Forum Bulgaricus
Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Tematy inne (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Hyde Park (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne (/showthread.php?tid=1282)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - igi123 - 15-02-2020

Tematyka super możesz spróbować przy zdjęciach krajobrazowych trybu HDR, powinny być jeszcze lepszej jakości, trzeba tylko uważać żeby przytrzymać trochę więcej czasu focony obiekt Zdjęcie będzie gotowe jak takie kółeczko w dolnej części wyświetlacza przestanie się kręcić

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - myszabe - 15-02-2020

Mój zakup Xiomi Redmi Note 8 póki co uważam za udany. Zdjęcia dobrej jakości i bateria po całym dniu na stoku i z cykaniem zdjęć spada góra do 80 procent

Słabe oświetlenie a taki efekt[Obrazek: 4a43d850668e9e2c3b1cc65c8cd69a6c.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - begus - 16-02-2020

A ja przyznam, że wolę jednak prawdziwy aparat fotograficzny z dobrą optyką.

Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - igi123 - 17-02-2020

Myślę że dyskusja jest otwarta bo rozwój smartfonów jeszcze się nie zakończył. Telefon ma się właściwie zawsze przy sobie, o aparacie trzeba pamiętać, zależy co komu pasuje nie wypowiadam się o walorach artystycznych zdjęcia. Można mieć telefon za 1k PLN i być zadowolonym z jakości swoich pamiątkowych fotek, ale również można mieć smartfona za 7k PLN i się bawić fotografią To samo dotyczy aparatów kompaktowych/lustrzanek kwestia ceny i umiejętności

Wysłane przy użyciu Tapatalka

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - primma - 17-02-2020

Z zerarkow to ja biegam z Garmin Fenix 5S. Jest w miare lekki i przede wszystkim bateria wytrzymuje takie np ultra 14h. Ale w zimnej temperaturze niestety padl po 15 wiec szukam cos innego bo moj glowny wymog to ze bateria ma wystarczyc na 24h (przy wlaczonym gpsie) i wbudowany pomiar pulsu. Ten nowy garmin ktory wyszedl Fenix 6 sam sie laduje wiec bylby super ale kosztuje fortune. ...

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - Slavekk - 17-02-2020

Zegarki generalnie maja za słabe baterie, żeby wytrzymać długo z włączonym GPSem, bo to jest największy pożeracz energii.
To ładowanie od słońca to raczej chłyt marketingowy - zobacz nawet na oficjalnej stronie przyznają, że toto wydłuża czas pracy o ok. 10% i to pod warunkiem wystawienia na 50 tys. luksów - pełne słońce!
W takiej patelni o średnicy 51mm (nie ma mniejszych solarów) i grubości 15mm to może się trochę większa bateria zmieścić...
Do rozważenia 2 opcje:
- zrezygnować z zapisu trasy przez GPS zegarka
- biegać też z telefonem i używać GPS telefonu do rejestracji trasy.

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - bateniki - 17-02-2020

Też można biegać w kólko na stadionie Smile

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - primma - 17-02-2020

(17-02-2020, 14:00:58)bateniki napisał(a): Też można biegać w kólko na stadionie Smile

Hahaha, no wlasnie biegalam kolka, tylko nie na stadionie a po gorach, takie po 9km. Padl mi na czwartym, 
wiec ostatnie 2 sie nie zapisaly  Sad Slavek
@slavekk - no dokladnie dlatego  mysle ze za drogi ten zegarek, narazie czekam az ktos znajomy przetestuje.  
Bieganie z tele u mnie odpada, bo biegam biegi z przeszkodami.

[Obrazek: re1.jpg]

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - arabela79 - 18-02-2020

[Obrazek: de25560f3a31c53e.jpg]
My też jesteśmy zadowoleni z Redmi Note 8. 
Przez cały dzień robienia, zdjęć i włączonym GPS nie poszło połowę baterii. 
Niebawem pewnie napisze fotorelacje z Bałtyku o tej porze roku. 
Jest też tak jak piszecie. Nie ważne jaki sprzęt, ważne i tak w pierwszej kolejności oko fotografa, inaczej najlepszy sprzęt jest byle jaki, jak się i tak zdjęcia cyka bez wyobraźni. 

[Obrazek: 7e33eca2325b3e05.jpg]

RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - myszabe - 19-02-2020

Jeśli chodzi o baterie w najnowszych smartfonach jest nowa teoria. Nie należy ładować telefonu do 100% (np w nocy) i rozładowywać na maxa. Utrzymywanie poziomu baterii pomiędzy 40-80% przedłuża żywotność baterii.