Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
#1
Revolut - czyli wirtualny portfel walut.
Dostępny jako aplikacja na telefony\tablety. Do konta można założyć kartę wirtualną ( Visa\MasterCard) - lub za 9,99 otrzymać fizyczną    
( czasem jest promo i wtedy za free ).
Działa na zasadzie karty przedpłaconej. Na dziś dostępnych jest 25 walut ( jest PLN ) - będąc w kraju, którego walutę ma w koszyku Revolut - zawsze będzie obciążenie w tej walucie.
Aplikacja oferuje inne usługi - jak przelewy, ubezpieczenia itp.

Poniżej linki do

Revolut Polska

Revolut wątek na Fly4free

Na dziś BGN nie ma, ale pewnie to kwestia czasu ( 1,5 roku temu jak zakładałem były tylko 3 waluty ) - jest USD, GBP, EUR, PLN, CHF, DKK, NOK, SEK, RON, SGD, HKD, AUD, NZD, TRY, ILS, AED, CAD, HUF, JPY, MAD, CZK, QAR, THB oraz ZAR
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#2
To poniżej przedstawiam trochę moich przeliczeń związanych z pobytem:

1.08.2018 - wypłata z bankomatu 400lv  ( bankomat obok Aquaplanet Primorsko )
Kurs wymiany 1€ = 1,9504
Koszt: 205,44€
Opłata 0,36€ ( związana z przekroczeniem darmowej wypłaty która wynosi 200€ lub równowartość w danej walucie )

Kolejna wypłata ( 400lv ) 2 minuty później z tego samego bankomatu
Kurs wymiany 1€ = 1,9503
Koszt: 209,21€
Opłata 4,11€

6.08.2018  - Płatność w Aquaparku Primorsko ( Aquaplanet ) 75lv = 38,43€
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Opłata = 0€ ( płatności kartą są bezpłatne )

6.08.2018  - Wypłata 200lv ( bankomat obok Aquaparku Primorsko )
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Koszt: 104,53€
Opłata = 2,05€

8.08.2018 - Płatność kartą 13,99lv na lotnisku w Burgas
Kurs wymiany 1€ = 1,9516
Koszt: 7,17€
Opłata = 0€

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad założeniem karty revolut - to powyższe kursy mu w tym pomogą. Nawet z prowizją za wypłatę z bankomatu wychodzi tyle samo jakbym miał € w gotówce i wymieniał po kursie 1.91

Jedyny fuckup zaliczyłem przy płatności zbliżeniowo - nie miałem aktywnej opcji. Ale w kilka sekund opcję włączyłem w telefonie. Fajne jest, że takie opcje można szybo włączyć/wyłączyć z poziomu aplikacji.

Jedyny problem jest taki, że nie wszędzie zapłacimy kartą - są niektóre stragany z pamiątkami które nie mają terminali i płatność jest tylko gotówką. W restauracjach jest już inaczej - ale nie miałem okazji płacić bo miałem nadmiar gotówki którą wcześniej wypłaciłem. Też lubię zaokrąglić kwotę zapłaty na rachunku co by kelnerka nie pomyślała że "cebula" jest na wakacjach - a napiwki za jakość obsługi i dobre jedzenie się należą.
Primorsko [2022/2021/2020/2018/2016/2015/2008]
Odpowiedz
#3
@marecki, czemu podajesz przeliczenia BGN do EUR, a nie do PLN ? Czy konto w złotówkach miałeś "puste", a konto w euro "pełne" i przeliczało Ci na BGN z EUR ???
Jaką kartę Revoluta używałeś: MC czy Visa ?
Odpowiedz
#4
Ja mam takie pytanie:
czy da sie w aplikacii ustalicz język polski?
Bo ja się naczytalem tych reklam, zalożylem konto wplacając 100 zl
Nawet probówalem jakiesz werifikacij, ale nic nie wyszlo bo bilo ciemno i fotki kiepskie wyszli.
Na razie zostawilem to Sad((
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#5
Nie widzę możliwości edytowania wersji językowej aplikacji. Przypuszczam, że język zależy od wersji językowej linka lub GooglePlay, z którego ściąga się apkę. Jeśli ściągałeś z wersji nie-polskiej, sugeruję, żebyś odinstalował apkę i zainstalował jeszcze raz. Ale przedtem chyba lepiej będzie, gdy wcześniej zweryfikujesz swoją tożsamość (jakby były problemy z późniejszą weryfikacją Twojej osoby... choć przypuszczam że nie będzie). Do weryfikacji tożsamości wystarczy selfie zrobione z poziomu apki i zdjęcie prawa jazdy / dowodu osobistego / paszportu.
Odpowiedz
#6
Ale czy ta aplikacja istnieje po polsku?
Ja przez polskiej stronie sie namówilem i to my sie bardzo podobalo, ale teraz jestem
wkurzony Sad
bo mam czegosz co my do niczego Sad
werifikacja sie nieudala bo bilo za ciemno mam żaruwki LED za slabe Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#7
Nikolay ja mam po polsku. Jeśli kartę sim masz polską to i aplikacja ściąga się po polsku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#8
God bless you Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#9
Problem calkowice rozwiązany Smile
1.zakonczylem sobie werifikacja.
2.Napisalem do helpdecku po polsku o problemie.
3.Po godzine sie odezwal SERGIO -przeprosil za oczekiwanie i kazal że od razu pomoże
za kilkanascie minut odpowiedz przyszla ocziewiscie znowu po angielsku, ale za co jest google tłumacz Smile
ROZWIĄZANIE BANALNE PROSTE-
ZMIANA JĘZYKU NA POLSKI W TELEFONIE Smile))
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#10
Czy można przypisać do karty, którą się już posiada? Czy są opłaty stałe/miesięczne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości