Forum Bulgaricus
Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Wersja do druku

+- Forum Bulgaricus (https://bulgaricus.pl/forum)
+-- Dział: Informacje podstawowe (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Dojazd (https://bulgaricus.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie (/showthread.php?tid=682)



RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Saszka999 - 21-06-2016

(21-06-2016,23:26:39)Hary66 napisał(a): Dlatego ja wjeżdżam na Słowację trochę przed 6 rano. Jak jest zmiana służby to nie ma bata, patrolu nie uświadczysz.

Czy autostrada między 1:00 a 6:00 w nocy jest zagrożona pomiarami? Czy jeżdżą u nich nieoznakowane/oznakowane wideoradary, czy tylko suszarki/fotoradary stacjonarne?


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Tosho - 22-06-2016

Mają sporo nieoznakowanych, ale czy akurat w tych godzinach suszą, to nie powiem.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - kalachol - 22-06-2016

A że się spytam: czy zapłacił ktoś z Was za prawidłową prędkość? To bym uznał za upierdliwosć policji.
Mieszkam bardzo blisko Słowacji i nauczyłem się dość dawno jazdy "po slowacku". Dodam jeszcze, że dużo dłużej się w ren sposób nie jedzie.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Hary66 - 22-06-2016

Może masz i rację!
Spróbuję w tym roku, chociaż łatwo raczej nie będzie.
I nie chodzi mi o przekraczanie prędkości jako takie, ale literalne utrzymywanie zadanej prędkości w zadanych miejscach.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - kalachol - 22-06-2016

Powiem tyle, że tempomat ułatwia to zadanie. Big Grin


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - czarmar - 22-06-2016

I moim zdaniem, wasze opinie świadczą o tym, że jak chcesz jechać spokojnie i komfortowo kup winietę i jedź jak możesz autostradą, a nie kombinuj. 14 Euro za miesięczną winietę jest znikomą kwotą w porównaniu nawet z najniższym mandatem w wysokości około 100 euro.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Hary66 - 22-06-2016

Nie będę kombinować, ale jadąc przez Satu Mare nie wydam 14 euro na autostradę na której też można zapłacić mandat. Autostrada nie zastąpi rozsądku.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - tomek89 - 22-06-2016

W 2012 roku wracając z wakacji Bułgarsko - Chorwackich dostałem po oczach w Austrii .W tym czasie na szczęście nie było podpisanej umowy między państwami o fotoradarach i mandatach. Przekroczyłem prędkość o ponad 30 km.
Od tego czasu jeżdżę przepisowo :-)


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - czarmar - 22-06-2016

(22-06-2016,10:53:39)Hary66 napisał(a): Nie będę kombinować, ale jadąc przez Satu Mare nie wydam 14 euro na autostradę na której też można zapłacić mandat. Autostrada nie zastąpi rozsądku.

I tutaj masz rację, szkoda pieniędzy na kilka kilometrów lepszej drogi. Natomiast w innych przypadkach moim zdaniem warto. Ja osobiście mam tak, że przy dłuższej trasie powyżej 600km, powiedzmy do 500-600 km przestrzegam ograniczeń ale później po wielu kilometrach drogi bez kontroli policji zaczynam naginać ograniczenia, głównie do 30km/h, 40km/h przejeżdżając je powiedzmy z prędkością około 60 km/h. Wiem oczywiście, że źle robię. Rozum podpowiada mi, że tutaj najczęściej można spotkać policję, jednakże w wielu przypadkach wygrywa świadomość, że szybciej będę na miejscu jak szybciej pojadę. Z drugiej strony jak się jedzie samemu przez wioskę kilkukilometrową z prędkością 30km/h można usnąć a zakładając takie wielokrotne przejazdy z prędkością 30-50 km/h znużenie się potęguje. Dlatego ja osobiście wolę autostrady, drogi szybkiego ruchu ponieważ jak jest ograniczenie do 80 - 90 km/h nie powoduje to u mnie takiego ciśnienia na szybszą jazdę.


RE: Aktualne utrudnienia i remonty na trasie - Tosho - 27-06-2016

Od dziś (do grudnia'16) remont najdłuższego tunelu w Bułgarii - Vitinja (1195m) na autostradzie Hemus - info ważne dla tych którzy z Widin na Sofie jadą.