Forum Bulgaricus
Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Tematy inne (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Dział: Hyde Park (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne (/showthread.php?tid=1282)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - igi123 - 15-02-2020

Tematyka super [emoji16] możesz spróbować przy zdjęciach krajobrazowych trybu HDR, powinny być jeszcze lepszej jakości, trzeba tylko uważać żeby przytrzymać trochę więcej czasu focony obiekt [emoji41] Zdjęcie będzie gotowe jak takie kółeczko w dolnej części wyświetlacza przestanie się kręcić [emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - myszabe - 15-02-2020

Mój zakup Xiomi Redmi Note 8 póki co uważam za udany. Zdjęcia dobrej jakości i bateria po całym dniu na stoku i z cykaniem zdjęć spada góra do 80 procent

Słabe oświetlenie a taki efekt[Obrazek: 4a43d850668e9e2c3b1cc65c8cd69a6c.jpg]

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - begus - 16-02-2020

A ja przyznam, że wolę jednak prawdziwy aparat fotograficzny z dobrą optyką.


Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - igi123 - 17-02-2020

Myślę że dyskusja jest otwarta bo rozwój smartfonów jeszcze się nie zakończył. Telefon ma się właściwie zawsze przy sobie, o aparacie trzeba pamiętać, zależy co komu pasuje [emoji6] nie wypowiadam się o walorach artystycznych zdjęcia. Można mieć telefon za 1k PLN i być zadowolonym z jakości swoich pamiątkowych fotek, ale również można mieć smartfona za 7k PLN i się bawić fotografią[emoji4] To samo dotyczy aparatów kompaktowych/lustrzanek kwestia ceny i umiejętności [emoji12]

Wysłane przy użyciu Tapatalka


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - primma - 17-02-2020

Z zerarkow to ja biegam z Garmin Fenix 5S. Jest w miare lekki i przede wszystkim bateria wytrzymuje takie np ultra 14h. Ale w zimnej temperaturze niestety padl po 15 wiec szukam cos innego bo moj glowny wymog to ze bateria ma wystarczyc na 24h (przy wlaczonym gpsie) i wbudowany pomiar pulsu. Ten nowy garmin ktory wyszedl Fenix 6 sam sie laduje wiec bylby super ale kosztuje fortune. ...


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - Slavekk - 17-02-2020

Zegarki generalnie maja za słabe baterie, żeby wytrzymać długo z włączonym GPSem, bo to jest największy pożeracz energii.
To ładowanie od słońca to raczej chłyt marketingowy - zobacz nawet na oficjalnej stronie przyznają, że toto wydłuża czas pracy o ok. 10% i to pod warunkiem wystawienia na 50 tys. luksów - pełne słońce!
W takiej patelni o średnicy 51mm (nie ma mniejszych solarów) i grubości 15mm to może się trochę większa bateria zmieścić...
Do rozważenia 2 opcje:
- zrezygnować z zapisu trasy przez GPS zegarka
- biegać też z telefonem i używać GPS telefonu do rejestracji trasy.


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - bateniki - 17-02-2020

Też można biegać w kólko na stadionie Smile


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - primma - 17-02-2020

(17-02-2020,14:00:58)bateniki napisał(a): Też można biegać w kólko na stadionie Smile

Hahaha, no wlasnie biegalam kolka, tylko nie na stadionie a po gorach, takie po 9km. Padl mi na czwartym, 
wiec ostatnie 2 sie nie zapisaly  Sad Slavek
@slavekk - no dokladnie dlatego  mysle ze za drogi ten zegarek, narazie czekam az ktos znajomy przetestuje.  
Bieganie z tele u mnie odpada, bo biegam biegi z przeszkodami.

[Obrazek: re1.jpg]


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - arabela79 - 18-02-2020

[Obrazek: de25560f3a31c53e.jpg]
My też jesteśmy zadowoleni z Redmi Note 8. 
Przez cały dzień robienia, zdjęć i włączonym GPS nie poszło połowę baterii. 
Niebawem pewnie napisze fotorelacje z Bałtyku o tej porze roku. 
Jest też tak jak piszecie. Nie ważne jaki sprzęt, ważne i tak w pierwszej kolejności oko fotografa, inaczej najlepszy sprzęt jest byle jaki, jak się i tak zdjęcia cyka bez wyobraźni. 

[Obrazek: 7e33eca2325b3e05.jpg]


RE: Porady sprzętowe - jaki telefon, aparat, zegarek,, nawigacja, aplikacje telefoniczne - myszabe - 19-02-2020

Jeśli chodzi o baterie w najnowszych smartfonach jest nowa teoria. Nie należy ładować telefonu do 100% (np w nocy) i rozładowywać na maxa. Utrzymywanie poziomu baterii pomiędzy 40-80% przedłuża żywotność baterii.