Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta bankomatowa
#21
Przykładowe rozliczenie z karty Mastercard ale innej niż ta na Słowacji:

Rumunia 100 Ron wybrane z bankomatu przelicznik 104,61 zł + 9 zł prowizji - interes życia, ale cóż jak w pensjonacie pan nie przyjął euraków i nie można płacić kartą, to trzeba było bankowi dać zarobić. Porównując to co Dżek pisał 11.08.2015 to dużo więcej mnie skasowali. Smile
Zobaczymy jak przyjdzie rozliczenie z Węgier i Bułgarii Smile
Odpowiedz
#22
Karta Master Card kredytowa (wypukła) - Millenium Bank.
Jakaś błyskotka za 18 BGN - skasowali 40,5 zł, czyli wyszło 1 BGN = 2,25 PLN
Marcin
Odpowiedz
#23
No to jeszcze tak dla porównania:

Karta Mastercard - Mbank - 13,09 BGN = 29,83 zł czyli 2,27 zł za 1 lewa
Karta Mastercard - Polbank:
- 60,17 RON = 57,02 zł czyli 0,94 zł za 1 lej.
- 63,68 RON = 60,34 zł czyli 0,94 zł za 1 lej.
- 27,01 BGN = 58,09 zł czyli 2,15 zł za 1 lew.
Odpowiedz
#24
Zapewne wszyscy te zasady znamy ale nigdy dosyć przypominania, poniżej link do zasad bezpiecznego korzystania z pieniędzy i posiadanych kart przy wyjazdach turystycznych.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zlota-trzynastka-Porady-dla-klientow-bankow-wyjezdzajacych-na-wakacje-7409968.html
Odpowiedz
#25
Ja mam konto w Pekao SA. Taki plus, ze ma darmowe wybieranie z bankowmatow Unicredit. W Bulgarii to Bulbank. Z tego co pamietam jest tak, ze jesli Unicredit ma gdzies bank, to przelicza bezposrednio na taka walute. Czyli nie ma przeliczzania Lewy - Euro(Dolar) - PLN, tylko jest Lewy - PLN.
Odpowiedz
#26
Coś mnie się wierzyć w takie cuda nie chce...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#27
No serio, juz w zesszyl roku to sprawdzalem w Bulgarii. Nawet gdzies na forum podawlame kurs przeliczenia. Z tego co pamietam, to wychodzil calkiem dobrze
Odpowiedz
#28
(27-06-2016,18:59:54)tata napisał(a): Coś mnie się wierzyć w takie cuda nie chce...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dobry kurs! Nie wiem czy faktycznie jest taki mechanizm przeliczania, ale wielokrotnie ten sposób testowałem.
Szczerze mówiąc bardziej mi się opłacało płacić kartą lub wybierać kasę z bankomatu UniCrediit, niż wymiana w Polsce zlotych na € i w BG na lewy.
Odpowiedz
#29
Ktoś już podawał tą informację na temat Pekao więc chyba jest coś na rzeczy z tym przeliczaniem.
Odpowiedz
#30
Potwierdzam, miałem parę lat temu konto w pekao sa i przy wypłacie w bulbanku lewa były przeliczane korzystnie (nie pamietam juz szczegółów, ale na pewno lepiej niż PLN-Euro-lewy), bez prowizji i dodatkowych opłat.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości