Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biała / Бяла
Do bywalców Białej, skłaniam się ku zarezerwowaniu apartamentów w Byala Cliff Complex. Czy ktoś zna to miejsce? Czy daleko stamtąd do najbliższego spożywczaka po bułeczki na śniadanie?
http://holidaylettinginbulgaria.com/holiday_in_bulgaria_byala_cliff_b24.php
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie
(06-03-2016,13:55:48)tata napisał(a): Do bywalców Białej, skłaniam się ku zarezerwowaniu apartamentów w Byala Cliff Complex. Czy ktoś zna to miejsce? Czy daleko stamtąd do najbliższego spożywczaka po bułeczki na śniadanie?
http://holidaylettinginbulgaria.com/holiday_in_bulgaria_byala_cliff_b24.php
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie

Witam do spożywczaka masz jakieś 200,300 metrów,obok ważywniak ,a przed bramą complexu ok. 50m.bar z kebabem itp.pozdrawiam
super, dziękuję
[Obrazek: 6f347decac7abee9.jpg]
Obsztina Biała wydała w 2011 roku mapę, w której między innymi podaje liczbę mieszkańców - 3370, co jest dość odmienną informacją w stosunku do funkcjonujących w internecie.

[Obrazek: d00ff658f45325c9.jpg]
[Obrazek: 2c40cf34547ce214.jpg]

Wydawnictwo Domino w 2013 roku opublikowało mapę Obzoru i Białej. Reprodukcja Białej.

[Obrazek: 193e46c430cccc69.jpg]
Burmistrz Białej powienien dać Mack-owi medal za ten wątek. Jestem pewien , że on nawet nie zna takich szczegółów dotyczących jego miasta. Brawo
Dokładnie miesiąc temu czytałem co czynią bracia Litwini, awiatorzy ze Small Planet i napisałem wówczas, że bilety dla trojga zdrożały o 420 zł. Dzisiaj spojrzałem i widzę, że zrobili następny krok do przodu o kolejne 420 zł. Aktualna cena dla trojga osób z jednym dużym bagażem 32 kg = 2404 zł. Różnica 840 zł to już rzecz mocno boląca. Ciekawe jak będzie przebiegać odprawa i boarding, charterowi przewoźnicy nie słyną z jakości, sami Litwini oceniają swoje możliwości wysoko i obiecują wiele. Choć myślę, iż skromna Biała pasuje do skromnej linii lotniczej. Biała to nie jest miejscowość wakacyjna pierwszego wyboru ani też nawet "drugiego sortu" jak ostatnio się ocenia. Trzeciego raczej wypada powiedzieć i dobrze bo chyba chcemy by tak pozostało i trwało jak najdłużej. Kojarzy mi się trochę z Carewem a nieco z Ahtopolem. Trudno oczywiście porównywać możliwości, potencjał wczasowisk. Każda miejscowość ma coś swojego, niepowtarzalnego co lubimy.
(09-03-2016,21:40:06)mack napisał(a): Dokładnie miesiąc temu czytałem co czynią bracia Litwini, awiatorzy ze Small Planet i napisałem wówczas, że bilety dla trojga zdrożały o 420 zł. Dzisiaj spojrzałem i widzę, że zrobili następny krok do przodu o kolejne 420 zł. Aktualna cena dla trojga osób z jednym dużym bagażem 32 kg = 2404 zł. Różnica 840 zł to już rzecz mocno boląca. Ciekawe jak będzie przebiegać odprawa i boarding, charterowi przewoźnicy nie słyną z jakości, sami Litwini oceniają swoje możliwości wysoko i obiecują wiele. Choć myślę, iż skromna Biała pasuje do skromnej linii lotniczej. Biała to nie jest miejscowość wakacyjna pierwszego wyboru ani też nawet "drugiego sortu" jak ostatnio się ocenia. Trzeciego raczej wypada powiedzieć i dobrze bo chyba chcemy by tak pozostało i trwało jak najdłużej. Kojarzy mi się trochę z Carewem a nieco z Ahtopolem. Trudno oczywiście porównywać możliwości, potencjał wczasowisk. Każda miejscowość ma coś swojego, niepowtarzalnego co lubimy.

Ja kupiłem w SmallPlanet na początku lutego 5 biletów Katowice - Warna po 209 zł/os tylko z bagażem podręcznym. Sam jadę do Białej autem 7 osobowym ( z rozkładanymi 2 siedzeniami w bagażniku ) i zabieram bagaże a reszta ekipy leci samolotem. Tym sposobem mamy auto na miejscu żeby się w 6 osób przemieszczać a plany wycieczek już się rodzą Smile
To znakomita organizacja, podziwiam i zazdroszczę. Nie mogę się wybrać autem, to dla mnie za daleko. Jadę 200 km i już mi się chce spać. Moje wycieczki to podróże autobusem, krótkie by zdążyć wrócić przed nocą. Autobusy na wybrzeżu czarnomorskim i tak spisują się znakomicie. U nas nie da rady pojechać z Władysławowa do Łeby i wrócić wieczorem. Tam spokojnie wybieram się do Nesebyru, do Burgas, Pomorie lub w drugą stronę do Warny. Niestety więcej nie da rady. Do Bałcziku bardzo bym chciał pojechać zobaczyć królestwo Leona lecz byłbym tam trzy godziny i trzeba by już jechać w drogę powrotną z przesiadką w Warnie. To kradnie dużo czasu, za dużo. Będziesz miał samochód więc szerokie pole dla inwencji. Mogę polecić wycieczkę do Sinemorca z przystankami w Sozopolu, Carewie, Ahtopolu. Drugą do Wielkiego Tyrnowa choć znam z literatury jedynie to interesujące miasto. Brak mi samochodu w Bułgarii ale też bardzo lubię podróżować bez auta a nawet uważam takie wyprawy za zajmujące. Tobie życzę szerokiej drogi i znakomitych peregrynacji i penetracji interioru bułgarskiego. Jakbyś mnie zobaczył na przystanku to daj znak, żartuję.
Wybieram sie do Byalej do Byala Residsnce-byl ktos moze?Widze na mapie ze sporo do morza,ale jest basen i wydaje mi sie kameralnie,a o to nam chodzi.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości