Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bagaż podręczny Ryanair
#1
Mam pytanie do latających Ryanair dotyczące bagażu podręcznego. Nigdy nie leciałem tanimi liniami - zawsze był to czarter - ale tu są inne zasady. Chodzi mi o bagaż podręczny a właściwie o jego wielkość. Przewoźnik pisze, że jego wymiary to 55x40x20. Chcę kupić torbę z poliwęglanu ale jej grubość wynosi około 22-23 cm czyli jakieś 2-3 cm więcej niż pozwala przewoźnik. Są torby z materiału węższe ale moim zdaniem mniej wytrzymałe i mniej chroniące zawartość bagażu [chodzi o szkło - buteleczkę Smile ]. Czy mierzył może ktoś koszyki na lotnisku do sprawdzania torby. Czy miał z was ktoś już jakieś problemy z tego powodu, że bagaż jest za duży o 2 cm. Jak do tego podchodzą pracownicy przewoźnika.
Odpowiedz
#2
Skrzynki masz dokładnie w takim wymiarze 55x40x20 , walizki nie wciśniesz to kasę będą chcieli , oni tylko na to czekają , najlepiej mieć miękką torbę zawsze się jakoś upcha.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#3
Na podręczny nie kupuj z poliwęglanu, ale z tkaniny. Widziałam wczoraj w Kauflandzie dobrej jakości walizkę w tym rozmiarze za 65 zł Smile
Odpowiedz
#4
No właśnie chciałem je kupić ale u nas już ich nie ma. Ponoć był popłoch jak otwarli Kauflanda to ludzie się rzucili.

Gdzieś na forach czytałem, że metalowe skrzynki są nieco większe od bagaży o około 2 cm. Ale chyb kupię z materiału i mocniej będę owijał butelki.
Odpowiedz
#5
Do butelek to dobre są takie opakowania bąbelkowe. Ja zawsze brałem takie opakowania po kartridżu od drukarki laserowej.
Odpowiedz
#6
Ale butelek w podręcznym nie przewieziesz.
Odpowiedz
#7
Ja kupiłem na ale drogo , spora oferta :

https://allegro.pl/kategoria/bagaz-torby-258159?string=TORBA%20DO%20SAMOLOTU%20RYANAIR&reco_id=3ad9cfff-5760-11e8-9bc9-246e9677fd88&order=qd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-eng-spo-1-4-0501
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die...


Odpowiedz
#8
(14-05-2018,09:22:50)Bulgarius napisał(a): Chodzi mi o bagaż podręczny a właściwie o jego wielkość. Przewoźnik pisze, że jego wymiary to 55x40x20. Chcę kupić torbę z poliwęglanu ale jej grubość wynosi około 22-23 cm czyli jakieś 2-3 cm więcej niż pozwala przewoźnik. Są torby z materiału węższe ale moim zdaniem mniej wytrzymałe i mniej chroniące zawartość bagażu [chodzi o szkło - buteleczkę Smile ]

Nie daj się zwieść pozorom Wink
Skorupa wcale lepiej nie chroni niż "miękka"

W razie poważniejszego udaru skorupa po prostu się rozlatuje na zawiasach i "udostępnia " zawartość na zewnątrz.

Miękka nie jest wcale taka miękka, a nie ma jednego słabego punktu, jak w tej przypowieści o wiązce witek i gałęzi (wiązka się ugięła i została, gałąź pękła)
Odpowiedz
#9
(14-05-2018,12:03:37)ebyst napisał(a): Ale butelek w podręcznym nie przewieziesz.

Podręczny, który idzie do luku bagażowego. Można butelki nawet w zwykłym tylko trzeba na bezcłowej kupić za kontrolą bezpieczeństwa.
Odpowiedz
#10
Dwa razy lecialem Ryanem w tym roku- Burgas-W-wa. Nikt mi nie sprawdzal wielkosci bagazu ( tez mialem ciut wieksze torby)tylko w jedna i druga strone wazyli.

Изпратено от моят T5 с помощта на Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości