Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armenia i Górny Karabach sezon 2017
MOże czytelnik chciał by wiedzieć co w tym Biurkanie kaman ?! Z Biurkana są 2 opcje a nawet trzy! Jeżeli chcemy pojechać w kierunku możliwości wkitrania się na północny wierzchołek to należy wziąć taxe i kolesiowi dokładnie wutłumaczyć z pięć razy czego chcemy ! Ponieważ Oni tam myślą,że wszyscy chcą na wierzchołek południowy czyli ten łatwiejszy ! Musimy powiedzieć konkretnie,że nie chcemy na południowy i trzeba wytłumaczyć ,że chcemy dojechać do miasta -miasteczka czegoś na podobie Biurakana o nazwie takiej samej jak góra czyli Aragac !Lub możemy pojechać z taksiarzem nad jeziorko pod stok południowego Argaca ,cena to zależy jak leży ale może być od 6 tysi do 8 tysi ! Ja ,że zastałem tylko wtedy jednego woditielia to przyszło mi bulnąć te 8 . Ale jak ktoś kce to niech wali z buta ))) Big Grin  Big Grin  Big Grin  Każdemu co swoje ! Ja ,że byłem z chłopakiem który miał lat 11 to musiałem sobie odpuścić w tamtym roku północny/ za bardzo wierch profi i nie łatwy /

Z tym kolesiem przyszło nam pojechać . No nie ,że bym się co za bardzo spieszył , starałem się coś wytargować ale woditiel cały czas jak katarynka,że 8! Miałem jeszcze trochę czasu pójśc do magazina i kupić arbuza . Pić się chciało i zaczynało suszyć w gębie .....

W trójkę opendzlowaliśmy arbuzika i decyduję się ,że bulnę te 8 tysi i jadziem do jeziorka pod górą Argac

[Obrazek: sp53OV8.jpg?1]

Na pętli autobusowej w Biurakanie

[Obrazek: 69379QH.jpg?1]

(03-06-2018, 14:11:33)bzyq_74 napisał(a): Tolka vizu fanta i cola

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jest butelka z dołu ma złotą szyjkę/wystaje w dolnym kadrze/ to jest Koniak który miał ze 42 % i Te fanty czy Cole to można się domyśleć ,że to są zapitki lub popychacze jak kto woli. Ja lubię np. zaniuchiwać  ))))) No reszty spirytnych wieszczestw-tu napoji jakoś się nie wgrały na fotkę , nie było mi jakoś w głowie aby wszystko tak dokładnie dokumentować ))) I tutaj się dopiero zaczynało,najpierw tzn stał koniaczek gdzieś stała Tutówka a na koniec ktoś inny przytachał świeże piweczko spod kurka .
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
Plecaki i namiot w bagażniku londuje i lokujemy się do taxy ! Droga nie była tragiczna ale co rusz uszy będą się nam zatykały z powodu różnicy wzniesienia .

Właściwie droga ta nie urywała d... . KIedyś w Gruzji jak jechałem do Diklo/Jacky 6 opisywał ją/ to to była masakra ale górki w Armenii mają też swój wlasny urok))))

Widok z okna samochodu

[Obrazek: 3sEkBT1.jpg?1]

Tutaj jest Hotel ale raczej dla ludzi z grubszym portfelem

[Obrazek: 5jbP2fz.jpg?1]
Odpowiedz
[Obrazek: LG6bJ1i.jpg?1]

Tutaj bodaj rozlokował się lud pasterski Jazwidzi

Widoczek na Aragac ,bardziej z bliska ))

[Obrazek: OyNQlaY.jpg?1]
Odpowiedz
I jush dojechaliśmy na miejsce )))) Stąd Aragac główny jest tylko ciut ciut widoczny .

[Obrazek: iKDMLXH.jpg?1]
Odpowiedz
Na miejscu przybycia jest rozlokowana taka knajpeczka z niby mini hotelem z apartamentem za 20 tysi ,są w nim dwie komnaty telewizor +inet . Do knajpy blisko . Można zauważyć,że w te miejsce przyjeżdża wiela naroda z ERewania aby pochlać i się nażreć specjałów Ormiańskiej kuchni . Raczej w łikend miejsce tzn wokół tej knajpy będzie zawalone co rusz lepszymi terenówkami . Taka trochu ujnia

Ja jak przyjechałem to załapałem się aby na pierwszy wieczór do tego tam apartamentu ,można było się wykąpać pooglądać Armenia TV . TAkie warunki nie górskie ale miałem tylko możliwość przekimania się przez tylko jedną noc ponieważ już ktoś se wcześniej zaklepał poprzez pieprzony booking com/ ..... Ale miałem namiot który to już jeszcze rok wcześniej miałem kiedy doginałem na Botev w Starej Planinie of BG ! TYm razem przyszło jemu się przydać ))))

Ale jak to mówią starzy obieżyświaci ,że lepiej nosić niż potem się prosić . Namiot ten był minimum na 2 osoby a przyszło spać w trzech .  Było całkiem ok ,jakoś nas nie wypizgało chociaż pod Aragacem w nocy latem temperatura spada spokojnie do 0 *C !

Taki bedziemy mieć widoczek przez najbliższe 2 dni ))))

[Obrazek: y9mSiJw.jpg?1]
Odpowiedz
Teraz bym może p[okazał knajpos do którego walą gro co bogatszych Ormian aby przyjechać na banię po Ormiański ))) Własciwie nic ciekawego , przy jeziorze też rozlokowane jest jakieś meteo i astro fizyko laboratorium ! Kiedyś w Meteo Stancji brali tych co nie mieli namiotów lub nie załapali się do tego apartamento hoteliku . W zeszłym roku w Meteo Stancji nie było możliwości charczenia ! Sam byłe świadkiem jak przyjechali do tego miejsca jakieś małżeństwo i nie pozwolili Im się przekimać na karimatach

...... Powtariali 4to Srogo Zapreszczienno ..... BYłem jako tłumacz z naszego na nasze ..... Musieli wracać do Biurakanu .

To cosik bym wrzucił noooo:

Tak wygląda miejsce do którego przyjeżdżają bogatsi Ormianie na popas . TRochu widok do d.... Angry  Angry  Angry  Angry

[Obrazek: t6Xwbxm.jpg?1]
Odpowiedz
Piekne widoki Smile
Odpowiedz
Widoczek fuuuuu . No taki trochu deptak  Angry  Sad  Sad  Sad  Sad

[Obrazek: P5BHIsF.jpg?1]

[Obrazek: K6Hlh9Q.jpg?1]

A obok jakaś jadiernaja-promieniotwórcza zona tam stała . Niby wchod był zakazany .

[Obrazek: zclccUM.jpg?1]
Odpowiedz
Właściwie ten harmider nie nastraja co za bardzo ale 100 metrów wyżej już nie napootkamy się na żadnych pasibrzuchów którzy przyjechali na popas !!! 100 metrów wyżej i wchodzimy w raj ,zero cywilizacji ,no chociaż można zauważyć czasem jakiegoś maniaka wypuszczającego ładą niwą poza te 100 m .

Po przyjeździe to rozlokowaliśmy się w tym tam grajdołku co wyżej ja opisywałem i po wyjściu z niego wypuściliśmy się poganiać po okolicy tak co b zrobić pierwszy rozruch i też aby oddalić się od tego miejskiego wielkopańskiego chłamu!

To pokażę cuś .......

[Obrazek: 0cAO9o5.jpg?1]

[Obrazek: ME7PdKw.jpg?1]

A tutaj to dobiegliśmy do grani co by oblukać co tam dalej jest! Na foci ja a po prawym moim ramieniu to jest Północny wierzchołek Aragacu

[Obrazek: yCFkQTy.jpg?1]
Odpowiedz
Widoki piękne
Odpowiedz