Forum Bulgaricus
Obzor / Обзор - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (http://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (http://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Obzor / Обзор (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: Obzor / Обзор - mierzey - 21-07-2016

Specjalność Barba to trzy schaby z grilla plus trzy sztuki boczku i  trzy panierowane ruloniki z kuraka plus fryty  pomidor, ogórek i kapucha.
Wrzeciono wieprzowina (nadziewana pieczarkami i serem żółtym) panierowana jak schab, na kromie chleba opiekanego w jajku plus dodatki jak wyżej.
Dziś dodatkowa atrakcja to delfiny (myślę około 10-15 sztuk) bardzo blisko brzegu Smile

RE: Obzor / Обзор - Saszka999 - 21-07-2016

No to jednak nie Barba, bo to co piszesz kojarzy nam się bardziej z "domowe obiady dla wczasowiczów" Big Grin
A jeszcze żonka nadaje "mule w winie" - więc dziś jednak Czajka w porcie w Białej Cool

Natomiast co do Obzoru, miałem napisać i mi umknęło...
w poście #105 pisałeś o sklepie "miski półmiski gary szczoty" Wink - byliśmy, i teraz to "chemia z niemiec" i ogólnie raczej drogeria - natomiast jakby zejść nieco niżej uliczką, to tu https://www.google.pl/maps/@42.818338,27.8807709,3a,65.5y,330.57h,75.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPjKo90FKkjGOlGhr1EKazw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1 jest właśnie taki sklep - od gliniaków, saczy i "pamiątek" po hydraulikę i elektronarzędzia Big Grin

RE: Obzor / Обзор - mierzey - 21-07-2016

Jeśli chodzi o mule to od zeszłego roku nic się nie zmieniło. Co drugi dzień około 1,5 kg n 4 osoby Smile. wolimy sami a cena to 3,5 za kg Smile.
Natomiast jeśli chodzi o sklepSmile

RE: Obzor / Обзор - Saszka999 - 21-07-2016

A widzisz... Starym, to ślepym... Cool  Ten post jakoś mi umknął - ale tak, to właśnie ten sklep Big Grin

RE: Obzor / Обзор - Saszka999 - 22-07-2016

He he...
Miało być na pożegnanie Teokli - ale okazało się, że o 17 jeszcze zamknięte - i stanęło ostatecznie na Barbie i "wrzecionie" - niezłe, niezłe, tylko trzeba być poważnie głodnym aby dać temu radę Big Grin

Przy okazji okazało się, że w Barbie już niegdyś byliśmy, bo oczy zapamiętały wnętrza, ale rozumek nazwy już nie... Wink

RE: Obzor / Обзор - qkam - 13-08-2016

Witam serdecznie wszystkich. To moja pierwsza wizyta na forum i pierwszy wpis Smile

W przyszłym tygodniu wybieramy się całą rodziną do Obzoru i szukam informacji, co warto zobaczyć w najbliższej okolicy. Już wiem, gdzie można dobrze zjeść (przeczytałem cały ten wątek Smile ). Czy ktoś mógłby tak w skrócie napisać na którą plażę warto iść (gdzieś czytałem, że można tam zobaczyć delfiny... ale gdzie?), gdzie jest dobre miejsce do snorkelingu, czy można na miejscu kupić jakieś zabawki "do piasku" w stylu wiaderko/łopatka i jakie są ceny mniej więcej, bo nie chcemy tego całego majdanu wieźć z PL Wink
Lecimy z biurem podróży (tak wiem, że to burżujstwo, ale mamy dzieci 2 i 5 lat, więc tak wygodniej Wink ) i będziemy mieszkać w hotelu Casablanca (północny kraniec miasta, nad rzeką).
Będę wdzięczny za każdą informację i poradę.

RE: Obzor / Обзор - peter - 13-08-2016

cześć qkam

to tak...

- jeśli lecisz z małymi dziećmi to nic w okolicy nie zobaczysz, bez auta ani rusz
- co do plaży - żeby mieć spokój i popływać w masce to musisz iść ok. 2 km na południe, plażą maszerować do pierwszych skałek\klifu wcześniej tu opisywanych - choć jak pójdziesz w kierunku płn tam też można między skałami miejsce do pływania; generalnie miejsce przez Ciebie wybrane będzie zatłoczone
- cena zabawek - jakiś komplet to kwota 10-12Lv przy plaży, kółka dmuchane 10Lv, parasol 10 do 18 Lv

RE: Obzor / Обзор - qkam - 14-08-2016

Dziękuję peter za informacje.
A mam jeszcze pytanie odnośnie zakupów - znajomi poprosili o przywiezienie im wódki miętowej i jakichś kosmetyków z olejku różanego. Dostanę to gdzieś w centrum w przystępnej cenie?

RE: Obzor / Обзор - peter - 14-08-2016

masę straganów masz w centrum, były ze dwa tylko i wyłącznie z produktami różanymi

wódka miętowa ? chyba chodzi o mentowkę - to likier z tego co pamiętam coś ok. 25% - wszędzie, w każdym sklepie

RE: Obzor / Обзор - dżek - 14-08-2016

qkam - Menta czyli likierek miętowy. W tym wątku zobacz górne zdjęcie postu #1084 i po prawej masz Mentę. Na dolnym mix z Mastiką. Menta mi kojarzy się z płynem do płukania jamy ustnej zaprawionym alkoholem. Także łączy przyjemne z pożytecznym. Cool