Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2018]
Dodatkowo stwierdziłem, że przez Rumunię lepiej się jeździ w ciągu tygodnia, a nie w weekend, kiedy to w ostatnich latach potrafi być niezły ruch. Dla przykładu podam przypadek sprzed trzech i sprzed dwóch lat: Trzy lata temu (środa) wyjechaliśmy o 6:00 i na nocleg w Branie byliśmy wieczorem. Natomiast dwa lata temu (sobota) około 5:00 do Pitesti dotarliśmy po północy. Droga wybitnie nie szła bardzo duży ruch wstaliśmy około 3 godziny w korku na autostradzie za Sebes, dodatkowo zmęczenie spowodowało tak bardzo długą jazdę. Myślę że sprawdzenie czasu przejazdu w Googlach lub jakiejkolwiek nawigacji może pomóc sprecyzować plus minus czas dojazdu na nocleg.
kalachol, tak samo jak drugi raz nie wejdziesz do tej samej rzeki sie ma sprawa z jazdą Smile
za każym razem będa inne parametri-auta, drogi, kierowcy, pogoda i..........
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Panowie i Panie jeżdżący do Bułgarii przez Rumunię, mam pytanie o powrót przez Bregovo i Żelazne Wrota, czyli kawałek przez Serbię. Czy są tam kontrole celników, zwracających uwagę na alkohol wywożony z Bułgarii, zwłaszcza ten bez akcyzy? Nie ukrywam, że wracając z B. mam ilości ponadnormatywne i nie chciałbym wleźć pod oko pana w mundurze i się tłumaczyć lub wypijać wszystko na granicy, ci niewątpliwie wydłużyło by powrót o kilka dni.
Kosane:
Właśnie wracam do Lublina tą trasą. Pojutrze Ci opiszę co i jak. Ale noclegu szukaj za Sybin bo potem do Pitesti są góry i wymagający odcinek, dzisiaj polski tir wyjechał mi na czołówkę ? jeśli dużo jeździsz to nocuj w Pitesti, ja mam sprawdzony nocleg w Arxavii to hotel jakieś 40 km za vSybin. Potem zostaje Ci około 600 km do Warny. Jak dobrze pójdzie to będziesz koło 16.
(08-08-2018,20:32:46)grzesiekp napisał(a): Panowie i Panie jeżdżący do Bułgarii przez Rumunię, mam pytanie o powrót przez Bregovo i Żelazne Wrota, czyli kawałek przez Serbię. Czy są tam kontrole celników, zwracających uwagę na alkohol wywożony z Bułgarii, zwłaszcza ten bez akcyzy? Nie ukrywam, że wracając z B. mam ilości ponadnormatywne i nie chciałbym wleźć pod oko pana w mundurze i się tłumaczyć lub wypijać wszystko na granicy, ci niewątpliwie wydłużyło by powrót o kilka dni.
Na bułgarskiej granicy celnik prosił o otwarcie bagażnika i dopytywał się jak minęły wakacje. Serb zanotował tylko paszporty i nawet nie wysiadałem z samochodu. Na rumuńsko/serbskiej Serbka z okienka poprosiła o paszporty i też nie wysiadałem z samochodu, a po rumuńskiej stronie celniczka wszystkim zaglądała do bagażnika i pytała o papierosy  Wink pewnie analogiczna sytuacja jak u nas na granicy z Ukrainą. Jak możesz to sobie zachowaj paragony bułgarskie Tongue
Poza tym to Ci gartuluje zwłaszcza tych 20 połówek rakiji  Cool
https://europa.eu/youreurope/citizens/tr...dex_pl.htm
Dzięki za odpowiedź, zdecyduję się chyba na sprawdzoną drogę przez most w Vidin. Chciałbym poznać nową drogę, ale nie warto stracić złotego płynu od znajomego. Wolę na spokojnie delektować się nim w domowym zaciszu a nie przy budce (celnika). Trzeba korzystać z przynależności do Unii, póki w niej jesteśmy.
co do granic przekraczania i związanych z tym kontroli, to chyba nie ma reguły. No chyba, że przez miesiąc jest tak i jesteśmy na bieżąco. Ja np rok temu przejechałem Żelazne Wrota bezkonfliktowo. No może tylko to, że od razu na granicy chcieli mi wcisnąć bułgarską winietę płatną w euro, ale ich sobie odpuściłem. Ten rok wogóle na całych Bałkanach na polskich d.o. miałem już w całości bezkonfliktowy, włącznie z Albanią. No tylko, że nikt nie jest pewien czy za tydzień będzie podobnie
Igi123 , wolffer bardzo dziękuję za informacje. 

lubelak, będę zobowiązana za najświeższe wiadomości:-) Dzięki
(08-08-2018,20:32:46)grzesiekp napisał(a): Panowie i Panie jeżdżący do Bułgarii przez Rumunię, mam pytanie o powrót przez Bregovo i Żelazne Wrota, czyli kawałek przez Serbię. Czy są tam kontrole celników, zwracających uwagę na alkohol wywożony z Bułgarii, zwłaszcza ten bez akcyzy? Nie ukrywam, że wracając z B. mam ilości ponadnormatywne i nie chciałbym wleźć pod oko pana w mundurze i się tłumaczyć lub wypijać wszystko na granicy, ci niewątpliwie wydłużyło by powrót o kilka dni.

Glówne ta droga jade.Nigdy nie mialem problem z rakia.Ważne że by dobrze zakamuflować w postacy wody mineralnej lub inne napoje bezalkoholowy Smile
Jak już naprawde sie przyczepi (raz to sie zdarzylo) to powiedzialem że to na święta i tylko kimnal ręka Smile.
Naj-ważne robić dobre wrażenie i sie zachowasz naturalne.
Uważaj na patrule na Węgry tuż za granicą- robią powtórne kontrole.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Trasa z Primorska na Ajtos, Szumen ,Ruse bez żadnych komplikacji. W Giurgiu odbiliśmy na tradycyjny obiazd. Droga pusta. Nocleg w Pitesti. Ramincu, Sibiu ,Sebes i na Turda. Przed Turda A 10. Przed wyjazdem były 2 korki. Powoli,ale do przodu. Następnie zjazd na A3 i na1 F w stronę Zalau. Później Satu Mare. Problem bo czekaliśmy godzinę. 2 młoda celniczki działały powoli. Później na Kisvarde. Później już sprawnie bezwinietkowo do Barwinka.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 43 586 27-03-2024,22:08:10
Ostatni post: bateniki
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 945 720,049 19-03-2024,11:25:21
Ostatni post: Knyaz-KV
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 31 357 14-03-2024,17:32:49
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,426 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,227 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,515 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,358 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości