie wymyślają i rozpowszechniają.
Kradną we wszystkich krajach nawet w Norwegii i Szwajcarii , ostatnio pisali o pladze kradzieży VW Califonia w Polsce
nawet Belgowi.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 25-07-2019

Takie życie, jak ktoś chce Cię okraść to okradnie, mój znajomy od kilkunastu lat spędza wakacje poza bałkanami, bo w drodze do Bułgarii ukradli mu wycieraczki... w Rumunii, sorry za OT Wink

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 15-10-2019

Od dzisiejszego dnia autostrada Belgrad -Nisz z odcinkowym pomiarem prędkości , 14 pt pomiaru średniej prędkości - jeśli gdzieś przekroczymy założony limit 130 km/h mandat zapłacimy na najbliższym pt poboru opłaty drogowej, system jest inteligentny i do średniej, nie wlicza czas postoju na tzw. MOP / miejscach obsługi podróżnych /. https://dnes.dir.bg/svyat/14-kameri-debnat-dzhigiti-po-am-belgrad-nish-globite-zapochvat-ot-25-evro

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - grzechodg - 15-10-2019

"System jest inteligentny" - duże słowo. Po prostu wg. mnie i linka, który wrzuciłeś, cała trasa między Belgradem a Niszem będzie podzielona na odcinki od 6km do 32km. Pomiary nie będą obejmować rejonu miejsc typu przyautostradowy parking, stacja benzynowa itp.