Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teteven i okolice (miasteczko, wodospad i góry)
#9
(01-12-2015,14:20:28)kocur napisał(a): …wiecie co? Cholernie się cieszę. W poprzednim wcieleniu forum toczyłem boje (były ofiary) o stworzenie działu o nieznanej Bułgarii. A uznając, że prawdziwa Bułgaria, ze swoimi niezwykłościami i zachwyceniami,  to nie wybrzeże, ale górskie ścieżki i miasteczka schowane w dolinach, sadziłem, z uporem godnym lepszej sprawy, opowieści od Albotinu i Cziprowci na zachodzie, po dobrudżańskie doliny suchych rzek na wschodzie. Bez specjalnej nadziei, że zainteresuje to więcej, niż kilka osób, bardziej gwoli zgody z własną wiarą w sens wędrowania.

W nowej formule ten dział nie był sobą. Ujmowano  w nim miejsca, których opisy można znaleźć w każdym przewodniku. I nagle – w ciągu kilku dni – pojawia się Orlinezze, potem Pamela. Oboje rozumiejący przestrzeń, piszący o tym, czego sami doświadczyli (zbyt duża to rzadkość na forum). A splecenie opowieści Pameli z historią opisaną w innym miejscu przez Mastikę zdaje się świadczyć, że forum nagle zaczęło głęboko oddychać, że dostało więcej powietrza – ktoś otworzył szeroko okna.

Wspomnianej powyżej trójce kłaniam się nisko z uśmiechem zadowolenia na kociej mordzie, jakobym szczególnie tłustą mysz ułowił (Mysza, ukłony też) No i mam nadzieję, że wybrzeżożercy za te słowa nie potraktują mnie jak pewnego osobnika z Kany Galilejskiej*

 *Późny poranek po weselu w Kanie Galilejskiej. Skacowani ludzie leżą pokotem pod stołami, w krzakach, słońce zaczyna prażyć, łby pękają z bólu. W końcu ktoś jęczy: wody, wody… Na co wstaje młody facet i mówi: dobra, ja przyniosę… Ale rozlega się zewsząd wołanie: O nie, qwa, Jezus, każdy, ale nie ty!


PS. Jakoś nie mogę żyć bez zabawy słowami. Warto wiedzieć, że w dwudziestoleciu z niemczyzny wywodzące się słowo ‘kac’ próbował Witkacy zastąpić rdzennie polskim słowem ‘GLĄTWA’. A miał ów człek doświadczenie w tej materii niemałe… Zatem możecie, żonie naigrawającej się z waszej niedyspozycji oświadczyć: kobieto nierozumna, żaden kac, w otchłani glątwy płynę, szacunku więcej!

Pamela, co to za okna skalne na awatarze? Jakoś znajomo wyglądają...
 
Jaskinia "Очила" [Ocziła] koło miejscowości  Ъглен [Aglen]. Kolejne miejsce, które idealnie pasuje do wątku 'Bułgaria mniej znana...". Trafiłam tam tylko i wyłącznie dzięki miejscowemu "szamanowi" - Тито Змияра. Do jaskini idzie się przez pola, po czym schodzi zarośniętą ścieżką w dół i nagle przed nami pojawia się ta niezwykła jaskinia pełna skalnych otworów. Mieszkali w niej podobno prehistoryczni ludzie, a w środku zachowały się ich narzędzia!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Teteven i okolice (miasteczko, wodospad i góry) - przez pamela.kaczmarek - 02-12-2015,20:47:38

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wodospad Dokuzak napoleon 5 41 08-07-2023,21:44:27
Ostatni post: egon
  Góry Strandża / Странджа orlinezze 64 111,171 03-08-2020,11:21:49
Ostatni post: Tosho
  Isperich i okolice / Исперих wkrak 7 9,235 28-09-2018,19:45:31
Ostatni post: wkrak
  Łowecz i okolice / Ловеч orlinezze 25 45,365 27-08-2018,23:19:57
Ostatni post: arrturros
  Widyń i okolice / Видин wkrak 12 14,055 07-05-2018,09:11:53
Ostatni post: bateniki
  Szumen i okolice / Шумен wkrak 6 7,965 06-05-2018,22:52:39
Ostatni post: wkrak
  Melnik i okolice / Мелник zdzicho 10 12,769 27-10-2017,15:41:44
Ostatni post: arka
  Szabla i okolice / Шабла arka 86 60,910 16-12-2016,12:48:09
Ostatni post: lenowo
  Okolice wioski Yglen (Ъглен) - śladem szamana pamela.kaczmarek 1 4,373 17-12-2015,15:14:46
Ostatni post: mastika_fan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości