Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini przewodnik po restauracjach w Sozopolu
#1
Krótki spis po tych bardziej znanych knajpkach Sozopola.

1. Viaterna Melnica(Mill Drill), ul. Morski Skali 27

tu

Położona na drodze od skał do portu.
Oferuje tradycyjne potrawy kuchni bałkańskiej.
Od 20 gra muzyka na żywo.


[Obrazek: DSC_5765.jpg]

[Obrazek: DSC_5766.jpg]


2. Chuchura, ul. Ribarska 10

tu

Idąc na stare miasto pod górę za cerkwią skręcamy w lewo i trafiamy na ul. Ribarską.
Klimatyczna karczma z dobrym jedzeniem udekorowana na ludowo, raczej drogo. No i mało miejsc.

[Obrazek: DSC_5805.jpg]

[Obrazek: DSC_5808.jpg]


3. Paradise, ul. Ropotamo 21
Mała restauracja, schodkami do góry, ok 20-30 miejsc, bogate i ciekawe menu. Miła i sprawna obsługa, moja ulubiona restauracja w Sozopolu.

tu

[Obrazek: DSC_9463.jpg]

Tu przestroga!
Byłem bardzo ciekaw jak wygląda kotlet ala Monika Lewinsky. Mogłem się w sumie tego spodziewać!:

[Obrazek: DSC_8183.jpg]



4. Albatros, ul. Yani Popov 10 strona internetowa

Położona w połowie drogi między hotelem Coral a ul. Ropotamo (tu leży np. Paradise). 60 miejsc do dyspozycji gości. Wystrój restauracji nowoczesny, klimatyzacja działa, potrawy różnorodne choć mało z kuchni bałkańskiej. Ceny umiarkowane ze wskazaniem na wyższe niż gdzie indziej. W porze obiadowej byliśmy tu sami (!). Kelnerzy mili choć only bulgarian speaking.

tu



[Obrazek: sdsdsd.jpg]

zdjęcie z booking.com


5. Barracuda, ul. Ropotamo

Mimo tego, że w 2013 roku knajpka się spaliła to cały czas działa i ma się dobrze. Zjemy tu całą gamę dań bułgarskiej kuchni - ryby, mięsa, grill. Wieczorem gra muzyka. Sporo miejsc, częściowo pod gołym niebem a położenie dla plażowiczów z Harmani świetne. Dosłownie kilka minut.

W roku 2015 według mnie była to najlepsza knajpka z najlepszym jedzeniem.

tu

[Obrazek: DSC_0988.jpg]

[Obrazek: 20130808_161002.jpg]


[Obrazek: 20130808_155412.jpg]


[Obrazek: 20130808_155750.jpg]





6. Gwiezdny Raj, ul. Riła 9

Knajpka położona przy ulicy Riła. Dobra miejscówka dla tych, którzy mieszkają w okolicy. Natomiast dla innych sam fakt wdrapania się po schodkach może stanowić psychologiczną barierę nie do przejścia. Piękny widok z góry na cały Sozopol i morze.
Pyszne bułgarskie sałatki, świeże warzywa z naturalnych składników, grill.

tu

[Obrazek: raj_1.jpg]

[Obrazek: raj_2.jpg]



[Obrazek: raj_3.jpg]

7. Ocean Pub (Oкеан)
- knajpka położona w pobliżu miejskiej plaży na starym mieście (tuż za wypożyczalnią samochodzików). Po godz. 20 gra zespół Ady`s Trio, który w repertuarze ma klasykę rocka i przeboje muzyki bułgarskiej. Byliśmy tu na pożegnalnej kolacji i Agata (moja żona) zamówiła kurczaka w migdałach. Fotka poniżej:

[Obrazek: DSC_1107.jpg]

Wejście do lokalu:

[Obrazek: DSC_1016.jpg]

A tak lokal prezentuje się w środku:

[Obrazek: DSC_1015.jpg]







C.D.N.
Odpowiedz
#2
OJP Big Grin
Odpowiedz
#3
Nieźle, zwłaszcza jak się idzie z dzieciakami.
pozdrawiam Smile
HU  03? - 10;
BG: 11;12;13;15;16;17.
PL: 14;20;22.
E: 18;19.
AL i MK: 21.
MNE 23
Odpowiedz
#4
(23-06-2015,14:49:22)wojtekpl napisał(a): Nieźle, zwłaszcza jak się idzie z dzieciakami.

Nie, byłem z żoną! Widziałem współczucie w jej oczach jak zmagałem się z tym "kotletem". Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#5
(23-06-2015,15:00:34)dżek napisał(a): Nie, byłem z żoną! Widziałem współczucie w jej oczach jak zmagałem się z tym "kotletem". Big Grin Big Grin Big Grin

To chyba był twardy jak musiałeś się z nim zmagać Smile
Odpowiedz
#6
(24-06-2015,00:01:57)Bulgaricus napisał(a):
(23-06-2015,15:00:34)dżek napisał(a): Nie, byłem z żoną! Widziałem współczucie w jej oczach jak zmagałem się z tym "kotletem". Big Grin Big Grin Big Grin

To chyba był twardy jak musiałeś się z nim zmagać Smile

Tak, nie, nie wiem! Dobra, i tak macie niezły ubaw oglądając to zdjęcie więc oszczędźcie...
Odpowiedz
#7
(24-06-2015,00:01:57)Bulgaricus napisał(a):
(23-06-2015,15:00:34)dżek napisał(a): Nie, byłem z żoną! Widziałem współczucie w jej oczach jak zmagałem się z tym "kotletem". Big Grin Big Grin Big Grin

To chyba był twardy jak musiałeś się z nim zmagać Smile

Można by powiedzieć, że był twardy jak............

Sorry dżek
pozdrawiam Smile
HU  03? - 10;
BG: 11;12;13;15;16;17.
PL: 14;20;22.
E: 18;19.
AL i MK: 21.
MNE 23
Odpowiedz
#8
Nie jest ważne czy był twardy czy miękki, ważne że był smaczny. Ja się nie śmieje Dżek, ja to traktuje bardzo poważnie. Smile Ciesze się, że nam pokazałeś trochę Bułgarskiej kuchni.
Odpowiedz
#9
Obiad w Paradise. Pani kelnerka w tym roku jakaś nie do końca kumata. Jak weszliśmy o 17 to wszystkie stoliki byly wolne. Po chwili pojawiła się grupka rodaków. Szkembe czorba czyli flaczki nie powala natomiast sacz warzywny i mieszany raczej dobry choć niektóre warzywka lekko twardawe. Generalnie oceniam na 3+ w skali szkolnej.
Odpowiedz
#10
Fajny przewodnik. Podejdziemy, zobaczymy, ocenimy :-)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości