Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pośrednicy w wynajęciu mieszkań/apartamentów
#31
jak by ktoś chciał jechać większą grupą osób do Obzoru
to mój kolega ze słowacji od tego roku organizuje takie
wyjazdy na 10 dni z noclegami i dojazdem ok 1000 zł od
osoby - dojazd busem 15 miejsc nocleg w pensjonacie
pok. 2 i 3 osobowe
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
#32
ma może ktoś doświadczenia z wynajmem przez holidaylettings? Kiedy się pytać, czy teraz aby jeszcze nie za wcześnie? Jak jest z odpowiedzią - czy odpowiadają, zlewają? jak długo trzeba czekać na jakiś kontakt? Na ile aktualne są ceny w ogłoszeniach?
Odpowiedz
#33
1 tak
2 raczej już za późno
3 odpowiada Vanya
4 do 24h
5 aktualne

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#34
dzięki tata za info, tak na marginesie, jeszcze dużo jest wolnych  Smile Kontakt jest dobry, praktycznie odpowiadają od razu. Ważne - w holidaylettings rezerwujemy dni pobytu a nie noce, czyli automatycznie skraca się pobyt o jeden dzień  Sad  trzeba na to brać poprawkę (zawyża stawkę) Zobaczę jak w praniu wyjdzie.
Na plus to, że płatność kartą oraz to, że z karty pobrało po kursie niższym niż średni NBP.
Odpowiedz
#35
chociaż tego ze skracaniem pobytu to tak nie jestem pewien, bo pokazuje niby zaznaczone daty zameldowania i wymeldowania, ale na kalendarzu rezerwacji tak jakby ucina jeden dzień.
Odpowiedz
#36
Nie no, jak? Jest tak jak wszędzie, jak rezerwujesz 12 nocy to płacisz za 12 nocy, a teoretycznie jesteś 13 dni. Pierwszego dnia meldujesz się o 14.00 i trzynastego dnia wymeldowujesz o 12.00, tak? Poniżej moja rezerwacja u Vanyi:

I booked for you and your friends apartment A12, A18 and A19 for
period
23.07 - 04.08 / 12 nights/

12 x 52 Euro = 624 Euro
-10% discount - 62.40 Euro
Final price - 561.60 Euro
30% deposit - 170 Euro
In cash on arrival day - 391.60 Euro

A co do dostępności to pewnie jeszcze dużo zostało, ale te najlepsze to już w grudniu się rozeszły. Ja rezerwowałem 3 od samego przodu z dużymi tarasami z centralnym widokiem na morze jeszcze w sierpniu 2016, potem w grudniu chciałem jeszcze 3 dodatkowe i już niestety wybór był tylko z tych z bocznym widokiem na morze, lub w drugiej linii od morza. Wszystko zależy od terminu, miejscowości i apartamentowca. Ja piszę na przykładzie Biala Cliff, może w tych mniej popularnych są jeszcze fajne pokoje, tego nie wiem.
Odpowiedz
#37
to ma sens co piszesz, napisałem do anglika, zobaczę co odpisze. Tyle, że rezerwowałeś dla grupy a ja tylko sobie. Trochę się martwię, że coś u mnie podejrzanie tanio, bo 14 x 25 tamtejszych pieniędzy czyli funtów i w tym jeszcze jakiś depozyt. Nie wiem o co chodzi z tym depozytem bo angielki u mnie w powijakach.
Odpowiedz
#38
To normalna procedura. Brałem apartamenty od Brytyjczyków pewnie z 10 razy, dla siebie i dla znajomych i nigdy nie miałem żadnych problemów. Pierwszy raz też miałem opory, ale potem poszło gładko. Wpłaca się zaliczkę, z reguły 30%. Potem, jeszcze  przed przyjazdem wpłaca się całość. Klucze przychodzą pocztą, albo na miejscu ktoś czeka. Depozyt to dodatkowa opłata a konto jakichś zniszczeń czy innych uszkodzeń. Z reguły wynosi 50 brytyjskich futrzaków. Miesiąc po powrocie kasa wraca na konto. Z reguły. Wystarczy elementarna uczciwość. Jak coś popsujesz napraw to. Brak zaradności Brytyjczyków w podstawowych naprawach w apartamencie jest szokująca. Nie domykające się drzwi balkonowe naprawiłem śrubokrętem gwiazdkowym w 5 minut, bo właściciel nie mógł się doprosić Bułgara o płatną naprawę przez 2 sezony.
W ogóle Brytyjczycy bardzo poważnie podchodzą do tematu wynajmu własnych apartamentów. Spędzają w BG sporo czasu, to to kosztuje sporo taniej niż w GB. Wynajem pozwala pokryć koszta stałe, ale to jednak ich mieszkania i chcą je zastać w dobrym stanie. Rok temu, dla kolegi wynajmowałem apartament we Vlasie od Nowozelandczyka. Było super. Próbowałem wynajmować od Rosjan i Ukraińców na Airbnb. Nigdy się nie udało. Rosjanie odpowiadają po tygodniu, Ukraińcy podnoszą cenę po próbie rezerwacji. Szkoda czasu. Zostaję przy "moich" angolach. Są pewni. Nie przesadzają z cenami, a że kurs funta jest wyjątkowo atrakcyjny .....
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
#39
A cena zależy głównie od widoku z tarasu i odległości do plaży. Ostatnio np czytałem że w nieruchomościach na świecie jest ta sama zasada, cena domu/ mieszkania niezależnie od kraju jest średnio 80% wyższa jeżeli nieruchomość ma widok na morze/ocean. Podobna zasada jest pewnie też przy wynajmach.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#40
Jasna sprawa! Jeden lubi róże, drugi jak mu nogi śmierdzą... Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości