Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta bankomatowa
#1
Miałem kartę debetową Visa z PKO B.P. i poszedłem do swojego oddziału. I dowiedziałem się, że moja karta może nie działać za granicą. Musialem wyrobić nową Mastercard, która ma być za granicą obsługiwana. Mieliście takie doświadczenia?
Odpowiedz
#2
ja byłem w pko bp tak gdzieś do 2009 chyba i miałem kartę debetową VISA. Do tego czasu na pewno korzystałem na Słowacji, Węgrzech, Litwie, Anglii i być może w Niemczech, innych nie pamiętam i nie było takich problemów.
Pamiętam, bo liczyłem sobie wtedy kwoty jakie opłaca mi się wypłacać w związku z prowizją, którą na niej miałem. Od kilku lat nie utrzymuję kontaktów z pko bp, więc może coś się zmieniło, ale niby z jakiego powodu ??
Do dzisiaj płacę kartą VISA, tylko innego banku
Odpowiedz
#3
Może chodziło oto że była płaska a nie tłoczona. Wg "bankowców" nie zawsze musi być honorowana. Z własnego doświadczenia nie spotkałem się z jakimkolwiek problemem, kartą ze SKOKu płaciła moja Pani nawet w Serbii.
Odpowiedz
#4
w pko bp, tą starą płaską miałem i w bankomatach oraz sklepach dawała radę, tylko przy zakupach przez internet biletu nie. ZTeraz wypukła radzi sobie z natury rzeczy i z tym.
No, ale kontynuując temat ciekawe o co chodziło, czyżby o ilość wciśniętych bez potrzeby kart, tak jak przy umowach kredytowych ?? Taki mój wymysł, a że nie mam innego wytłumaczenia, to znikam i może ktoś coś podpowie
Odpowiedz
#5
Prędzej będzie profit dla Pani z banku. Mastercard może być lepsza (czyt.tańsza) na zagraniczne podboje.
Odpowiedz
#6
Kartą pkobp płaciłem2,3,4 lata temu więc nie wiem o co chodzi. Podobno Visa nie obsługuje wszystkich bankomatów i terminali płatniczych a ta moja nowa ma być Mastercard.
Odpowiedz
#7
Myśle że można olać intencje Pani z banku. Jeśli chcesz wiedzieć czy coś się zmieni pod względem finansowym, musisz przeczytać regulamin do swojego konta.
Odpowiedz
#8
(16-07-2015,21:42:53)Stefan napisał(a): Myśle że można olać intencje Pani z banku. Jeśli chcesz wiedzieć czy coś się zmieni pod względem finansowym, musisz przeczytać regulamin do swojego konta.

No właśnie zgadzam się że trzeba przeczytać regulamin, miesiąc temu pani z BZWBK dzwoniła jak szalona i proponowała mi kartę, która nie ma prowizji przy wybieraniu pieniędzy zagranicą z bankomatu. Jak poprosiłem o przesłanie regulaminu to pani mi wmawiała, że nie ma możliwości go wysłać i tylko w banku mogę go przeczytać. Znalazłem go w necie i wyszło, że wybieranie z bankomatu to 3,8 % danej kwoty + 6 zł za wybranie. Jak Pani ponownie zadzwoniła po kilku dniach to jej powiedziałem co myślę o ich karcie i o jej naciąganiu. Im zależy, żeby wcisnąć nam nowy produkt. Za każdą nowo otwartą kartę czy konto czy kredyt mają płacone. 
Mam wrażenie Dżek, że Twoja karta mogła być dobra tym bardziej, że nią wcześniej płaciłeś zagranicą tylko pani w banku w ten sposób zarabia lub wyrabia normę Smile.
Odpowiedz
#9
Nie ma "darmowych" kart do konta typu ROR. Jak nie masz prowizji przy wypłacie z bankomatu w kraju obok czy cóś dalej np. lewy bułgarskie to jest złodziejski spread (patrz Alior). Poza tym np. Mastercard jest rozliczany w dolarach, czyli przy "darmowej" wypłacie z bankomatu w Bułgarii najpierw Twoje złotówki na koncie kupują dolary, a potem za wartość tych wirtualnych dolarów "dostajesz" bułgarskie lewa, oczywiście kurs i przelicznik przy tej transakcji jest dla posiadacza "darmowej" karty wysoce niekorzystny.
Odpowiedz
#10
O tym też pisze
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości