Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2018]
(23-03-2018, 08:07:25)tomeks napisał(a): Właśnie planujemy jechać prze przejście Sátoraljaújhely lub nawet Pácin, a z małymi dziećmi to każda minuta oszczędzona w trasie jest ważna, chociaż i tak gdzieś u Madziara trzeba będzie obiad zjeść więc ten Tokaj kuszący.
Jak zależy Ci na czasie to przez Satora... jedź przez Toakaj, a jak wypadnie Pacin to jedź przez Kisvarada. Różnice w czasie przejazdu będą minimalne i pewnie będą zależały od napotkanych warunków po drodze np. jak długo będziesz stał na czerwonych światłach itp. Zresztą tego i tak do końca się nie przewidzi bo nie ma jak jechać tym samym samochodem po dwóch różnych trasach w jednym czasie (chyba, że ktoś to potrafi Big Grin )
Miskolc-Debrecen to już wolałbym kupić winietki, ale wtedy i Tokaj i dobre halaszle  mogą nas minąć bokiem, albo na obiad trza z autostrady zjechać i poszukać czegoś lokalnego i fajnego  Rolleyes
A jeszcze spytam o przejazd trasą transfagarską. W jakim czasie można pokonać ta trasę powiedzmy z jednym 15 min. postojem (żeby zaliczyć). Będziemy jechać w poniedziałek rano 30 lipca. Mam nadzieję że ruch będzie jeszcze nieduży i chmury z rana nie ograniczą widoków.
W poniedziałek rano nie powinno być problemu z korkami (chyba, że jakie lokalne święto wypadnie). Doprecyzuj odkąd liczysz, że to już TT
W wakacje to tam nie ma dnia, żeby było pusto. Choć jest na to sposób. Kiedyś nocowałem tam w Piscu Negru - kilka km przed serpentynami od południa masywu. Wstaliśmy rano, koło godziny 7 byliśmy na trasie, do tunelu minęliśmy dosłownie chyba 5 samochodów. Miejsca do parkowania na achy i ochy oraz focie ile kto chciał. Za tunelem... ruch jak na Marszałkowskiej. Ktoś pisał wcześniej, że na TT przewiduje jeden postój na 15 minut. Uwierz mi, nie da się. Będziesz stawał co chwilę. Smile
(23-03-2018, 08:07:25)tomeks napisał(a): Właśnie planujemy jechać prze przejście Sátoraljaújhely lub nawet Pácin, a z małymi dziećmi to każda minuta oszczędzona w trasie jest ważna, chociaż i tak gdzieś u Madziara trzeba będzie obiad zjeść więc ten Tokaj kuszący.

Jeżeli jedziesz z małymi dziećmi i zależy Ci na czasie oraz jak rozumiem na komforcie dla swoich dzieci to daruj sobie drogę przez Carei. Umordujesz siebie, dzieci, nie wspominając o samochodzie. A czas gwarantuję - będziesz miał dużo gorszy. Droga nie należy do najlepszych, a miejscami jest naprawdę do bani. Przejechałem ten odcinek raz, przez Pacin, Kisvarda do Carei bardziej z ciekawości, żeby sprawdzić alternatywną trasę i więcej tego błędu nie popełnię.
Jeśli jedziesz z Rzeszowa, to proponuję Ci sprawdzoną przeze mnie i innych forumowiczów trasę Barwinek, Svidnik, Stropkov, Slovenske Nove Mesto, Tokaj, Nyiregyhaza, Debrecen, Bors, Oradea, Kluż (przed Klużem wjeżdżasz na autostradę). Wybór oczywiście zostawiam kierowcy - on odpowiada.
I to odwieczny dylemat kierowcy czy Oradea czy Satu Mare - Carei, odkąd to forum istnieje tak się dzieje (a nawet wcześniej Big Grin )
Obie trasy mają swoje zalety i wady i trzeba indywidualnie się zdecydować (albo przejechać wszystkie te trasy dla porównania) Smile
Otóż to. Gdybym miał wybierać, wybrałbym Satu Mare lub Oradea, ze wskazaniem na to drugie. Carei było jeden raz i zdecydowanie ostatni.
Ale może Rumunii wybudują wreszcie A3 do granicy i będzie się jechać jak po stole.
A ja tam zmieniam co roku te przejścia w zależności od dalszego kierunku jazdy. I stosując terminologię sportową Oradea i Satu Mare osiągają wynik remisowy (chyba 3:3). Przez Carei jechałem tylko raz. Ogólnie chyba przez wszystkie przejścia się da przejechać nawet dla urozmaicenia.
Po stronie Rumuńskiej Carei i Satu Mare to chyba "jeden pies" a przejazd przez Węgry do raptem ok. 2-2,5 godz. niezależnie jaka trasą. Czasem człowiek mniej sie zmęczy jadąc spokojnie bocznymi drogami z mniejszym ruchem niż zatłoczonymi ekspresówkami gdzie jeden siedzi na tyłku drugiemu. Dzięki za informacje. Będziemy ustalać szczegóły w lipcu bo może jakieś remonty po drodze wyskoczą. kalachol trasa przedstawiona przez ciebie ma wysokie miejsce w moim rankingu;-)
(19-02-2018, 23:00:00)makej napisał(a): Dla mnie number one to: Carei, Zalau, Gilau, Sebes, Sibiu, Vanatori Mici, Giurgiu, Ruse  choć wracam zawsze przez Transfogarską lub jak ostatnio przez Transalpinę i wtedy Deva, Arad i Nadlac.
 a z Ruse do Transapliny jak jechałeś ?