Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
#51
W Revolucie pojawiło się konto w lewach Bułgarskich BGN.
Więc teraz można kupić wcześniej lewy i trzymać na koncie.
W ten sposób odpadają także wyższe koszty weekendowych przewalutowań. Kupujesz w piątek lewy i masz na cały weekend potrzebną walutę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#52
Kurs 1PLN = 0,4481 BGN
Odpowiedz
#53
Dzisiaj masz kurs weekendowy, kiedy Forex nie działa.
Revolit wtedy dolicza % do waluty.
https://www.revolut.com/pl-PL/help/zaczynamy/wymiana-walut/jaki-kurs-wymiany-walut-bedzie-obowiazywal-dla-mnie
Odpowiedz
#54
No właśnie tak myślałem. Tamtam, czy można mieć tak jakby portmonetkę składającą się z wielu walut?
Odpowiedz
#55
Tak. Masz tam wiele walut. Lista dostepna w samej apce revoluta lub na ich stronie.
Mnie jedynie co martwi to ze jest to prepaid. Dlatego heneralnie nie trzymam tam kasy.
Jedynie przez weekendy jak musze jakas walute poza EURO mieć akurat na weekend.
Mam na to inne sposoby na kartach.

Wysłane z V30
Odpowiedz
#56
Tamtam
podasz nam te sposoby?

ps. kurs chociaż weekendowy i tak niezły.
przeliczając ode mnie z kantoru (2,28) wychodzi, że 1 stotinka na każdej złotówce do przodu Wink
Odpowiedz
#57
Dla mnie chyba nie będzie różnici.
Bo teraz zasilam konto zlotówkowe z BGN z karty bułgarskiej.Potem dzieciom już do Polski -zlotówki na apki lub sobie na konto.
A jak zasile NOWE konto w BGN, to i tak przed wysilki trzeba przewalutować.
W poniedzialek zrobie ekspieriment z 2 takie same kwoty na 2 sposoby Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#58
No właśnie... Pojawia się pytanie:
Czy to że pojawiło się konto w BGN w Revolucie, dla wszystkich zasilających Revoluta z konta PLN i kupujących bezpośrednio Levy za złotówki zawsze będzie to bardziej korzystne? Pamiętajmy że kurs BGN względem Euro jest sztywny. A Euro za PLN kupujemy po różnym kursie. Czy zawsze te różnice będą proporcjonalne do różnić w kursie Revoluta BGN-PLN?

Czy jest na powyższe możliwa jednoznaczna odpowiedź? Kto się odważy? Smile
Odpowiedz
#59
(16-03-2019,19:08:02)ventosa napisał(a): Tamtam
podasz nam te sposoby?

ps. kurs chociaż weekendowy i tak niezły.
przeliczając ode mnie z kantoru (2,28) wychodzi, że 1 stotinka na każdej złotówce do przodu Wink

Weszłeś mi na ambicję, musiałem się zabrać za poprawianie i uzupełnienie tekstu który kiedyś napisałem na innym forum. Powiesze posta z tymi informacjami.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#60
Moje sposoby na płątności zagraniczne, aby jak najmniej zapłacić za przewalutowania.

Karta Curve (czytaj mniej więcej tak: keev) to tak naprawdę router kart do którego się podpina wiele kart (nie trzeba ze sobą ich nosić) a płaci się w miejscowej walucie.
Podpinasz w aplikacji sowje karty i wybierasz z której karty chcesz w danej chwili płacić. Możesz ją zablokować jeśli chcesz, odblokować, wybrać inna kartę.
Płacisz w walucie w której jest wystawiona karta, czyli jak płacisz € a masz kartę w € to ją wybierasz, masz kartę w BGN to ją wybierasz i płacisz w Bułgarii w BGN bez przewalutowań. Masz tylko karty złotówkowe-podpinasz te karty, a kursy i tak masz lepsze niż Revolut.
Kursy walut najpopularniejszych ( €, $) mają troszeczkę lepsze niż Revolut, ale różnica jest w dziesiątych częściach grosza na 1€, więc nie mają znaczenia.
Za to już w mniej popularnych, np.: Ukraińskie Hrywny, Baty Tajskie, Ruble już są lepsze kursy.
Kurs lewów też jest lepszy: Curve ma za 100 PLN 45,57 BGN, a Revolut w tej chwili 44,81, a jest weekend w którym doliczają sobie eksta prowizje. W tygodniu może będzie jeszcze większa różnica.
Tutaj macie kalkulator kursów MC po których można to policzyć:
https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html

Różnica jest też taka że nie jest to karta prepaid (tak jak Revolut), tylko router kart, płatność schodzi bezpośrednio z karty źródłowej.
Curve ma kupiony bank w Niemczech z licencją na EU, Revolut dostał taką licencję na Litwie, ale pojawiły się z ta licencją problemy. Litewscy politycy postawili w parlamencie zarzuty Revolutowi że jest powiązany z Gazpromem i służbami. Revolut ma także problemy w Wielkiej Brytanii w związku z oskarżeniami o wyłączenie systemu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy na 3 miesiące zeszłego roku( lipiec-wrzesień).

Obie karty mają wyższe ceny w weekendy, gdy nie działa Forex, zabezpieczają się w ten sposób przez wahaniami kursów walut.
W Revolucie da się uniknąć tych wyższych cen weekendowych poprzez zakup w piątek waluty i trzymanie jej na koncie i płacenie kartą z tego konta walutowego np: konta lewów.
Revolut pozwala wypłacić gotówkę w bankomacie bez dodatkowych opłat w planie taryfowym standard 800 zł lub równowartość w obcej walucie.
Curve w najniższym planie taryfowym pozwala wypłacić za darmo równowartość 200 funtów (GBP) z bankomatów w walucie oryginalnej karty. Czyli w Polsce jak masz podpiętą kartę w złotówkach to wypłacisz równowartość maks 200futów - czyli ok 1000 złotych z bankomatu.
Jak masz podpiętą kartę w lewach, to w Bułgarii wypłacisz w bankomatach równowartość 200funtów w lewach, bez dodatkowych prowizji dla banku, czy Curve.
Uwaga: dla Revoluta i Curve bankomaty Euronetu w całej Europie pobierają opłatę za usługę wypłaty pieniędzy z bankomatu. W Polsce dodatkowo opłatę za użycie bankomatu do wypłaty gotówki wprowadził także Planetcash.

Rozwiązanie problemu płatności na automatycznych stacjach benzynowych - tutaj są dwa rozwiązania:

1. Konto w Niemieckim banku N26 zakładane przez telefon za darmo, do tego za darmo karta debetowa w € za darmo i płacenie w ten sposób na stacjach benzynowych. Konto zakłada się za pomocą telefonu, nic nie kosztuje, szybko i do tygodnia ma się kartę debetową w €.
5 wypłąt € w miesiącu w strefie EU za darmo.
€ można kupować przez Revoluta i wysyłać przelewem, albo w polskim internetowym kantorze i przesyłać przelewem na konto w N26.
Trzeba pamiętać że na koncie musi być min 130€ aby zapłacić na automatyczniej stacji - to sa nowe obostrzenia w całej Unii od jakiś 2 lat. Niestety, nie wszystkie stacje to wdrożyły i czasem nadal jest problem z zapłatą na stacji automatycznej, ale to już problem samej stacji.

2. Karta kredytowa Getin banku której płatności w walutach obcych są dokonywane po kursie Mastercard (czyli tak samo jak Curve), ale wypłaty gotówki w bankomatach są obciążone dodatkową opłatą. Dodatkowo jest to karta kredytowa, czyli papiery o zarobkach, sprawdzanie możliwości kredytowych starającego się, trzeba jej 5 razy używać w miesiącu aby uniknąć oplat itd. Trochę trudniej niż poprzednie możliwości, ale da się.

https://www.getinbank.pl/...-01122018-r.pdf

To są najtańsze sposoby na płatności zagraniczne w obcej walucie. Można oczywiście używać kart kredytowych MC z zerowymi kosztami przewalutowań, wydawanych przez inne banki, ale one są obarczone opłatami, albo dodatkowymi warunkami typu wpływ na konto + wysokie płatności taką karta aby ją zwolnić z opłat.
My ze znajomymi używamy właśnie kart wymienionych powyżej, aby nie iść w dodatkowe koszty.

Można jeszcze założyć konto w niemieckim Fidor banku przez smartfona. Niestety aplikacja tylko w języku niemieckim, ale przysyłają kartę na polski adres. Karta funkcjonuje jak podwójna: MC jako pierwsza (karta charge, podobna do kredytówki, ale do wysokości salda konta), a jak nie przejdzie MC to probuje płatności jako Maestro. Generalnie to ma znaczenie w Niemczech, Austii, gdzie Maestro jest popularne i czasem tylko tak zapłacisz. Nie wiem jak jest z kosztami przewalutowań na lewy, czy leje. Tego nie sprawdzałem.

Jeszcze do niedawna ludzie podpinali kredytówki do Curve i poprzez Curve wypłacali gotówkę w bankomatach za granicą, omijając w ten sposób opłaty bankowe, ale jak jest teraz, to trzeba sprawdzić, bo się regulamin w Curve zmienił.

Mam kartę debetową w € z Kantoru Alior Banku, ale niestety, nie działa na automatycznych stacjach, ba czasem nie działa na normalnych stacjach - raz musiałem szukać w Niemczech przez to bankomatu po jakimś centrum handlowym. Zgłaszałem im to, ale jak grochem o ścianę... Zrezygnowałem, poza tym kursy walut mają wyższe niż w Curve, czy Revolut.

Jeśli wybierzesz karty czy to Revoluta, czy też Curve w MC to tutaj masz działającą wyszukiwarkę bankomatów, którą znalazłem po dość długich poszukiwaniach:
http://www.mastercard.com...ocator/atm.html
Oficjalny link ze strony Revoltua https://www.mastercard.com/global/atmlocations/ przestał działać.


Jeśli ktoś ma ochotę zamówić dla siebie kartę to podaje moje linki polecające:

https://curve.page.link/swPN przy zamówieniu z linka kazdy z nas dostaje 5 funtów na konto

https://revolut.com/r/norberual

https://n26.com/r/norbertk7214

W Curve dostaejsz kartę plastykową i wygląda bardzo nowocześnie, jest tylko z jednej strony zadrukowana z drugiej jest bez żadnych oznaczeń.
Osoby postronne mają trudniej podglądnąć dane karty płacenia lub wypłacania z bankomatu kartą. Nie widziałem takiej karty w polskich bankach, u nas nadal standardowe...

Zdjęcie mojej karty


W razie pytań piszcie, postaram się odpowiedzieć jak to się używa.


Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości