Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2015/16]
A skąd ten koreczek, jeżeli mogę zapytać???
Pozdrawiam, Hary.
Harry, wróżką nie jestem, śledzę obłożenie granic i stwierdzam fakty, a może Bratanki mocno sprawdzają? Ostatnimi czasy się chwalą "wzmocnieniem " granic.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
a się miałem nie odzywać, ale jak abiks napisał, że przez Rumunię nudno, to aż się wzruszyłem.
Abiks, nie będę Ci opisywał różnych wariantów tras, jeżeli możesz, to n a tym forum, a jeszcze na fb Bulgaricusa masz wiele zdjęć i opisów, które świadczą o czymś zupełnie innym niż wspominasz.
Zresztą każdy może mieć swoje zdanie. ale że nudno ?

Co do cen paliw, faktycznie wyższe, ale jak kiedyś jeździłem zagazowany, to w Polsce na butli robiłem max 320 km, w Rumunii 350-380. Teraz na ON, ale zbiornik większy, to akurat tam nie tankowałem.
Połowę Rumunii robiłem w nocy, rozjaśniło się dopiero gdzieś przed Sybin. Najbardziej dłużyła mi się trasa Kluż-Napoka - Satu Mare. Dodatkowo jest tam po drodze bardzo mało stacji benzynowych aby zatrzymać się na postój. Na szczęście tam nie tankowałem. To samo po stronie Węgierskiej, po drodze mijałem może tylko ze 2-3 stacje Shell, a tak to jakieś no-namy. Na granicy za Satu Mare okienko UE szło dużo wolniej niż All Passport, najpierw kontroluje Cię Policja Węgierska a potem Straż Graniczna. Na bramkach Rumuńskich nikogo nie było.
(07-07-2016, 09:14:17)abiks napisał(a): Połowę Rumunii robiłem w nocy, rozjaśniło się dopiero gdzieś przed Sybin. Najbardziej dłużyła mi się trasa Kluż-Napoka - Satu Mare. Dodatkowo jest tam po drodze bardzo mało stacji benzynowych aby zatrzymać się na postój. Na szczęście tam nie tankowałem. To samo po stronie Węgierskiej, po drodze mijałem może tylko ze 2-3 stacje Shell, a tak to jakieś no-namy. Na granicy za Satu Mare okienko UE szło dużo wolniej niż All Passport, najpierw kontroluje Cię Policja Węgierska a potem Straż Graniczna. Na bramkach Rumuńskich nikogo nie było.

Na powrocie również połowę RO robię w nocy - Bukareszt nocą a potem okolice Sinai (Ploiesti-Braszow) - cudne :-) Szkoda tylko, że nawet w nocy ruch tam jest na tyle, że zakręty tak nie cieszą...
Cluj-Satu Mare - nie jest to TF ani TA - no ale piękne krajobrazy, zaje... fajne serpentynki przed Zalau - jak to może się nudzić albo dłużyć?! Big Grin
Stacje w RO to raczej w miastach, ale absolutnie nie można powiedzieć że "bardzo mało" - poza tym po trasie masz sporo takich "zatoczek" szutrowych z ławeczkami i koszami - właśnie na mały odpoczynek.
W HU, jeśli jedziesz przez Nyiregyhazę/Tokaj, to poza Shellem masz jeszcze kilka MOLi i Lukoila "po trasie".

Więc... Jak widać, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - Ty się pewnie już nigdy nie dasz przekonać na trasę via RO, ja pewnie przez SRB byłbym trochę nieszczęśliwy - może i szybko, ale przyjemność żadna (no, żeby to jeszcze była autobana niemiecka bez ograniczeń, to może... Angel )
Nie ma co się rozpisywać bo każdy ma trochę racji.
Jak się chce coś po drodze zobaczyć i nie goni tak bardzo czas to tylko Rumunia.
Ale jak się chce jak najszybciej przejechać z punktu A do punktu B to raczej nie Rumunią (oczywiście jeśli nie ma jakiś dodatkowych niespodzianek typu kilkugodzinne kolejki na granicy serbskiej).
Góry, serpentyny, wioski itp. to może być zarówno coś ciekawego jak i po prostu utrudnienie w trasie.
W Serbii nikt nie zmusza do jazdy autostradą - można wbić w bok i sporo fajnych miejsc +znikomy ruch lokalny.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
(06-07-2016, 23:21:48)Tosho napisał(a): Harry, wróżką nie jestem, śledzę obłożenie granic i stwierdzam fakty, a może Bratanki mocno sprawdzają? Ostatnimi czasy się chwalą "wzmocnieniem " granic.

Tosho masz jakąś stronkę pokazującą aktualny ruch na przejściach?

Abiks, w Satu Mare byłeś w niedzielę czy już w poniedziałek?
Bodaj 4 raz zamieszczam- wiem - userów jest więcej - ale każdemu osobno......
http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
Pozdrawiam,
Zagorkaman
i jeszcze tu: http://www.politiadefrontiera.ro/en/traficonline/