Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrael - Jerozolima
ventosa - nie zaśmiecasz, jak najbardziej wątek przydatny

sporo jest w sieci o Izraelu, ale szczerze to najwięcej przy planowaniu dowiedziałem się właśnie w tej grupie fejsowej - pomijam, że sporo osób tam mieszkających udziela się codziennie w tej grupie i odpowiada na pytania w przeciągu godziny

aekzal i myszabe mogą potwierdzić pewnie moje słowa

dodatkowo masz tam przewodników po TLV, Jerozolimie

ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
wkrak - tak, z Krakowa sobota ~16 do wtorku ~19.
Może autem uda się zobaczyć pustynię + wykąpać się w morzu martwym i chociaż liznąć Betlejem albo Jerozolimę.
Ale zobaczymy.

peter - chodzi o tą grupę?
israelfriendly
Odpowiedz
Już Ci napisałem - robisz miasta Jerozolimę i Betlejem albo Morze Martwe i pustynię. Żeby nie było złudzeń, że da się to i to.
Ewentualnie "Jerozolimę i Betlejem" z tego wątku w dwa dni i masz trzeci dzień na sprawy nad Morzem Martwym.
Ewentualnie dwa dni na Morze Martwe i pustynię i zostaje jeden dzień na Jerozolimę, ale to jest o wiele za mało na to miasto.

Może nie mam na imię "peter", ale na fejsie wklepujesz "wakacje w Izraelu" i działa.
Odpowiedz
OK, dzięki.
W grę więc wchodzi jeszcze zmiana terminu na dłuższy - od wtorku do soboty.
Niestety podniesie to też znacząco koszty.

edit: widzę, że nie wiele to zmienia bo przylatuje się późno a wylatuje już o 15:45
Odpowiedz
Wychodzisz tam z lotniska o 16-tej w sobotę, a wracasz we wtorek o 19-tej = 3 dni na miejscu i 3 noclegi.
Wychodzisz tam z lotniska o 22-giej we wtorek, a wracasz w sobotę o 13-tej = 3,5 dnia na miejscu i 4 noclegi. Tylko te 0,5 dnia trzeba dobrze wykorzystać.

Podobno trzeba być na lotnisku 3 godziny wcześniej, chociaż nam to zajęło godzinę.
Odpowiedz
Tak Piotrek, zamknięte forum o Izraelu jest kopalnią wiedzy. Piszą miejscowi i odwiedzający Izrael, jak czegoś nie ma to można śmiało zadawać pytania a odpowiedzi są naprawdę express.
Ventos tam dowiesz się prawie wszystkiego. Dopiero po czytaniu forum napiszesz czego nie wiesz i jeżeli nie dostaniesz odpowiedzi to potem szukaj po blogach.
Zawsze możesz polecieć następny raz. My pewnikiem tam wrócimy.

Ventos to jest zamknięta grupa na fb - wakacje w Izraelu.
Daj namiar na fejsa to mogę Ciebie polecić, może też Piotrek czy myszą.
Pozdrawiam.

Wkrak nie będąc w tej grupie wszystkiego nie zobaczysz.
Nam odprawa na lotnisku oczywiście w drodze powrotnej zajęła prawie 2h. Widzieliśmy ludzi którzy ledwo zdążyli na samolot chociaż byli trzy godziny przed wylotem. My dostaliśmy czerwone naklejki na paszport i trochę to trwało. Gość co ledwo zdążył miał tylko wizę egipską wbitą pięć lat wcześniej podczas wakacyjnego pobytu. Nie ma regóły ile będzie trwała odprawa.
Odpowiedz
Jak twoje wrażenia z pobytu. Bo nas Izrael zauroczył. Trochę drogie noclegi, resztę tak jak pisałeś można ogarnąć w rozsądnych pieniądzach.
Odpowiedz
Rzeczywiście kraj wciąga. Byłem w pięciu miastach - każde jest inne. Jest tu wszystko od zabytków do miast, które powstały 50 lat temu.
Do tego przyroda na pustyni. I specyficzne Morze Martwe.
Odpowiedz
Z przyjemnością śledzę Twoją relację wkrak i cały ten wątek - choć nie bardzo mam ostatnio czas. Nawet na blogu jeszcze ze 2, czy 3 wpisy z Izraela leżą odłogiem. Grupa na fb Wakacje w Izraelu jest bardzo młoda, ale założona właśnie przez właścicielkę bloga israelfriendly - Karolinę Mints - Polkę, która od 3, czy 4 lat mieszka w Tel Avivie. Dlatego jeśli ktoś z Was się wybiera polecam grupę na fb, bo tam znajdziecie najświeższe info prosto od aktualnie podróżujących. Sama wrzuciłam tam kilka poradników - zbierających w całość rady tam zdobyte. W dodatku Karolina pośredniczy w wynajmie aut - z tego co wiem na dużo lepszych warunkach. Kontakt z Nią przez fb. To samo dotyczy świetnych noclegów w Tel Avivie.
My się zakochaliśmy w Izraelu - tak jak kiedyś w Bułgarii. Jeśli tylko nadarzy się okazja to polecimy do Izraela jeszcze nie raz.
Odpowiedz
Przydałoby się wiedzieć sporo o kraju, do którego jedziecie, ale na pewno nie dużo ani za dużo. Po prostu coś Was tam musi zaskoczyć.
Tak wiec nie czytajcie zbyt uważnie relacji zamieszczonych w tych internetach i na fejsbukach.
Ja Wam tu nie napiszę o wszystkim, co widziałem.
Odpowiedz