Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sozopoł / Созопол
#21
teresa a Ty kiedy w Sozopolu bo ja od 29 - go lipca.
Odpowiedz
#22
Ja będę w Achtopolu do 1 go sierpnia. My lubimy pogotować więc mamy miejscowke na brzegu morza z własną kuchnią,kawałkiem trawki i grillem. Zaprzyjaźniony sklep rybny. Kraby lowily się w maju. Czeka nas wyjazd na targ do Turcji i do mleczarni gdzie serki bezpośrednio z produkcji trafiają do klijenta. Masło na wagę. Obok pan handluje pomidorkami. Wchodzisz do ogródka dostajesz kartonik i sam wybierasz.Arbuz też się gdzieś zaplecze.Zapomniałam o rapanach i rakiji od najlepszego prywatnego wytwórcy w okolicy.
Odpowiedz
#23
(01-07-2015,22:12:23)teresa napisał(a): Ja będę w Achtopolu do 1 go sierpnia. My lubimy pogotować więc mamy miejscowke na brzegu morza z własną kuchnią,kawałkiem trawki i grillem. Zaprzyjaźniony sklep rybny. Kraby lowily się w maju. Czeka nas wyjazd na targ do Turcji i do mleczarni gdzie serki bezpośrednio z produkcji trafiają do klijenta. Masło na wagę. Obok pan handluje pomidorkami. Wchodzisz do ogródka dostajesz kartonik i sam wybierasz.Arbuz też się gdzieś zaplecze.Zapomniałam o rapanach i rakiji od najlepszego prywatnego wytwórcy w okolicy.

Teresa a Wy na targ w tej Turcji do Stambułu jedziecie czy gdzieś bliżej.
Odpowiedz
#24
Bliżej . W każdą srode w Kirklareli się odbywa . Kilka godzin nie twoje,ale atmosfera niesamowita. Można też wpaść do kilku knajpek na pyszną turecką kuchnię. Istambuł będzie,a i owszem,ale w tym roku trochę inaczej niż tradycyjne wycieczki. Zaliczyliśmy prawie wszystko łącznie z cystetnami. Teraz wycieczka na cześć azjatycka. Może jeszcze muzeum Mickiewicza,Adampol i Wzgórze Galata.
Odpowiedz
#25
Gdyby jechać tylko na sam targ to się mało opłaca. Wizy drogie dla trzech osób w najtańszej opcji 60 dolców plus droga.
Odpowiedz
#26
(01-07-2015,22:53:02)Bulgaricus napisał(a): Gdyby jechać tylko na sam targ to się mało opłaca. Wizy drogie dla trzech osób w najtańszej opcji 60 dolców plus droga.

Zapraszam do wątku o Turcji... Big Grin
Odpowiedz
#27
Witam ponownie ma forum. Cześć macie jakieś godne polecenia knajpki w Sozopolu? Ostatnim razem dostaliśmy makaron z osą, kelnerka się upierała, że wleciała na talerz podczas jedzenia. Niestety widać było, że przebyła krótką ale intensywną podróż w piecu. Macie jakieś informacje? Bardziej nas interesuje stary Sozopol, bo przyjedziemy tylko na zwiedzanie.
Odpowiedz
#28
(08-07-2015,08:31:35)vizila napisał(a): Witam ponownie ma forum. Cześć macie jakieś godne polecenia knajpki w Sozopolu? Ostatnim razem dostaliśmy makaron z osą, kelnerka się upierała, że wleciała na talerz podczas jedzenia. Niestety widać było, że przebyła krótką ale intensywną podróż w piecu. Macie jakieś informacje? Bardziej nas interesuje stary Sozopol, bo przyjedziemy tylko na zwiedzanie.

mini przewodnik po knajpkach w Sozopolu

Co do starego miasta to wzdłuż brzegu morskiego jest kilka fajnych. Ja przepyszną zupę rybną jadłem tuż przy zejściu  od cerkwi po lewej mijając ruiny i zaraz pierwsza po lewo od zejścia na plażę.
Pozdrawiam i życzę smacznego!
Odpowiedz
#29
Czy ktoś był w Ravadinovo?
Zastanawiam się cy warto tam zaglądnąć. Godzinę trzeba poświęcić na przejście przez całą posiadłość.
Do końca nie znalazłam informacji co to za zamek - dość nowy, nie hotel, winiarnia?

http://www.polloresort.eu/blog/12-zamek-ravadinovo
Odpowiedz
#30
Czy warto? To taki zamek w budowie, budowany bodaj przez piłkarza Stoiczkova. Ciekawe miejsce, trochę kiczowate, po za samym budynkiem ładny ogród, staw, mini zoo z ptakami. Jakoś drugi raz tam mnie nie ciągnie...........
pozdrawiam Smile
HU  03? - 10;
BG: 11;12;13;15;16;17.
PL: 14;20;22.
E: 18;19.
AL i MK: 21.
MNE 23
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości