Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armenia i Górny Karabach sezon 2017
#71
A po obiedzie poszliśmy połazić . W centrum wioski jakiś był bardzo stary cmentarz.

[Obrazek: YviSSwi.jpg?1]

[Obrazek: FNcNE7K.jpg?1]

Nagrobki pod drzewem Tuw lub Tuf z którego Ormianie robią wódeczkę )))) Na nim rośnie taki owoc podobny do gruszki raczej średnio zjadliwy ale ja nie próbowałem .

[Obrazek: gsYyhCD.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#72
W pierwszym dniu to był typisz popas . Właściwie muszę napisać,że kwatera trafiła nam się całkiem ok . Było gdzie się przekimać i Właściciel tego domu okazał się spoko gościem ,bardzo miłym. Oczywiście kawy u NIego to ile byś chciał to zawsze było . Wydawał komendę swojej kobiecie i ta niczym pociąg Inter Citty gnała do kuchni ! Do kawy zawsze coś było ,arbuza ,że dupą jeść ! Zresztą miał swoje arbuzy i tak pyszne ,że nie mogłem się opanować ! POtem musiałem gnać tam gdzie król piechotą ...... Ale to były takie soczne ,pachnące ociekające sokiem .... No prosto pyyyycha.

Kolo u którego mieszkaliśmy podpowiedział mi ,że o północy można pójść do obserwatorium astronomicznego w którym o północy organizowali wycieczki i można było polukać poprzez bolszy teleskop . KOszt wycieczki 500 adm na twarz . Warto było ! Oczywiście Gid Który oprowadzał nas to wszystko tłumaczył w pięknym międzynarodowym języku Rosyjskim / jak już wiadomo u mnie z ruskim niet probliem /

Z następnym wejściem pokażę co się działo dalej,a ,że ponieważ zostaliśmy zgarnięci z ulicy na popas i chlańsko to relacja będzie typowo biesiadna-no tak myślę ?!  A dzisiaj zakońcvzę relację nocną focią z tego w/w obserwatorium w kierunku miasta Erewań .

Pozdrawiam WSzystkich i Dzienx za zainteresowanie ))))

[Obrazek: BFcycX6.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#73
Witajcie Bułgarzy!

Przyszedł kolejny dzień i kolejne wejście aby cosik przyfiksować jak to było w tym Biurakanie ! Obiecywałem,że coś tam będzie o pijaństwie i obżeraniu się specjałami z Ormiańskiej kuchni!

Ale to bym postarał się jakoś tą moją pisaninę uplastycznić tak co by ta pisanina była jakoś składna i posiadała w sobie ten "stierżeń " tzw kręgosłup nie za chwiejny co bym potem nie musiał się nawracać .

Właściwie Biurakan to typisz przelotowa wiocha tzn wioska przez którą jedzie tylko jedna szosa z Ereweania lub z tamtego kierunku . Raczej niczym wielkim się Ona nie wyróżnia ,chociaż stoi tam pół wieczny kościół i ruiny Ichniego kościoła z VII w. Na początku bardzo mnie to dziwiło ,że tego tam aż tyle ,że można było b powiedzieć ,że tego aż tyle ,że nasr..... . Potem to już nawet na te Ichnie tego typu zabytki to nawet zacząłem się "uodporniać" tzn jak bym przestał zwracać na Nie uwagę jak bym już żył tam nie ileś dni a przynajmniej z rok albo i dłużej . Możliwe ,że naoglądałem się wcześniej tego typu zabytków jak człowiek otrzaskiwał się po Bałkanach.

Sam Biurakan jedna droga plus do tego kilka odnóg prowadzących nigdzie,jest obserwatorium astronomiczne z bardzo dobrymi teleskopami rodem z CCCP ! Mają już kupę lat ale do tej pory prowadzi się poprzez nie obserwacje naukowe ,że tak powiem ,że są to potężne teleskopy a nie jakieś gawno z Chin! Można odwiedzać te obserwatorium kiedy jest np. bezchmurna noc. /już o tym chyba wyżej pisałem,że bilet to 500 AMD/

Co można w Biurakanie robić?! Właściwie poza tym obserwatorium i główną pół wieczną cerkwią to raczej nic nie ma . Tego typu wypoczynek raczej mogę zaliczyć do takich ,że łażąc w Armenii po tego typu wiochach to prowokujemy taką sytuację ,że koniec w końcu ktoś zgarnie Was aby Was czymś poczęstować ! No niestety poczęstunek nie dla tych którzy mają problemy z wątrobą czy tam z dwunastnicą ,ponieważ jak to było w moim przypadku załapałem się na konkretny ochlaj ,no chociaż ja z początku nie chciałem sobą robić nikomu problemu! Ale za drugim razem jak zostałem poproszony na poczęstunek to było b do d.... aby wtedy odmówić ! Zwłaszcza,że mieszkając u tego gościa /imię no skleroza nie pamiętam / to właściwie zauważyłem ,że Ormianie to taki naród który mi bardzo odpowiada po mentalitetu ! )))) Lubią ludyczną zabawę ,są bardzo ciekawscy no i lubią przywalić w gaźnik jak prawdziwy Polak ze Słowiańskim rodowodem .

Właściwie do Ormiańskiego domu zostaliśmy zgarnięci z marszu! Kiedy to raczej z nudów szwendaliśmy się po Biurakanie obcinając jak wygląda tu ten cały folk !


Ale to może bym cosik pokazał jak taki dzionek tam wyglądał z odpowiednim komentarzem :

[Obrazek: M2wc0XV.jpg?1]

Mieszkałeliśmy z widoczkiem na taki ogród . Pełno było tam winogrona i arbuzów i owoców typu chyba jakiś aprikoz. Całkiem miła zielona symfonia dla oczów )))))

Jedna z uliczek w owym Biurakanie :

[Obrazek: ni7nTg9.jpg?1]

[Obrazek: ijrsuZp.jpg?1]

A to główna ulica.

[Obrazek: 4290qAv.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#74
Przechadzając się po głównej uliczce i do tego pod Apteką gdzie możemy się w jakieś medykamenty zaopatrzyć to pod samiutką apteką rośnie sporej okazałości krzaczek sławnej rośliny o nazwie -Datura lub Bieluń ! Kiedyś się o Nim w wątku na temat mojej łazęgonady od Vidinia po Vrah Botev rozpisywałem .

Nadmienić chcę jak ktoś nie czytał to Bieluń jest z jednych roślin które bardzo ryją dekiel a przy tym idzie łatwo kojtnąć jeśli przesadzimy z dawką na kg masy człowieka! Od samego patrzenia na tego Bielunia to dostaje lepszego humoru . KIedyś u nas w Polszy tego kwiecia było do cholery i ciut ! A tera ni maku i ni tataraku! Pewnie nikt już nie pamięta starej słowiańskiej śpiewanki pt. -"Siała baba mak nie wiedziała jak ...."  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Ladiess ant gentelmanss sama Datura-Bieluń w pełnej krasie  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: t8LW9dr.jpg?1]

W ogóle ten Bieluń Datura ma piękne kwiaty! Bardzo ładnie w porze ciemnej się otwierają . Oczywiście ja jako stary alchemik nie omieszkałem sobie trochu tych owoców zanabyć do rozrodu / co by je gdzieś rozsiać ku uciesze narodu/  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: p2JPX4S.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#75
Arka, ja cię proszę! Bo nam forum zamkną!
Odpowiedz
#76
Przechadzając się wyżej to możemy jak b bardziej popatrzeć sobie na Biurakan jak b z oddali )))

Na foci widnieje sobie srebrna kopuła, to nie jest żadna cerkiew tylko obserwatorium astronomiczne o którym już pisałem w powyższym poście .

[Obrazek: HFt1QIB.jpg?1]

(14-06-2018, 19:15:50)dżek napisał(a): Arka, ja cię proszę! Bo nam forum zamkną!

Dżeku to jeszcze nie koniec! Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Poczekaj no jeszcze a pokażę tu takie cuda o których nawet fizjologom się nie śniły ! A pokażę raj dla każdego co lubi piękno Tego typu przyrody! Armenia to kraj w którym no nie wiesz na co się możesz za winklem napatoczyć ! Ale o tym to patom )))))))))) Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Tongue Big Grin Big Grin Big Grin

W Biurakanie i nie tylko jest pełno tego typu domeczków z tej czerwonej skały zwanej bodaj tufem ?! Focię zapodaję dla miłośników owadologii stosowanej ! No jakiś much latał wokół mnie z dużym zaciekawieniem . Focia niby taka se ale sam much taki dziwny . Właściwie nie wiem czy to kąśliwe było ?!

[Obrazek: EqeWcw7.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#77
A tutaj ,to tak wygląda kącik grilowy w Ormiańskim domostwie . Tak klapa w posadce to nie kibel tylko Tandyr, to taki piec do wypiekania chleba czy nawet można w nim wędzić wszelakiego rodzaju mięsiwa co b zagrychy wystarczyło . Co do tego Tandyra to patom to pokażę jakie z tego szaszłyki się z tej jamy wyciągnęło ! Bedzie gratka dla tych co lubią kulinaria . Dla mnie to tzw żraczka ma służyć ku temu aby można by było zakąszać spiryt własnej roboty który wtedy miał ponad ciut 70 oborotow ..... czyli %%% -tów )))))

No nie wiem czy dziś zdążę opisać te opilstwo bo zaraz trza mi gnać do sklepu co b zakupić z parę butelek ciemnego Porter KOmesa )))))))))

[Obrazek: HmCILAp.jpg?1]

A tutaj to samyj ja leżący sobie po sutym śniadanku . Właściwie stan jak dla mnie bardzo nie naturalny ponieważ lubię się przemieszczać nawet byle gdzie byle gdzieś ale wtedy żarówa dawała ostro po deklu ! BYło paskudnie gorąco .... A tu leżing ,koniak gdzieś tam stał ,arbuz jako zagrycha i mogłeś go tyle wtranżolić ,że nie czekało się zbyt długo kiedy poczuło się,że cosik jelita otrzymały zbyt mocny impuls [perystaltyczny ))))))))))  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Sorry ,że podstawiam WAm pod nos moją skarpet o nie najświeższym już chyba wyglądzie  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Ale były wakacje ))))

[Obrazek: Jgr6G1K.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#78
A na koniec to wrzucił bym ze kilka foci z samego Biurakana i dziś to było by koniec . Z następnym wejściem to już opiszę tą bibę o której wcześniej brąchałem )))

[Obrazek: qxYVysJ.jpg?1]

Klimatycznie niczym jak w Bansku )))))

[Obrazek: uHbMLhx.jpg?1]

Niczym jak w Bansku tylko bardziej po Kaukazku

[Obrazek: QnICVTc.jpg?1]

A tutej wchod do Cerkwi  która ma ponad ładnie z pół wieku . Polecam się tam udać jeśli byście tam gdzieś wbijali )))

[Obrazek: 3E77kUH.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#79
A tutaj to ta główna ponad pół wieczna Cerkiew . Robi wrażenie jak się ją zobaczy na swoje gały ! W środku przyjemnie chłodno  niczym w winiarni .  Big Grin

[Obrazek: p0PJ0MW.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#80
Co do Cerkwi tego typu to znajdziemy na obrzeżach Biurakana Cerkiew z siódmego wieku . Tzn raczej to co po niej zostaje na w pół lub zostało . Pytałem się tam mych znajomych czy Wam takiej historii nie żal ponieważ mimo ,że nie czuję się jakoś chrześcijaninem ale skoro Oni tam byli z tą wiarą tacy pierwsi to raczej jako zabytek powinno się takie rzeczy chronić ! No dostawałem zgoła odpowiedź ,że z kasą krucho itd .... Czytelnikowi jeszcze nie raz przyjdzie w mych postach ogladać jak takie rzeczy szybko kruszejące przez ząb czasu .

W następnym poście wrzucę fotki te ruiny 7 wiecznej cerkwi . a na koniec wieczorne gorące Ormiańskie słoneczko ,a raczej Jego promienie ))))

[Obrazek: nK0uMo7.jpg?1]


Do zobaczenia za następnym razem! W nstępnym poście bedzie już bardziej konkretnie .  Big Grin  Za SEga!
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dagestan - Sezon 2018 arka 10 4,414 26-01-2019, 20:20:56
Ostatni post: CarlosPL
  Armenia – Erywań i okolice wkrak 33 18,846 11-05-2018, 21:51:12
Ostatni post: wkrak
  Gruzja i Armenia by jacky & maryla AD 2017 - czyli migawki z podróży... jacky6 55 30,959 04-01-2018, 20:25:38
Ostatni post: jacky6
  Rumunia - listopad 2017 sproket 13 7,660 28-12-2017, 14:31:16
Ostatni post: arka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości