Forum Bulgaricus
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] (/showthread.php?tid=1142)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - bateniki - 09-04-2019

A GDZIE MÓJ POST???

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - dżek - 10-04-2019

(09-04-2019, 23:21:29)bateniki napisał(a): A GDZIE MÓJ POST???

???

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - bateniki - 10-04-2019

Sori, to może być moja wina.Tuż za kolegą gawronik napisalem post jak unikać skutki tego pomjaru śr.prędkosci ale trwalo dosyć dlugo bo prerywane kilka rozmów telefonicznych.Sens byl taki że poruszanie sie na chwile z O km/h kompensuje ta nadwiżka.Także róbce postój na autostradzie Smile

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - gawronik - 10-04-2019

(09-04-2019, 14:28:23)Slavekk napisał(a): Nie wiem, czy dobrze cię rozumiem, ale jeśli średnia prędkość licznikowa ci wyszła o 5 kmh większa niż dozwolona to raczej znaczy, że się zmieściłeś w błędzie twojego licznika, który zawyża o więcej niż 5km/h.
Natomiast warto zauważyć, że średnia ci wyszła o ok. 10kmh niższa niż nastawiona na tempomacie.
I tak właśnie jest w rzeczywistości - zawsze są jakieś przyczyny powodujące że średnia wyjdzie niższa niż maksymalna!
Powiem więcej - im wyższa maksymalna tym większa różnica do średniej.
Dlatego nie ma co demonizować tego pomiaru średniej prędkości - wcale nie trzeba stale jechać poniżej 130kmh żeby mieć średnią niższą.

Średnia wyższa o ~5km/h+ jest szacunkowa. Wynika to z następujących faktów:
-> średnia wg. kompa pokładowego wyszła o ~10km/h wyższa, niż dopuszczalna;
-> zakładam przekłamanie licznika o ~5km/h, które potwierdzają wskazania GPS.

Czyli zakładam, że ta moja szacunkowa średnia będzie się mniej-więcej pokrywać z GPSową średnią. 
A w praktyce wyglądało to tak, że ustawiłem tempomat wg. wskazań GPS na ~10km/h więcej, niż limit. Po drodze kilka spowolnień, ale nie drastycznych = wg. GPS do ~110-120km/h. I pomimo takiego jechania, policmajstry nie zatrzymały Smile

W tym roku - o ile nie zapomnę Wink - zmierzę rzeczywisty czas przejazdu vs. kilometry, bo może GPS też przekłamuje...

W każdym bądź razie podpisuję się wszystkimi kończynami pod stwierdzeniem, że: "nie trzeba stale jechać poniżej 130kmh żeby mieć średnią niższą". Szkoda tylko, że tak nieliczni mają tego świadomość Wink

Pozdrawiam,
Maciej.

Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 11-04-2019

https://youtu.be/TT3W8-4wNnc
Powyżej zasada działania odcinkowego pomiaru prędkości. W naszym kraju gitd wybiera takie odcinki drogi żeby nie można było się zatrzymywać na poboczu np.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Tamtam - 14-04-2019

Niektóre nawigacje (ja używam iGO ze specjalną skórką) liczą dokładną prędkość na odcinkowym fotoradarze.
Świetna sprawa, dzięki temu nie dostałem nigdy mandatu z takiego odcinka Smile
Pawiam

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Slavekk - 14-04-2019

(10-04-2019, 08:02:24)bateniki napisał(a): Sens byl taki że poruszanie sie na chwile z O km/h kompensuje ta nadwiżka.Także róbce postój na autostradzie Smile

Ja bym nie ufał takiej metodzie, przynajmniej dla Serbii.
Przez Serbię jechałem gdy ten system był instalowany, pewnie jeszcze nie działał.
W każdym razie moja nawigacja nie tylko pokazywała mi ostrzeżenie o pomiarze  średniej, ale też za każdym razem kiedy zjeżdżałem na autostradowy parking pokazywała opuszczenie strefy pomiaru i potem powrót do strefy pomiaru.
Ja z tego bym wyciągnął wniosek, że postój na parkingu nie wlicza się do średniej.
Sam bym chętnie przeczytał jakieś serbski artykuł, jak to naprawdę u nich działa.

(11-04-2019, 08:53:59)igi123 napisał(a): https://youtu.be/TT3W8-4wNnc
Powyżej zasada działania odcinkowego pomiaru prędkości. W naszym kraju gitd wybiera takie odcinki drogi żeby nie można było się zatrzymywać na poboczu np.

po 1. ten opis niczego nie opisuje.
po 2. to (chyba?) nieprawda, że GITD tak wybiera. Pamiętam, że gdzieś na DK 74 koło Kielc jest taki odcinek. Nie tylko nie brakuje miejsc gdzie by się można zatrzymać, ale też w połowie odcinka (Radlin) można drogę opuścić bez pomiaru. Takoż jadąc w przeciwnym kierunku (Radlin-Kielce) w ogóle nie jesteśmy mierzeni bo bramki początkowe są gdzie indziej.
po 3. W Polsce nigdzie na autostradzie nie ma takiego pomiaru a na autostradzie się to robi inaczej, więc filmik z Polski niewiele daje w Serbii.

Nawigacje Tomtom dobrze obsługują odcinki z pomiarem średniej - pokazują średnią własną, początek i koniec pomiaru, ostrzegają o przekroczeniu itd.

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - igi123 - 14-04-2019

Chodziło o to, że pomiar może być dokonany nie od bramki do bramki na autostradzie, ale na krótszym odcinku np. jeden, dwa kilometry, jak nie będziemy mogli się zatrzymać na mierzonym odcinku np. na stacji benzynowej to jak "zmniejszysz' średnią prędkość?

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - bateniki - 15-04-2019

Slavekk,
to jest prosta sprawa matematyczna Smile))
180 km/h +0 km/h=90 km/h średna prędkośc Smile

RE: Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019] - Slavekk - 15-04-2019

(14-04-2019, 22:59:05)igi123 napisał(a): Chodziło o to, że pomiar może być dokonany nie od bramki do bramki na autostradzie, ale na krótszym odcinku np. jeden, dwa kilometry, jak nie będziemy mogli się zatrzymać na mierzonym odcinku np. na stacji benzynowej to jak "zmniejszysz' średnią prędkość?

Tak się nie robi na autostradach.
Tak się nie robi nawet na zwykłych drogach, bo system pomiaru średniej jest droższy niż zwykły fotoradar i pomiar na 1 km się po prostu nie opłaca.
Lepiej prosty fotoradar postawić.

(15-04-2019, 08:11:54)bateniki napisał(a): Slavekk,
to jest prosta sprawa matematyczna Smile))
180 km/h +0 km/h=90 km/h średna prędkośc Smile

Jeśli ci się licznik czasu zatrzymuje gdy zjeżdżasz na parking to też jest "prosta sprawa matematyczna"
180kmh = 180kmh średniej prędkości Tongue