Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słoneczny Brzeg / Слънчев Бряг
Z Nessebaru do centrum SB. najlepiej dojechać autobusem, odjeżdżają z pod samej bramy gdzie jest mała zajezdnia. Średnio co 15-20 min odjazdy, cena w tamtym roku o ile dobrze pamiętam za osobę to chyba miedzy 2-4 leva. TAXI nie wiem bo nie jeździłem. Można też z Nessebaru do SB. dojechać kolejką, ale chyba tylko do pierwszych hoteli w Słonecznym. Zajezdnia kolejki jest obok hotelu Esperanto , Kotva.
Odpowiedz
druga linia kolejki leci od zza Esperanto przez centrum SB. Podzielili pewnie z powodów finansowych. Jeden przejazd z tego co pamiętam dorośli 4 lv, dzieci do 4 lat bezpłatnie, a powyżej 4 nie pamiętam, ale może 2. W sezonie nie odpuszczają dopóki ostatniego miejsca nie zapełnią i nieraz po chamsku zagęszczają pasażerów. Biletów oczywiście nie wydają, chociaż widziałem, że są, bo raz przez przypadek dostałem (chyba jakaś instytucja akurat miała ich kontrolować).
Z zeszłego roku pamiętam, że w autobusach o zniżkach dla dzieci innostrańców można zapomnieć.Za bardzo mnie to nie wzrusza, ale dla zasady kłóci mi się to z byciem razem w UE.
Odpowiedz
A ja zapytam jeszcze o Taxi może ktoś jechał ile kosztuje bo 4 osoby autobusem to i tak z 16 lv więc może taxi podobnie?
Odpowiedz
Taxi po negocjacjach może pojedzie za 20 lv
...:::Bbbuuulllgggaaarrriiiaaa Rrruuullleeezzz:::...
96 97 98 99 00 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18
Odpowiedz
(30-04-2016, 12:01:24)wolffer napisał(a): Z zeszłego roku pamiętam, że w autobusach o zniżkach dla dzieci innostrańców można zapomnieć.Za bardzo mnie to nie wzrusza, ale dla zasady kłóci mi się to z byciem razem w UE.

Ja byłem co prawda już trochę temu bo w 2013, ale z tego co pamiętam to wtedy bilety na autobus były po 2 lv. W dodatku pani sprzedająca w autobusie sama nam powiedziała, że dla dziecka nie musimy kupować.
Jeśli to się od tego czasu zmieniło, to szkoda że w taką stronę poszło.
Odpowiedz
ventosa, ja dopiero to w zeszłym roku tj. 2015 na przełomie czerwca i lipca zauważyłem. Ogłoszonka na kolorowych karteczkach wisiały przyczepione do szyby. Malutka miała 5, więc nie pamiętam co z tymi do 4 lat, ale powyżej na pewno płatne.
Z taksówkami z tego co pamiętam, jak ich więcej stało, to czasami jakiś gościu dogadywał cenę i brał kurs taksówkarz, który się na to godził. Jak stali indywidualnie, to bezpośrednio z nimi trzeba się było umawiać, a cena penie taka jak wspomniał Wawo
Odpowiedz
Bilety dla dzieci w takiej samej cenie jak dla dorosłego. Jest zapis w regulaminie za kierowcą. Tak więc na komunikację miejską i podmiejską dzieci i dorośli tyle samo.
Jezdziłem z Rawdy do Neseberu i Słonecznego jak również do Pomorie, nie było zniżek na dzieci w wieku szkolnym.
Odpowiedz
aekzal, mi już nie chodzi o ceny ale o zasadę jednakowego traktowania, wyraźnie przeczytałem ogłoszenie o zniżkach i ich braku dla obcokrajowców w wieku pow. chyba 4 lat, co potwierdziły konduktorki

dobra, to temat o SB, więc może już nie będę się spierał o komunikację Big Grin
Odpowiedz
Witam .
 Bułgaria dla mnie jest nową dystynkcją. Zawsze była Grecja, inne miejsca . W tym roku tak wyszło, opcja dla singla dobra, 2 tyg w Słonecznym Brzegu , hotel  Ivana Palace. Czemu nie?  Maj moze nie jest super fajnym miesiącem na Bułgarię  ale myślę, że nie będzie żle. Tak jak na wyspach Greckich tak i tu chcę spędzić czas aktywnie. Czytam  to  forum, jesteście kopalnią wiedzy,  ale mam kilka pytań. Na wyspach poruszam się zawsze quadem, jak to się ma w  Bułgarii? Mój plam ; Święty Vłaz i w drugą stronę do Sinemorec. Czy wypożyczyć quad, skuter a może autobusami?  jak to moze cenowo wygląda?Czy  w  dwa  - trzy dni  ogarnę temat . Myślałam o jednej dobie  w Burgas, chcę pobyć wieczorem w tym mieście, moze znacie tanią kwaterę ?  jak wygląda sprawa  wypożyczenia  rowerów miejskich w Burgas? Cieszę się na wyjazd,  mozecie udzielić mi  wskazóęk do poruszania się  w Bułgarii? Pewnie jeszcze zadam pytanie i dziękuję że jesteście.
Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
1.vika , tak z ciekawości - czemu BG jest dystynkcją?

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości