Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
(03-03-2019, 19:48:09)Masodi napisał(a): Forumowicze!
Czy ktoś przy pomocy Revoluta np. z konta Euro wysyłał przelewem pieniądze do Bułgarskiego UBB lub Raiffeisen B na konta levowe (lub inne BG banki)? Jak wychodzi taka transakcja? Kto i kiedy przewalutowuje?
Po pierwsze dlaczego chcesz to robić z euro? Najpierw kupujesz za pln euro a potem w euro kupujesz lewy? Płacisz jedno przewalutowanie za dużo. Od razu rob przelew ze złotówek na lewy.
Ja akurat w lewach nigdy przelewów nie robilem ale w innych walutach robilem i problemów nie miałem.
Unikalbym przelewów w okolicach brexitu. Revolut to brytyjski fintech i wtedy moga być zawirowania z czasem wykonywania przelewów.

Wysłane z V30
Odpowiedz
Co do Brexitu to wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zostanie przesunięty i po 30 marca nadal będą w Unii.
Odpowiedz
Trochę odpowiadając sam sobie na pytania ale oczywiście ku wiedzy wszystkich przekazuję, że przelew z Revoluta do Bułgarskiego banku dochodzi bez problemu Smile 

Przelałem z konta Euro konkretną ilość Levów do Raiffeisen Bank BG i tyle samo Levów otrzymał odbiorca. Lekkim minusem jest czas wykonania bo trwało to 2dni robocze w Polsce ale w BG poniedziałek był wolny za 3 marca (dzień niepodległości), więc może to zaważyło.
Ilość Levów które wpłynęły odbiorcy przeczy opisowi Tamtam i podwójnemu przewalutowaniu. Jedyne przewalutowanie ma miejsce kiedy ja kupuję Euro w momencie i po kursie jaki sobie życzę, więc jak najbardziej wypada być z tego zadowolonym...
Odpowiedz
Przy przelewach z polskich do bułgarskich banków trzeba pamiętać, żeby koszty przelewu wziąć na siebie (opcja OUR), co wyjdzie wbrew pozorom najtaniej. Bułgarskie banki mają jedne z najwyższych koszty przelewów (w tym wchodzących) w UE (na poziomie 40 BGN). KE właśnie się za to zabiera, ale efekty mają być dopiero od grudnia 2019 r.

Jeśli chodzi o Revoluta to polecam, korzystam z niego codziennie jako głównej karty płatniczej (mieszkam w Warnie od pół roku). Jest też niezastąpiony w tranzycie podczas przejazdu przez Rumunię, Węgry, Słowację (winiety, paliwo hotele, bezprowizyjne wypłaty gotówki.
Odpowiedz
Wafer, czy w BG i w tranzycie zdarzyło Ci się że karta nie została przyjęta przez terminal lub bankomat?
Odpowiedz
W temacie opłat w BG bankach to zdumiał mnie fakt że wciąż jeszcze w UBB (czyli takim naszym PKO) za dostęp do konta przez internet są opłaty miesięczne... Niedużo bo 2 Lv/m-c ale jak u nas bank zażyczyłby sobie 5-6zł opłaty za dostęp przez internet myślę że dużo klientów by nie miał...
Odpowiedz
(08-03-2019, 22:28:46)Masodi napisał(a): Trochę odpowiadając sam sobie na pytania ale oczywiście ku wiedzy wszystkich przekazuję, że przelew z Revoluta do Bułgarskiego banku dochodzi bez problemu Smile 

Przelałem z konta Euro konkretną ilość Levów do Raiffeisen Bank BG i tyle samo Levów otrzymał odbiorca. Lekkim minusem jest czas wykonania bo trwało to 2dni robocze w Polsce ale w BG poniedziałek był wolny za 3 marca (dzień niepodległości), więc może to zaważyło.
Ilość Levów które wpłynęły odbiorcy przeczy opisowi Tamtam i podwójnemu przewalutowaniu. Jedyne przewalutowanie ma miejsce kiedy ja kupuję Euro w momencie i  po kursie jaki sobie życzę, więc jak najbardziej wypada być z tego zadowolonym...

Nie przeczy, dlatego że musiałeś to € kiedyś kupić. I to było już Twoje pierwsze przewalutowanie. Teraz zrobiłeś drugie sprzedając € i kupując Lewy po kursie bankowym - przelew zrobiłeś z waluty € a dotarł do odbiorcy w Lewach.
Co do kosztów samego przelewu to zależy od banku i od waluty którą robisz przelew.
Jeśli robisz przelew SEPA w € w ramach EU i oba banki obsługują takie przelewy, to często banki nie pobierają kosztów przelewów, a jak robisz w SWIFT to już płacisz za przelew, biorąc koszty na siebie (OUR), dzieląc się kosztami z odbiorcą(SHA), lub koszty bierze na siebie odbiorca(BEN).
2 dni na zrealizowanie przelewu walutowego SWIFT (opcja D+2) z Polski to jest dobry czas, uwierz mi Smile
Czasem przelew taki szedł mi 4-5 dni... Gorzej jak się gdzieś zgubi po drodze... to jest masakra ze znalezieniem gdzie utknął...

(08-03-2019, 23:25:42)dżek napisał(a): Wafer, czy w BG i w tranzycie zdarzyło Ci się że karta nie została przyjęta przez terminal lub bankomat?

Karta Revolut jest wydawana przez Vise lub MC (moża było wybierać, teraz jako default jest wydawana MC, trzeba poprosić o Vise) więc wszędzie tam gdzie akceptują takie karty to działa.
Ja nie miałem z nią w Europie najmniejszych problemów z płatnościami, w tym np.: Węgry, Słowacja.
Niektóre bankomaty pobierają ekstra opłaty za usługę wybrania gotówki - np. Euronet i Planet Cash.
Kurs walut Revoluta jest bardzo dobry, ale są lepsze kursy i rozwiązania dla podróżników. Opisze je może w osobnym wątku.
Revolut generalnie ma swoje zalety ale i wady.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Info dla użytkowników Revolut.
Jeśli ktoś jest użytkownikiem ich karty MC i smartwatcha Garmin - może używać tez GarminPay przypisując tę kartę do zegarka.
Czekam na FitbitPay i może też się skusze na Revoluta
Odpowiedz
(11-03-2019, 10:45:28)Slavekk napisał(a): Info dla użytkowników Revolut.
Jeśli ktoś jest użytkownikiem ich karty MC i smartwatcha Garmin - może używać tez GarminPay przypisując tę kartę do zegarka.
Czekam na FitbitPay i może też się skusze na Revoluta
Fitbit jest wpisany na liste rzeczy do zrobienia przez Revoluta wiec mozesz sie doczekac Smile

Wysłane z V30
Odpowiedz
co do obaw przed prowizjami weekendowymi podam przykład z ostatnioweekendowej bytności na Węgrzech:
zakupy kartą bezprowizyjną Alior niedziela, poniedziałek 1 HUF - 0,01461 PLN
zakupy Revolut w niedzielę, a więc z prowizją 1 HUF - 0,0138 PLN
Nie chciało mi się różnych kont na karcie zakładać, więc przeliczał ze złotówek, a kurs normalny w kantorze 777 w necie około 0.0136, ale korzyści przy większych czy średnich zakupach już jakieś widać.
Tak więc w tym przypadku prowizja też nie taka straszna, zresztą było to już chyba gdzieś wyliczane.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości