Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izrael - Jerozolima
Podsumowanie wydatków

Pojechały trzy osoby na tydzień:

1) Noclegi 340 zł/noc. Przy 100 zł za osobę trzeba brać. Taniej jest tylko w Ejlacie.

2) Samochód 185 zł/dzień. Był za duży i w tym jest też opłata za oddanie na lotnisku, więc można taniej.

3) Paliwo 300 zł za 820 km, więc wychodzi 37 zł/100 km i to jest minimum. Generalnie jazda po pustyni Negew, więc jazda płynna. W miastach będzie większe zużycie i jeszcze opłaty za parkowanie.

4) Pozostały transport 210 zł: wewnątrz Jerozolimy, do Betlejem, do Tel Awiwu.

5) Obiady 82 zł/dzień i to jest raczej minimum.

6) Wejścia do obiektów 390 zł, przede wszystkim rezerwaty.

7) Samolot 150-300 zł/osobę i w tej cenie trzeba brać.

8) Pewnie przywozimy częściowo jedzenie z Polski, bo tu jest drogo. W tutejszym sklepie też coś kupisz i na kawę też pójdziesz, ale jakoś …

Po prostu przyplątała mi się kartka z podsumowaniem wydatków, ale jakaś niedokończona.

PS. Wiem, że jeszcze nic nie napisałem o Jerozolimie, ale jakoś nie mam na razie czasu.
Odpowiedz
Dołożę swoje trzy grosze.
Byłam w drugiej połowie lutego. Pogoda jak na zwiedzanie idealna. Niby ciepło ale w Jerozolimie w wąskich uliczkach chłodno. Temperatura powietrza sięgała 22 stopni. Cieplej jest na pustyni Negev. Przy zwiedzaniu Massady i wizyty nad Morzem Martwym temperatura sięgała 28 stopni.
Zauroczyła mnie Hajfa i przepiękne ogrody Bahaitów, w lutym wszystko kwitnie i jest cudownie.
Odpowiedz