Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuzlata / Тузлата
#1
(wątek odtworzony)

Pojechaliśmy tu na muszle. Kobieta, która miała już opanowaną Bułgarię, polecała to miejsce - znajdziecie tu naprawdę duże okazy. Trudno znaleźć to miejsce, leży pomiędzy Bałczikiem a Kawarną. Jadąc główną drogą z Warny do Rumunii mijamy Bałczik, reklamy pól golfowych i w Topoli skręcamy nad morze. Tu się pokręciliśmy po wąskich dróżkach, ale w końcu znaleźliśmy jakąś główną. Można dojechać również z południowej części Bałczika.

[Obrazek: P1220197.jpg]
Odpowiedz
#2
Ostatecznie wylądowaliśmy na zachód od zbiornika. W ciągu godziny półtora siatki muszli, z uwzględnieniem tego, że braliśmy tylko te lepsze. Parę widoczków na wybrzeże:

[Obrazek: P1220206.jpg]

[Obrazek: P1220204.jpg]

[Obrazek: P1220189.jpg]

Przy łódkach znajdują się domki – takie nasze zaniedbane działki. Nawet mają tu ulicę, a może to jest tak dla jaj? Jest tu po prostu tablica z nazwą ulicy, bo jest to zwykła droga szutrowa/utwardzona. Można nawet kupić świeżą rybę (прясна риба).

[Obrazek: P1220193.jpg]

Domki są w przeróżnym stanie, większość raczej używana, nawet pomimo nieciekawego wyglądu.

[Obrazek: P1220211.jpg]

Trzeba gdzieś rozłożyć sieć, żeby ją naprawić, odpalić grilla, itp. Plażowiczów tu nie było.

[Obrazek: P1220196.jpg]

Przy wyjeździe w prawo, czyli w kierunku Topoli i Kawarny, widać domki na wysokim białym klifie. W google-maps widać, że większość ma baseny. Są położone przy polu golfowym Black Sea Rama Golf&Villas, dojazd tylko od głównej drogi Warana-Kawarna. Więc dojazd z tych luksusowych domków nad morze jest problematyczny.

[Obrazek: P1220219.jpg]

Tutaj mamy "szpital rehabilitacyjny", w którym m. in. robią zabiegi za pomocą błotka. Jest wersja angielska i rosyjska strony i jest cennik.

http://sbrtuzlata.com/

Położenie we wschodniej części Tuzlaty.

Druga wersja: parkujesz przed szpitalem i idziesz 200 m w prawo i tam wejście jest darmowe albo za kilka lewa.
Odpowiedz
#3
Whitelagoon

Częściej spotkacie nazwę WhiteLagoon niż jej bułgarską wersję, tzn. bułgarskie tłumaczenie. Znajduje się parę kilometrów na północ od Tuzlaty. Jest tu mała plaża, jak na zdjęciu – do słupków darmowa, a za słupkami sprzęt plażowy jest płatny.

[Obrazek: P1220179.jpg]

Sprzęty plażowe są raczej drogie. Restauracja też jest droga, ale w porze obiadowej pełna … rosyjskiego języka. Może się ostatnio zmieniło przy kryzysie rubla.

[Obrazek: P1220184.jpg]

Woda rzeczywiście ma białawy odcień, a morze daleko jest płytkie. Stojąc przodem do morza na prawo mamy widok na białe wzgórza, częściowo klify, a na lewo na klif na przylądku Kaliakra (ale to jest daleko). Jest tu sporo jedno- i dwupiętrowych domów, można wynająć lub kupić apartamenty.

[Obrazek: P1220182.jpg]
Odpowiedz
#4
Jeszcze jedna fotka z okolicy - meczet z Topoli. Takich i innych małych meczetów jest pełno w okolicach Isperich (mało uczęszczany kierunek).

[Obrazek: P1220165.jpg]

Jak będziecie mieli świeże informacje o okolicy Tuzlaty, to piszcie i wklejajcie.
Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości