Forum Bulgaricus
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] (/showthread.php?tid=1142)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - przekotcur - 14-12-2019

No dobra, to mam takie pytanie odnośnie przejazdu przez Serbię.
Czy ktoś mógłby udzielić tu informacji o możliwości przewiezienia około 100 litrów wina przez ten kraj? Czy można to jakoś zgłosić przy wjeździe w Bregowie i wywieść bez problemów przez Żelazne wrota z powrotem na obszar UE? Interesuje mnie to, ponieważ mam szczerze dość stania w Calafat, tej ich pseudo granicy i drogi po rumuńskiej stronie... Tam się fajnie jedzie, ale od Drobety, do Dunaju jest masakra, jatka przy granicy, a potem wieś za wsią. W tamtą stronę omijam ten fragment trasy przez Żelazne wrota, ale z powrotem jest problem przez to wino.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 14-12-2019

Po stronie Serbskej teraz duże remonty i raczej na pewno szybciej przez most.
Co do stania na granicy w ramach 20-30 min a ostatnio byłem kilka razy w Bg. Co do przewiezienia wina w takiej ilości miałbym obawy by to było na legalu, bo jednak masz wjazd do UE z kraju innego wiec obowiązuje limit inny niż wewnątrzunijne normy.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Masodi - 14-12-2019

Oczywiście że próba wjazdu z Serbi na Węgry z ładunkiem 100l. wina jest nielegalna samochodem osobowym (max 7 osób dorosłych).
Lecz praktyka pokazuje że jest to absolutnie możliwe... I powiedziałbym że bardziej możliwe na mniejszych przejściach niż głównych autostradowych.
Jeśli kolega Przekotcur pyta czy może się udać przewiezienie 100l. wina z Serbii do Węgier to odpowiedź brzmi: tak. Lecz jest w tym jakiś element ryzyka że celnik zrobi trzepanie pojazdu i wszystko przepadnie. Moja wieloletnia praktyka pokazuje że źle było dawniej. Od kiedy Serbia stała się kandydatem do wejścia do UE nastawienie wszystkich się zmieniło. Od kilku już lat na przejazd przez Serbie nie trzeba paszportu albo zielonej karty. Od tego okresu widzę inne nastawienie celników (zwłaszcza tych Węgierskich przy powrocie do Polski) na sprawdzanie bagaży samochodu z Polską rejestracją. Dwa razy w roku wjeżdżam z rodziną do Serbii z alkoholem ponad limit (wino i rakia bez banderoli) a celnicy pytają przy otwarciu bagażnika o ewentualne papierosy a nie o alkohol.
Mój wniosek jest taki: zapakuj wino w samochodzie tak żeby nie rzucało się w oczy przy otwarciu bagażnika lub którychkolwiek drzwi samochodu i próbuj. Adrenalina skoczy do góry ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana  Smile

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 15-12-2019

Kolega raczej pytał o przejazd BG - SRB - RO czyli winko bułgarskie. Można na użytek własny przewozić 90 litrów wina na OSOBĘ w UE. Jeżeli mamy bułgarski paragon na te 100 l. i jedzie 2 dorosłe osoby to moim zdaniem trzeba zgłosić to serbskiemu pogranicznikowi przy wjeździe, bo to tylko tranzyt przez ich kraj Rumun nie ma się czego czepiać bo nie przekroczyliśmy limitu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - przekotcur - 17-12-2019

@ igi123: Tak, właśnie o ot mi chodzi. Tranzyt. Kiedyś przy wjeździe trzeba było w ten sposób deklarować wszystko, obrączki, radia samochodowe itp. Chodzi mi wyłącznie o przejazd na legalu. Nawet bez wina wygląda to trochę podejrzanie, bo zwykle wracam sam. Bagażniki pełne a cały tył zawalony kartonami z winem. Tego nie da się nigdzie skitrać, miejsca nie mam.

Co do stania w Calafat, 2 lata temu faktycznie trwało to około pół godziny, ale jechałem nocą. W tym roku kolejka była kilka razy większa, z rozmów wynikało, że ludzie stali ponad 4 godziny. Cały ruch turystyczny szedł przez jedno stanowisko, a obok zielone światło dla turystów z UE, ale kierowali tam tylko tiry. massakra. Podjechałem tam na pewniaka, akurat pusto było i mnie cofnęli, a nie było już gdzie się cofnąć, bo za mną kolejne samochody. Pół godziny nikt nie chciał nas wpuścić, aż zrobił się taki bałagan, że otworzyli dodatkowe stanowisko, aby to rozładować. I tak nie chciałbym więcej wracać tamtędy, bo do Dunaju ta droga to jakiś horror. Najpierw burdel z tirami, potem wieś za wsią. Najlepiej objechać to przez Serbię i taniej będzie, bo most przecież kosztuje, a przejazd przez zaporę nie.

@Tosho: Co to za remonty? Możesz napisać gdzie, kiedy skończą, wahadła jakieś? Ostatnio jechałem na Bregowo 2 lata temu i było w miarę spoko, tylko przy łączeniach wiaduktów masakra, bo dziury zakończone stalowymi płaskownikami... Do Bregowa nie dojechałem, pobłądziłem gdzieś po drodze i wyjechałem w jakimś mega zadupiu. Droga taka, że jakbym nie jechał terenówką, to bym zawrócił, a przejście jeszcze lepsze. Przejście widmo, wygląda jak zamknięty tor dla quadów. Celnicy nawet nie wyleźli z budy, myślałem, ze jest nieczynne.

Wiem, na terenie jewropejskiego sajuza legalnie mogę przewieźć 90 litrów na osobę, wożę około 100, w razie czego, mała strata. Słyszałem, że ten limit to trochę pic na wodę i chciałbym to sprawdzić. Gdzieś czytałem, że do tych 90 l celnicy nie mogą się do niczego przyczepić, ale można wieźć więcej, tylko trzeba mieć dobre wytłumaczenie, że to nie na handel. Chętnie woził bym dwa razy tyle, coby mi do następnej wizyty starczyło. Big Grin Mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć? BTW nigdy mnie nie czesali. nigdzie.

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 17-12-2019

Możesz spróbować wymyślić w Twojej rodzinnej okolicy np. "festiwal win bałkańskich" a te produkty wieziesz nie do sprzedaży tylko do darmowej degustacji i powinno przejść

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - przekotcur - 17-12-2019

Wymyślić coś, to nie problem, tylko czy w ten sposób uda się to przewieźć?

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 17-12-2019

Tego nie wiem spróbuj może dodzwonić się do naszej ambasady w Belgradzie, powinni wyjaśnić co i jak

Też na to wpadłem, tyle, że na odwrót. Zamierzam w tej sprawie skontaktować się z Serbską ambasadą w Warszawie, ale czarno to widzę.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tosho - 17-12-2019

Już bym pojechał przez te wioski do Drobety- wiecej nad tym lamentujemy niż to warte...Smile
Czas temu jakiś rozpisywałem się nad Remontem w Serbii- droga z Kladovo do Negotin - ponad 10 wahadeł i baardzo wolno- a w tygodniu gdy i praca wre - to ....szkoda czasu.
Powracając do tematu Widin- ostatnimi czasy - ze 3-4 razy miałem przyjemność tamtedy - reguła taka czy ruch jest czy nie - te 30 min trza odstać