Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atrakcje turystyczne po drodze
Jak już tamtędy to i przerwa
http://visitnis.com/en/monastery-of-saint-petka-iverica-sicevo-gorge/
Pozdrawiam,
Zagorkaman
(02-07-2020,18:26:21)Raphael napisał(a): Jakie atrakcje turystyczne z gatunku "natura" możecie polecić w Serbii, przy, albo niedaleko od standardowej autostradowej trasy Röszke-Kalotina?

O ile z atrakcji turystycznych typu "zabytki" jestem w stanie wymienić Nowy Sad i twierdzę w Petrovaradin, Belgrad i Nisz (w Serbii nigdy nie byłem, wiec opieram się na opiniach innych), to absolutnie nic nie przychodzi mi do głowy z atrakcji kategorii "natura" (ładne fragmenty rzeki, jakieś przełomy, wąwozy, skalne okna, malownicze jeziorka itp.).

Postawić na "naturę" chcę ze względu na potencjalne zagrożenie COVID'em. Zależy mi, żeby te ciekawe miejsca były tuż przy lub w miarę blisko trasy (~15-30 min odbicia autem).

Ja zaproponuję 5 atrakcji:

Pierwsza z nich to nie do końca natura chociaż leży na połączeniu Dunaju a dokładnie na dopływie (na wlocie) rzeki Tamisz (Tamis) do Dunaju w okolicy miejscowości Pancevo kilka kilometrów od Belgradu - a mianowicie 2 latarnie morskie a raczej rzeczne - chyba jedyne w Europie latarnie rzeczne. Bardzo fajnie to wygląda z góry z latarni (mapka)
A w samym Pancevie też można pochodzić i pozwiedzać np. Browar - lub jego pozostałości, napić się piwka w knajpie umieszczonej w starym pociągu itp.

Druga to Monastyr Manasija oddalony o około 20 km od miejscowości Resavica (info)

Trzecia to również Monastyr Rawanica oddalony też około 20 km od Resavicy (info)

Czwarta atrakcja to jaskinia (Resavska pecina) oddalon około 9 km od Resavicy (info)

W okolicy Resavicy jest więcej miejsc które warto odwiedzić - ale to - jak ktoś będzie zainteresowany.

Piąta to oddalona o około 80 km od Niszu - jadąc w kierunku Kosova - Đavolja Varoš - czyli miasto diabła (tu info) i to już jest całkowita natura.
Wszystkie powyższe typy bardzo fajne i przydatne... choć mi chodziło o coś trochę innego, mianowicie o miejsca jednocześnie:
- dzikie, naturalne (np Đavolja Varoš się łapie),
- położone blisko głównej trasy (Đavolja Varoš się nie łapie)
- puste, mało ludne lub bezludne.
Jakoś sam sobie przeczysz, szukasz „ malo ludzi” a na granicy - morze „ Niemców” ?
W Paracin zjedz na Zajcar - droga prawie pusta, po drodze Gamzigrad i po Bg stronie mnóstwo atrakcji -Belogradcik i tp.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Gamzigrad polecam, mało ludzi i fajne miejsce. Po drugiej stronie tak jak Tosho napisał Bełogradczik.
(03-07-2020,07:27:26)Tosho napisał(a): Jakoś sam sobie przeczysz, szukasz „ malo ludzi” a na granicy - morze „ Niemców” ?

Źle zrozumiałeś Smile
Mało ludzi = gdy dużo ludzi nie tłoczy się z pogwałceniem zasad tzw. dystansowania społecznego, czyli np. tłum na molo w Sopocie, albo na Krupówkach to "dużo ludzi".
Natomiast dużo ludzi w autach w korku uważam wedle powyższych kryteriów za "mało ludzi", wszak nie przepychają się ciałami i nie zionieją wirusowym oddechem, a tylko pchają się autem.
Mam nadzieję, że precyzyjnie wytłumaczyłem Smile
Jeśli jedziesz w kierunku Burgas, to po drodze masz jeszcze Plovdiv z teatrem antycznym. Ale to już w BG i niekoniecznie "natura".
@Raphael jeśli Ty myślisz ze dżentelmeni z zza Odry , siedzą w autach i grzecznie czekają na przejazd , to się mylisz, przy nich molo to pikuś Wink
Pozdrawiam,
Zagorkaman
@Tosho
nie miałem okazji przeżyć tego sam Smile ale wydawało mi się, że stanie w korku jest dosyć, jakby to powiedzieć, takie samo wszędzie... a owi podróżujący z RFN obywatele, to co najwyżej będą trąbić i lekko (oby lekko) wymuszać - zakładam, że do auta mi nie wejdą, ani przez szybę nie naplują.

Przy okazji - wg planu do granicy SRB/BG w Kalotinie powinienem dojechać około 9:30-10:30 rano.
Orientujecie się może czy Zamek Draculi jest otwarty dla zwiedzających??