Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polak w Bułgarii - vlog na YT
#41
ale przecież można połączyć horror z poczuciem humoru - "brain dead" całkiem przyjemnie się oglądało Big Grin
Odpowiedz
#42
(12-03-2018,22:56:17)ziomzbg napisał(a): :Co do emerytow... wiecie za ile zyje wiekszosc bulgarskich emerytow? Zdazalo sie ze nawet za 120 lewa!!! Kilka dni temu podniesli minimalna - cytuje z gazety Правителството вече прие минималната пенсия също да се повиши, според програмата на кабинета - до 180 лева. 180 lewa! A za mieszkanie jak nie masz swojego to przynajmnoiej 150 lw trzeba zaplacic... Nie mamy pojecia jak to wszystko tu dziala...Sad
Ale nie chcialem Was dolowac a tylko pokazac ze Polski emeryt da sobie rade. Co do dokumento, zakupu domu, jezyka... prosta sprawa. Beda filmiki i o tym!Smile
Dom za 10,000 lewa spokojnie kupisz na wsi, okolo 10 km od miasta. Z ogromnym ogrodem. Do remontu, ale wszystko do zrobienia. Ceny uslug sa nizsze niz w Polsce, jakosc tez nizszaSmile ale da sie przezyc!
A jak nie jestes emerytem to prawdopodobnie maszs jakis fach ktory bedzie ceniony w Bulgarii.
Dobrym pomyslem jest tez (oprocz milona baksowSmile posadanie mieszkania w Polsce i wynajmowania go. Z takich pieniedzy mozna tu prosto wyzyc... na rakijke i salate-czyli podstawowe Bulgarskie potrzeby starczy!

Ciężko znalezć bułgarskiego emeryta który by niemal własnego domu i tu jest pies pogrzebany.Większosci 2 000 000 rzeszy mieszka na wsi-tam ma swoje zwierzynki, grządki i t.d.Nie tylko dają rade z wyżywieniem sobie, ale zaopatrują w zdrowej żywnosci dzieci które mieszkają w dużym miejsce i na weekend zjeżdają sie zaopatrzyć w zapasy żywnosci.
A wnuki w lecie mają u babci na wsi darmowe wakacje Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#43
Kuchnia slaska na wakacjach w Bulgarii https://www.youtube.com/watch?v=jBXeJNlzpwY
Odpowiedz
#44
DobreSmile
to tu:

http://veliko-tarnovo.net/turizam/hoteli/kompleks-imenieto-s-emen.html
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#45
Witajcie! Dla fanow Bulgarii dodam do nowego filmiku ze ostatni najglosniejszy Bulgarski film mial premiere wlasnie w tym kinie! Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=-qoFVUkLv3o
Odpowiedz
#46
(29-03-2018,11:16:48)ziomzbg napisał(a): Witajcie! Dla fanow Bulgarii dodam do nowego filmiku ze ostatni najglosniejszy Bulgarski film mial premiere wlasnie w tym kinie! Pozdrawiam!

https://www.youtube.com/watch?v=-qoFVUkLv3o

A kiedy w Kinie Kosmos będzie wyświetlany Twój film? Pojadę na premierę.

Strasznie podoba mi się maszyna do szycia. Czy to model działający? Moja mama miała taką maszynę, na niej nauczyłam się szyć.
Odpowiedz
#47
Kino ma swoj urok.
Odpowiedz
#48
Obejrzałem chyba wszystkie filmy. Mnie się podoba. Jedna jedyna malusia uwaga.
Oglądając, trzeba cały czas pilnować suwaka głośności, bo skoki są jak na reklamach Polsatu. Szczególnie jingle lub inne przerywniki muzyczne.
Poza tym pierwsza klasa.
Pozdrawiam, Hary.
Odpowiedz
#49
Witaj! Bardzo dziekuje za ta uwage! WIem, ze jest slabo z tym dzwiekiem...Sad Wiesz, nagrywam telefonem, czesc dogrywam w domu, montuje na bezplatnym imovie, jak gadam do mikrofonika to slychac lepiej ale kabel jest krotki i wtedy bez niego lece... Ogolnie potem sa wlasnie takie efekty! Ale obiecuje cos podzialac w temacie bo i mnie to irytuje mocno! Ale wielkie dzieki za mile slowa! Mam nadzieje z czasem nabrac doswiadczenia! Serdeczne pozdrowionka!

Co do maszyny do szycia! 

 Dzieki!  Smile Cool
Jestem zakochany w tych maszynach! W Polsce w salonie fryzjerskim mialem 4 takie! Wiec jak otworzylem salon w Bulgarii nie moglo zabraknac Singerka! I na wsi pod Loweczem znalazlem calkiem dobrze utrzymana! Za 50 lewa poszla!Smile
Serdecznie Cie pozdrawiam!
Odpowiedz
#50
We czwartek jade z przyjaciolmi i rodzinka do dwoch przepieknych miejsc kolo Lowecza! Деветашка пещера i Крушунские водопади. Postaram sie Was zachecic do odbicia w te miejsca. Naprawde warto. Jesli ktos z Was byl tam to piszcie jakie wrazenie zrobila na Was jaskinia! Wejscie ma 35 metrow wyskosci!!!!
Postaram sie na sobote zmontowac material!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Media o Bułgarii mierzey 281 146,293 30-01-2023,12:10:11
Ostatni post: wolffer
  Aplikacje na telefon przydatne w Bułgarii wafer 3 2,837 03-08-2020,20:37:23
Ostatni post: grzesiekp
  O Bułgarii w TVN24BIS Marek i Buddy 3 3,626 22-06-2016,12:39:04
Ostatni post: slawqko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości