Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primorsko / Приморско
Aha[emoji57] warto może jeszcze dodać, że w Bg jest sztywny kurs euro czyli 1.95 leva za 1 euro. Co nie znaczy że w kantorach prywatnych jest właśnie taki[emoji14]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Przy wymianie pieniędzy w kantorach prywatnych należy zwrócić uwagę na kurs waluty, czasem podchwytliwe wielkimi cyframi podświetlony jest kurs sprzedaży (kantoru) np. euro, a klient myśli że tyle dostanie za swoje pieniądze, chłyt marketingowy nadmorski taki[emoji34]. W niektórych kantorach można wymieniać PLN na levy, ale kurs raczej niekorzystny dla turystów [emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Baaaardzo ślicznie dziękuję...

Jeszcze jak można pytanko o autobus do Sozopolu. Bilety u kierowcy czy w kasie (w Primorsku jest zdaje się dworzec autobusowy)? Czy jest problem z miejscami? Jak często są kursy? Tak samo czy nie ma problemu z powrotem z Sozopolu do Primorska?

P.S. Tak sobie czytam to forum i dla mnie to kopalnia wiedzy np. o Primorsku. Gdzie można dobrze zjeść, gdzie konkretnie jest taki a taki sklep. SUUUUUPER! Jeszcze raz dziękuję za info i za całe to forum...
Odpowiedz
Bilety u konduktora/konduktorki.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o knajpki w Primorsko to górują Amelia i Lambrino, potrawy z grilla - kurczak grillowany "na płasko", rybna - Delfin, kuchnia ormiańska - Prima Vera
Odpowiedz
Dworzec -автогара- jest po lewej stronie przy wjeździe do Primorska. Busy do Sozo odchodzą co mniej więcej godzinę, raczej nie ma dużego tłoku[emoji6]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Odpowiedz
(16-11-2020,22:42:45)Jas2020 napisał(a): Witam serdecznie wszystkich.
Jestem nowy na tym forum w związku z czym na początek prośba o wyrozumiałość...  Smile

W przyszłym roku (lipiec 2021) wybieramy się do Bułgarii do Primorska. To będzie nasz pierwszy wyjazd do Bułgarii. Jak zwykle przed wyjazdem staramy się pozyskać jak najwięcej informacji o miejscu do którego jedziemy. Z niniejszego forum + internetu wiemy chyba już sporo ale...

Prośba o odpowiedź na kilka pytań teraz i ewentualne w przyszłości...
1. Czy w Primorsku (i Sozopolu) można powszechnie płacić kartą płatniczą? Co jest bardziej powszechne i w jakim stopniu, karta czy gotówka?
2. Czy w Primorsku są bankomaty?
3. Gdzie ewentualnie wymieniać pieniądze (wyczytałem, że najlepiej na miejscu euro na lewy bułgarskie)? Czego w takich sytuacjach unikać, na co uważać?
3. W jaki sposób najprościej dostać się z Primorska do Sozopolu i z powrotem?

To na teraz tyle. Ponawiam prośbę o pomoc w udzieleniu odpowiedzi.
Nie znam do końca zasad panujących na forum i o ile powyższe pytanie nie na te forum to przepraszam (w takim przypadku proszę o sugestię zwrotną bym opuścił forum, co niezwłocznie uczynię... Smile  )

Pozdrawiam
Jasio

Postaram się odpowiedzieć na twoje pytania opierając się na pobycie w tym roku:
1. w każdym większym sklepie czy restauracji możesz zapłacić kartą, w mniejszych punktach lepiej spytać wcześniej pokazując kartę
2. bankomaty są w okolicach banków, jest ich sporo
3. pieniądze najlepiej wymieniać w bankach, w centrum obok magistratu, następny na ulicy 3 Mart (chyba DSK), następny blisko wesołego miasteczka na tyłach magistratu. Tam są najlepsze przeliczniki (1,93 Leva za Euro), warto też wymieniać w recepcji hotelu Płamena Palace
4. Do Sozopola polecam autobus, wcześniej sprawdź o której są odjazdy/przyjazdy na Avtogarze (dworcu). W tym roku było mało kursów. Autobus dojeżdża do wejścia na cypel - do starego miasta. Tam również powrót.
Pozdrawiam, Grzesiek.
Odpowiedz
(21-07-2020,10:42:39)igi123 napisał(a): Nad dachami Primorska, weekend się skończył ludzi połowę mniej[emoji12][Obrazek: 7de40ed302ab00ba031796c6183b6a91.jpg]

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Jeżeli mnie oczy nie mylą, to zdjęcie wykonane z ostatniego piętra Complex Laguna, prawda?
Mam podobne z sierpnia 2017, tyle tylko, że z 2-go piętra Wink 

[Obrazek: i-58662448.jpg]

Pozdrawiam,
Maciej
Odpowiedz
Tam mieszkałem [emoji14]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Primorsko mazi 1 3,897 19-06-2017,22:44:19
Ostatni post: wolffer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości