Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy kupić waluty na wakacje?
Tak na pocieszenie dla tych co się spóźnili z zakupem euro to przypominam że wyjazd samochodem w tym sezonie będzie tańszy ze względu na niską cenę benzyny Smile 
Należy oczekiwać cen poniżej 4zł/l. Tylko kto to wie jak długo się takie ceny utrzymają?
Odpowiedz
(19-03-2020,08:02:04)wolffer napisał(a):
(18-03-2020,13:05:26)Slavekk napisał(a): ..... Bo dzisiejsze wypadki pokazują, że tanio się płaci na wyjeździe nie kartą o dobrych przelicznikach ze złotówki, tylko kartą do konta na którym leżą waluty tanio nabyte...

Z tym akurat nie mogę się zgodzić. Teraz akurat jest taka sytuacja o jakiej wspominasz, ale kto przewidział, że warto było kupić jakieś 3 tygodnie temu euro  Huh  Plan odkładania wcześniejszego jest dobry, czasami jest też taniej, ale równie dobrze taniej może być w momencie wyjazdu, więc wtedy bardziej się opłaca Rev bezpośrednio ze złotówki, niż waluty z karty wcześniej zakupione. Zresztą teraz też nie wiemy co będzie w lipcu, sierpniu.

A ja się nie mogę zgodzić twoją niezgodą Big Grin
Nie potrzeba przewidywać kiedy kurs wzrośnie.
Po prostu trzeba kupować kiedy spada.
Niekoniecznie po najniższej możliwej cenie, ale po cenie akceptowalnej
To nie jest wiedza tajemna, na wielu stronach (np. bankier.pl) można sobie dwoma kliknięciami obejrzeć wykres EUR/PLN np. z ostatnich 5 lat.
Widać tam, że ze 2-3 lata temu taka cena akceptowalna była poniżej 4,20 a dziś (hmmm... powiedzmy - wczoraj) raczej poniżej 4,25 to już okazja.
I tyle.
Teraz oczywiście trzeba brać poprawkę na szaleństwo Grubego, bo to co zaproponował przy inflacji prawie 5% zaskutkuje raczej pokonaniem progu 10%, czyli kolejnym wzrostem kursu akceptowalnego

Gdyby jednak tak się złożyło (czego wszystkim życzę), że podczas wyjazdu kurs tak spadnie, że taniej będzie płacić na bieżąco złotówkami to żaden problem. Gotówkę z R. przelewasz np. na Alior Kantor i masz wybór - płacić Revolutem ze złotówek czy EUR z Aliora. Ty decydujesz.
Odpowiedz
Nooo  Confused  Confused , co do tego wyboru, to już troszkę lepiej Wink i z tym fragmentem mogę się już zgodzić Cool . Poprawiłeś się  Confused  Big Grin  Angel
Odpowiedz
Cool
Odpowiedz
(18-03-2020,10:08:22)dżek napisał(a): Euro pnie się do góry. Kupiliście jakieś zaskórniaki?

Kupione po 4.25zł 15-ego lutego.
W tym roku miała być Chorwacja (sierpień), ale raczej może się nie udać.
Marcin
Odpowiedz
(19-03-2020,21:58:49)Slavekk napisał(a): Gdyby jednak tak się złożyło (czego wszystkim życzę), że podczas wyjazdu kurs tak spadnie, że taniej będzie płacić na bieżąco złotówkami to żaden problem. Gotówkę z R. przelewasz np. na Alior Kantor i masz wybór - płacić Revolutem ze złotówek czy EUR z Aliora. Ty decydujesz.

Tak jest. Można też zablokować w Rev. subkonto waluty, którą nie chce się płacić i wtedy będzie schodzić z PLN. Albo użyć np. Curve z podpiętą jakąś polską kartą.
Odpowiedz
No własnie.
Przegapiłem najprostsze rozwiązanie Big Grin
Można zdezaktywować każde konto poza głównym.
Co ważne - dezaktywowane konto jest tylko "odłączone" od karty.
Nadal można na nie przelewać środki i płacić przelewem.
Odpowiedz
Ciezko bylo na wyjazd kupic lewy. W koncu sie udalo. W jednym kantorze kupilismy: 1BGN po 2.30zl, a w drugim po 2.33zl

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
tak przy okazji: czy wymieniając fizycznie w kantorze pytacie o ceny hurtowe? są różne progi dla różnych kantorów ale generalnie od 3 kafli można już się targować i jak ostatnio spytałem o takowe, to mi obniżyli o 5 groszy w stosunku do tego, co było na tablicy. niby niewiele, a cieszy Wink
Odpowiedz
W Revolut cena 2,2582
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości