Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bansko / Банско
#1
Bansko! Jedno z najpiękniejszych urokliwych miasteczek Bułgarii położone u podnóża Pirinu na wysokości 936 m n.p.m. Dojazd do Banska z Sofii autobusem który odjeżdża z dworca autobusowego przy dworcu kolejowym ЖП.
Mój ulubiony transport by się do Banska dostać to jednak pociąg! Pociąg odjeżdża z Sofii i należy wysiąść na stacji Септември by się potem przesiąść do kolei wąskotorowej Септември-Добринище. Czas dojazdu pociągiem do Banska to ze 4,5 godz. należy liczyć! Kto tym pociążkiem jeszcze nie jechał to niech żałuje! Taka przejażdżka czymś takim to ewenement i powinna być w planach każdego turysty udającego się do BG!!! Bardzo do tego gorąco namawiam! Umiejscowienie samego Banska umożliwia nam wygodną wypadówkę w góry Pirynu! Zwłaszcza na szczyt Vihren 2914 m n.p.m./Polecam jak.... nie wiem co/
W samym Bansku nie ma żadnych problemów by sobie znależć kwaterę. Jak by kogoś intersowała taka informacja to mogę polecić lokum u mojego znajomego Georgija K. /w domu prywatnym-mi odpowiadało/  Gorąco namawiam każdego który tam jeszcze nie był aby aby zaplanował sobie taką wycieczkę do Banska! Warto!!!! W następnych postach postaram pokazać Bansko okiem aparatu fot. 
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę! 
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#2
Stacyjka Bansko [Obrazek: RVfiX5b.jpg]

[Obrazek: YwsRaWy.jpg]

[Obrazek: 9V4mCHS.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#3
Sama stacyjka Bansko wygląda troszku podupadle. Lata swojej świetności ma dawno za sobą.
Gdzie nie gdzie stało tam lub nadal stoi trochę odstawionego na bocznicę kolejowego skansenu na pastwę pogody lub niepogody.
Pokażę to w fotografiach jakie tam poczyniłem/fotki dołączę póżniej/
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#4
"Skansen" na stacji Bansko:
[Obrazek: rS0XB8d.jpg]

[Obrazek: xuFp0vJ.jpg]

[Obrazek: H988Z3Q.jpg]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#5
Po wyjściu z dworca kolejowego wąskotorowego mogło by się wydawać,że owo miasteczko niczym się nie wyróżnia! Ot taka senna mieścina jakich wiele w BG! Ale po dojściu do głównej centralnej promenady miasta-miasteczka, zaczyna człowiekowi świtać w głowie w jakim to chyba pięknym miejscu się znalazł!A to dopiero początek był! Śmiem dopowiedzieć,że nawet Sozopol nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Bansko!
Od dworca ЖП Bansko do centrum to z jakieś może 450 m. będzie .........
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#6
Kiedy wychodzimy z ЖП garata/ dworzec kolei wąskotorowej/ to jak wcześniej oznajmiłem to niby nic się nie dzieje.....
Ot mieścina jak mieścina[Obrazek: PqsxprF.jpg]

Dochodzimy do miejskiego targu,gdzie można kupić świeże warzywka i owoce.....[Obrazek: n6AkV7r.jpg]

...... i po kilku albo po kilkudziesięciu krokach dochodzimy do centralnego deptaka Banaska! No deptak jak deptak! Żle to nie wygląda! Na centralnym deptaku Banska odbywa się całe życie kulturalne tegoż miasteczka! Są koncerty z muzyką klasyczno poważną, czasem lub nawet częściej koncerty dżezowe itd itd ..... Nie ma,że się będziecie nudzili! Już nie wspomnę,że kawiarenek i różnej maści mehan napotkamy tam bezliku! [Obrazek: G2cwGij.jpg]

[Obrazek: jEWWYaq.jpg]

[Obrazek: 59Hd2qz.jpg]

[Obrazek: JtRRLkJ.jpg]

[Obrazek: QrReZ04.jpg]

Myślę,że na jak dzisiejszy dzień to starczy zanudzania potencjalnych oglądających moim skromnym reportażykiem o Bansku! Czas zrobić sobie cosik do żarcia i pierdyknąć w czółeczko buteleczkę bronka jakiegoś co by lepiej się wymyślać chciało którą to dajmy na to drogą zacząć dalszy ciąg spaceru po przepięknym i uroczym miasteczku Bansko!  Huh Smile
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#7
Dodam tylko, że w sierpniu w Bansko rokrocznie odbywa się festiwal jazzowy Bansko Jazz Fest (w tym roku 08-13 sierpnia), i jest to jedna z najlepszych imprez muzycznych na jakich byłem Smile Dla fanów jazzu pozycja obowiązkowa.
Odpowiedz
#8
(18-05-2015,19:56:06)mastika_fan napisał(a): Dodam tylko, że w sierpniu w Bansko rokrocznie odbywa się festiwal jazzowy Bansko Jazz Fest (w tym roku 08-13 sierpnia), i jest to jedna z najlepszych imprez muzycznych na jakich byłem Smile Dla fanów jazzu pozycja obowiązkowa.

No właśnie raz się załapałem na ten festiwal jak raz właśnie byłem w Bansku w sierpniu! Nawet był jakiś skład z Polski! No zapomniałem nazwę ale grali jak to Polacy-najlepiej! /No jeżeli mowa o Jazzie/  Smile Smile Smile ..... muszę poszperać to może gdzieś w mrowisku fotografii swoich coś znajdę z tego festu!  Huh Huh Huh
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#9
Mimo wszystko nawet z centralnego deptaka lub ze środka Bańska w mig dostrzeżemy jak Bansko zostało rozmieszczone!    Nawet Ci co gór nie lubią to ręczę,że widok Tym się spodoba! [Obrazek: ge7Hdqw.jpg]

[Obrazek: dku2shV.jpg]

A nawet mam to czarno na białym!  Smile  Smile  Smile [Obrazek: MtPOQ3x.jpg]

Jutro z wieczora jak by czas pozwolił to "poszwendamy się" trochę dalej niż deptak lub centrum tego miasteczka!
Oczywiście poprę to jakiś fotografiami! Właściwie mam tam swoje utarte drogi i szlaki..... To aby nie być gołosłownym wyjdziemy z centrum miasta i kierować się będziemy w stronę Banska starego .... Na dobranoc jeszcze jedna fotka która udowadnia,że jesteśmy w górskim pięknym kurorcie! Dziękuję za uwagę i może narka aż do jutra! [Obrazek: 91WJCUN.jpg]

Na tej tu up foteczce ....to to co tam widnieje na drugim planie tooooo.... Vrax Vihren!!!! 2914 m.  Cool
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#10
(16-05-2015,21:57:45)arka napisał(a): Bansko! Jedno z najpiękniejszych urokliwych miasteczek Bułgarii położone u podnóża Pirinu na wysokości 936 m n.p.m. Dojazd do Banska z Sofii autobusem który odjeżdża z dworca autobusowego przy dworcu kolejowym ЖП.
Mój ulubiony transport by się do Banska dostać to jednak pociąg! Pociąg odjeżdża z Sofii i należy wysiąść na stacji Септември by się potem przesiąść do kolei wąskotorowej Септември-Добринище. Czas dojazdu pociągiem do Banska to ze 4,5 godz. należy liczyć! Kto tym pociążkiem jeszcze nie jechał to niech żałuje! Taka przejażdżka czymś takim to ewenement i powinna być w planach każdego turysty udającego się do BG!!! Bardzo do tego gorąco namawiam! Umiejscowienie samego Banska umożliwia nam wygodną wypadówkę w góry Pirynu! Zwłaszcza na szczyt Vihren 2914 m n.p.m./Polecam jak.... nie wiem co/
W samym Bansku nie ma żadnych problemów by sobie znależć kwaterę. Jak by kogoś intersowała taka informacja to mogę polecić lokum u mojego znajomego Georgija K. /w domu prywatnym-mi odpowiadało/  Gorąco namawiam każdego który tam jeszcze nie był aby aby zaplanował sobie taką wycieczkę do Banska! Warto!!!! W następnych postach postaram pokazać Bansko okiem aparatu fot. 
Pozdrawiam i dziękuję za uwagę! 

Ja również polecam Bansko! Świetne miejsce, piękne widoki. W Bansku byłam dwa razy - oczywiście latem - bo ja raczej z tych chodzących po górach a deski przyczepione do butów mnie przerażają ;-) Będąc w Bansku koniecznie trzeba wybrać się na Vihren, a zejście z niego - drugą stroną - na długo pozostaje w pamięci...
Warto również wybrać się na Bezbog. Będąc w Bansku nocowałam w hotelu Dumanov - jeden z niewielu czynnych latem. Polecam apartament. Niedaleko Banska  ok. 3 km. - w Dobrinishte - jest basen z ciepłą wodą - temperatura ok. 35 st. C - zupełny komfort termiczny. Ładny, zadbany obiekt, na terenie jest restauracja, barek w wodzie, basen dla dzieci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości