Forum Bulgaricus
Sofia / Coфия - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Wszystko o Bułgarii (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Regiony, miasta, miejscowości (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Sofia / Coфия (/showthread.php?tid=503)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Sofia / Coфия - Ivan79 - 09-10-2015

Witam Bulgaricusy.Napisze troche o miescie z ktorego  sie wywodze.

(09-10-2015,09:11:47)Ivan79 napisał(a): Witam Bulgaricusy.Napisze troche o miescie z ktorego  sie wywodze.

Sofia to moje mjasto Rodzinne.Mam duzo klintow z Polski.
Moj klienci naj-bardziej mi pochwalili w centrum Sofii Hotele Anel i Renesans.
Obok tych Hoteli jest naj-bardziej ciekawe moim zdaniem miejsce w Europie.Co to takiego?Plac Religii niektorzy to nazywaja.Tylko w odlegolosci 500 metrow obok siebie sa kosciol Katolicki,Synagoga,Meczet i Rumuska Cerkwia,Jak i Cerkwai Sw Petka Samardzijska.Takze zachecam was do odwiedzenia i Sofie.

Zapomnialem obok Renesans jest super chinskie zarcie.Mi smakowalo.A Wam?


RE: Coфия/Sofia - thomasso - 09-10-2015

aleś pojechał z tymi hotelami.

Trzeba było napisać O НДК Rolleyes

Jak już piszesz o centrum to zdaj relacje jak wyglądają prace pod ЦУМ-em Big Grin


RE: Coфия/Sofia - aekzal - 09-10-2015

Ivan napisz co jest warto zobaczyć w Sofii, postaraj się dane miejsca opisać i podać przy jakich ulicach jak dojechać, komunikację, knajpki z dobra kuchnią bułgarską i nie tylko itd.
Jakieś fotki miejsc do których wracasz i może inni chętnie odwiedziliby.
Piszesz że warto zobaczyć i wstąpić do Sofii tylko po co?


RE: Coфия/Sofia - Ivan79 - 09-10-2015

Zalezy kto co lubi Aekzal
Np polecam dla uzytkownika Arka odwiedzic Kyszta Muzej Iwan Wazow
Kim jest Iwan Wazow nazywaja go Patriarha literatury Bulgarskiej.Znajduje sie w Centrum Sofii rog ulic Rakowska i IWan Wazow.Jezeli jestescie w Hotelu Slawianska Beseda to jest doslownie rzut beretem.
Dla uzytkownika Lahatiel Cyrkwa Sweta Sofia tez niedaleko Hotelu Slawianska Beseda.W tym miejscu jest Sofijski Uniwersytet SW Kliment Ohridski.Wybudaowany za prywatne pieniadze braci Ewlogi i Hristo Georgiewi.A jak jestsmy prfi buleward Ewlogi i Hristo Georgiewi to mozna zobaczyc Park Borisowa Gradina. Takze jest co zobaczyc przyjezdzajcie tlumnie do Sofii


RE: Coфия/Sofia - teresa - 09-10-2015

Ja jeszcze do domu nie dojechalam,a czuję jakbym coś skosztowala. Pisz o konkrtach.


RE: Coфия/Sofia - frytowski - 09-10-2015

(09-10-2015,15:41:50)aekzal napisał(a): .....
Piszesz że warto zobaczyć i wstąpić do Sofii tylko po co?

Coś ty Arek, zapomnij,  Ivanka to przerasta. Smile
Ivanek potrafi tylko założyć kolejny, nic nie wnoszący, wątek. 
Taki ma talent, nic nie poradzisz. Tłumaczenia, naprowadzanie, jak grochem o ścianę....


RE: Coфия/Sofia - aekzal - 09-10-2015

Może jak za język troszkę pociągniemy to coś napisze, przecież mieszka w Sofii.
Jeżeli ktoś z was był niech coś napisze, bo tak to nie ma sensu.
Niestety byłem w Sofii w w wieku nastu lat więc niewiele pamiętam. Natomiast jeżeli niewiele pamiętam pewnie nie było nic ciekawego.
Nie wiem może się mylę, dlatego piszcie.
Arka pewnie był, mastika też nie wspomnę o Marku z budą.hihihi


RE: Coфия/Sofia - dżek - 09-10-2015

Wątek pójdzie w p... Ivanek to czarna dziura w naszej galaktyce. Kumuluje złą materię...


RE: Coфия/Sofia - thomasso - 09-10-2015

jak się obudzę to napisze coś o Sofii :-)


RE: Coфия/Sofia - sikornik - 09-10-2015

Co warto zobaczyc w Sofii!

Zwiedzanie

Zabytki w centrum

Moze ktos sprobuje wkleic te mapke inaczej.