Forum Bulgaricus
Bułgarskie wódki - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Kuchnia (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Bułgarskie wódki (/showthread.php?tid=140)

Strony: 1 2


Bułgarskie wódki - Bulgarius - 25-05-2015

Skoro mamy wątek o piwach i winach to może i o bułgarskich wódkach, ktoś napisze dwa słowa.


RE: Bułgarskie wódki - peter - 25-05-2015

widzę wątek % się rozwija - skosztowałem z czystych wódek tylko Savoy, nie przypadła mi do gustu, natomiast tradycją podczas wieczorów jest whisky Savoy - oczywiście w te dni kiedy nie króluje rakija


RE: Bułgarskie wódki - aekzal - 25-05-2015

Czyste piłem tylko Flirt i Savoy. Wódka jak wódka.

Natomiast mogę polecić pozostałe wyroby Savoy - gin, whisky i rum oczywiście biały.

Polecam bardzo dobrego drineczka:
40ml gin
20ml biały rum
łyżka soku malinowego
200ml pepsi
Dla lubiących moc polecam zmniejszyć ilość pepsi.

Robiłem z pepsi jak i z kolą nie wielka różnica w smaku.
Piłem takie jak w przepisie jak i podwojonej mocy.
Dla kobiet zdecydowanie ta pierwsza wersja.


RE: Bułgarskie wódki - myszabe - 25-05-2015

Ja co sezon Flirt Big Grin
Spróbuję tego drinka...


RE: Bułgarskie wódki - mastika_fan - 25-05-2015

Nie wiem co robią źle, ale dla mnie bułgarska wódka jest zwyczajnie paskudna. Producenci powinni się trzymać mastiki i rakiji Smile


RE: Bułgarskie wódki - dżek - 25-05-2015

Tylko rakija i mastika. Wódki bułgarskie? Dziękuję, postoję!


RE: Bułgarskie wódki - sikornik - 25-05-2015

(25-05-2015,10:27:04)mastika_fan napisał(a): Nie wiem co robią źle, ale dla mnie bułgarska wódka jest zwyczajnie paskudna. Producenci powinni się trzymać mastiki i rakiji Smile

Как само го написа Smile
Narodowym  trunkiem Bulgarow jest rakija  i wino.

Myslisz, ze starczy zycia by poprobowac wszystkie produkowane w Bulgarii  wina i alkohole?                                                                                      
Sa organizowane konkursy na najlepsze wino, rakije, ale zeby ktos organizowal konkurs na najlepsza wodke tego jeszcze w Bg nie slyszalam, tak jak  trudno mi sobie przypomniec kiedy i czy w ogole  widzialam, zeby Bulgar zamawial wodke. Ze nie wspomne, ze do tej pory nie widzialam Bulgara lezacego na chodniku.  
I przy tej ilosci turystow 7 czy 8 miliona rocznie czy powinni produkowac trunki kazdemu pod narodowy smak ? …  inna dla Polakow, Anglikow czy Skandynawow, Ruskich ?

Przy okazji  Belvedere Bulgaria, zalewajaca Polske  “winami Sofia o 1001 nazwach” – rzekomo  bulgarskim i reklamujaca szumnie w Bulgarii Sobieskiego  zwinela zagle i w tej chwili znajduje sie w rekach syndyka.


RE: Bułgarskie wódki - thomasso - 25-05-2015

sikornik,
zgadzam się z Tobą:-), rakija i vince.

Co do tego,że nie widać na ulicach pijanych osobników, to już raczej tłumaczyć można chęcią spożywania rakiji w zaciszu domowym.
Chociaż kilka razy widziałem w karczmach dość mocno wstawionych ludzi, ale nie pijanych- takie wiejskie klimaty Big Grin


RE: Bułgarskie wódki - mierzey - 25-05-2015

Właśnie sobie uświadomiłem (dzięki Wam), że przez te wszystkie lata, ani raz będąc w Bułgarii nie piłem nic z mocnych trunków za wyjątkiem rakiji i mastiki. Smile. I skoro nikt z miejscowych mnie do tego nie namawiał (wprost przeciwnie do tych dwóch) to znaczy chyba, że nie warto Smile.
Na drogę zabieram zawsze naszą żubrówkę, aby zaprzyjaźnić się z gospodarzami Smile, oraz w celu otrzymania najlepszego adresu na rakiję w danym sezonie. Jednym smakuje bardziej innym mniej, ale raczej pozytywnie się wypowiadają.


RE: Bułgarskie wódki - mastika_fan - 25-05-2015

sikornik, co więcej, Bułgar mówiący "изпих две водки" często ma na myśli dwie rakije Smile