Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armenia i Górny Karabach sezon 2017
#11
Bzyg_74 .....

No jest i kolorowe i myslę sobie ,że pokazywać Armenię w kolorach b&w to raczej skrajnie głupia idea ! Mam 4 Ciebie widoczek Erewania w kolorze i chyba przejdę na kolorowa opcję ! Zresztą czasu nie mam za wiele a tu trza kręcić nową  pojezdkę tam gdzie dróg niet i full non mainstream ))))

Tutaj barwny widoczek! JUż lampa dawała się we znaki . Z lewej strony widać filharmonię w Erewanie a bardziej z lewa tylko tu nie widać jest Muzeum Ormiańskiego Gienocida

Pozdro!


[Obrazek: BCRwaCZ.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#12
Po błyskawicznym abordażu z małej Manili rozlokowaliśmy się na nowym miejscu na tretim uczastokie -Geragin Nażde . Kwadrat z balkonem z TV + inet za dobę za 11 tysi ..... Wot taniocha ! Oczxywiście kolo mówił ,że jak chce to ma i lepsze ale mi zupełnie te mieszkanko przypadło do gustu , wsio było to co ważne ,klucz prze sobie drzwi full heavy pancer stal rodem iz CCCP ! )))) Można żyć! Pianino nawet stroiło ))))

tzn teraz plac Garagin Nażde był naszą bazą wypadową na cały Erewań ,planowałem raczej pobyt max trzy dni i tego się trzymałem ,zresztą miesiąc urlopu to nie wiele na Armenię ,chociaż z początku miałem zamysł jak była b w Armenii ujnia to zawsze mogę się kopnąć do sąsiedniej Gruzji co potem okazało się ,że nawet na trzy sekundy nie przyszło mi o Gruzji pomysleć! Taka jest po prostu Armenia! No ,żesz no sakramarrrrr )))))

Ale o tym to trochu potem! Teraz żona cosik wymyśliła abym upiekł jej kiełbasę nad ogniskiem otwartym ))) No dzień na Dolnym Śląsku piękny dziś ))))

Ale coś dorzucę z jotpegooff

Pozdrowejszyn ))))

a tu niżej widoczek z balkonu na Garagin Nażde . W tej jamie na środku placu znajduje się wchod  do metra )))

[Obrazek: IKSQ47m.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#13
Zapowiada się ciekawie. Erewań to chyba nie najpiękniejsze miasto, chyba że najciekawsze foty trzymasz w rezerwie. Albo tak mi się wydaje.
Odpowiedz
#14
(26-05-2018,21:10:42)dżek napisał(a): Zapowiada się ciekawie. Erewań to chyba nie najpiękniejsze miasto,  chyba że najciekawsze foty trzymasz w rezerwie. Albo tak mi się wydaje.

Dzeku ..... Co do Erewania to nie jest to niby jakieś miasto straszne ale daleko chyba Mu do urokliwych załków Tiflisu ale ponoć Teheran robi bardziej wrażenie do d.... i wygląda dołująco ))))

Myślę tak sobie aby coś bardziej pisać o danym mieście to należało b w nim zostać na tydzień ale jak już wyżyj napominałem to w Erewaniu byłem ze 3 może i jeszcze ze pół dnia z haczkiem, mimo wszystko zew góry Aragac i bardziej dziksze rejony pozywały z każdym dniem ze zdwojoną siłą ! Myślę gdy bym pojechał sam to mógł bym o tym bardziej coś ponieważ miasto ma sens jeśli włóczymy się po zakamarkach różnych zaklętych rewir , wtedy można poznać miasto spod jego spódniczki .

Tym razem pojechałem z synem i towarzyszył mi do tego jeszcze syn mojej żony który przyleciał z samego Władywostoku. Wakacji ten chłopak raczej nigdy nie zapomni do końca życia swojego )))) U Nich tam to się wypoczywa w ten sposób ,że albo turcja/ turcja zawsze z małej litery/ lub do Tajlandii a tu przyszło Mu jechać z dwoma postrzelonymi polakami na typisz hard core auto-stop lub na patuvane s użasite gdzie się tylko da i jak tyl;ko się da byle do przodu i aby pod górkę ..... Zawsze potem jest ta przyjemniocha ,że z górki zawsze łatwiej . Chłopakowi nawet nie imaginowało Mu się w głowie ,że tak w ogóle można spędzać wakacje )))) Pewnie Mu wtedy uszy więdły co ja s synem wygadywaliśmy ale wiadomo .... są wakacje to wszystko co nie dozwolone uchodzi! MIał turbo dorastanie )))))


Co do Erewania ... Hmmm ,ścisła zabudowa , stare fontanny po sowieckie często nie działały ale nie było tak źle ponieważ było dużo porozstawianych tzw kurtyn wodnych ,że nie było takiej tragedii .

MIasto robi miłe wrażenie ,Ormianie są bardzo dobrze nastawieni czy to do Ruskich czy nas Polaków . No i w tym mieście jest bardzo duży natłok lasek którew wyglądają o wiele lepiej niż sama izwiestnaja Kardaszianka )))) Ahhhh ,ze człowiek nie może mieć wszystkiego od razu )))))))) Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Karocze ..... PIerwszy dzień to jak inne to typowe łażenie i utrwalanie gdzie się doszło .

Dżeku ! Raczej pięknych łapiących za serce ujęć miasta Erewania czy będę miaaaaałłłł????? No może na końcu pokażę Ci - WAm Erewań kiedy podczas albo wówczas błyskający i lśniący w Słońcu był widoczny Sis i Masis ,czyli Mały Ararat i Duży Ararat a pod nimi Erewań ........... Jaka szkoda,że TE Góry nie są obecnie w Armenii ponieważ w owym czasie to na 100% pojechal;i byś my na główny wysoki szczyt Góry Ararat ! Pozostaje się modlić do Słowiańskich Bogów czy tam do Potwora Spaghetti aby te góry wróciły do Nich ! A turasom na pohybel ))))

Pozdrawiam Wszystkich i może coś jakieś fociszcze bym dorzucił ......

Na razie kręcić się będziem w okolicy Erewania ale to jush nie długo i robić będziemy wypad z tego miasta )))) Big POzdro ))))))))))
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#15
Tutaj na kwaterze siedzimy i testujemy pianino z firmy Białoruś ! Oczywiście nie na trzeźwo ,na szczœęscie był w pobliży taki sklep gdzie się zanabyło wino czerwone takie sławne ,albo to było porzeczkowe albo malinowo jakieś ?! Wchodziło fajnie przez co granie muzy pod nutę dark dżezową wychodziło znakomicie )))) Ot wieczór w na nowym miejscu przy pianinie ,no kominka nie było ))))/ pianino stało w drugim pokoju/

[Obrazek: gLBj8Tv.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#16
Po pierwsze przekimanej nocy wybraliśmy się piechoto ,busem czy tam innymi okazjami po Erewaniu! Oczywiście miałem dwa pewne punkty pewne ,że Muszę zobaczyć Muzeum Ormiańskiego Genocida-Zagłady przez ludy skarlałych turkoidów ! turcja do tej pory się do tej zbrodni nie przyznaje!!!!  Angry  Angry  Angry  Angry No i muzeum czyli Koniaczewskij Zawod Ararat!

Jak lecieliśmy do Erewania to cały samolot to byli Ormianie a tylko było trzech turystów czyli Nas! Wot dziwne to  Confused

Ja siedziałem obok jednego Ormianina który zachwalał mi strasznie bardzo tylko jeden wypas zaje..... KOniak czyli Dvin-Ararat ! Po tych opowieściach to już wiadomo ,że wiedziałem,że przyjdzie mi coś wyduldać z Kany Glalilejskiej i to na pewno będzie ten koniak ..... Ale o tym to może ciut później . Co do samego mojego towarzysza podróży to powiem ,że kolo był spoko i podczas tego paliota to wypiłem z Nim chyba ze 4 puszki Red Bulla -On stawiał .


Aha ...... Żona została w domu)))) A co się będzie diewusza trudziła z nami )))))))))))))))


No coś bym pojechał z jotpegami tak co by nie przynudzać )))

To miejsce to są niby te sławne "Kaskady" które to opisywał kolega Wkrak więc nie będę się nad nimi zbytnio rozczulał !

Widoczek z dalsza .

[Obrazek: N9BFXCW.jpg?1]

A tutaj widok z bliska się wciska :

[Obrazek: vl0fVNU.jpg?1]

Co do tych kaskad to jest to niby taki punkt centralnym na którym możemy sobie walnąć samojebkę z pejzażem Erewania i Gór Ararat.
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#17
Właściwie pierwszy spacer po Erewaniu był zwieńczony tym aby niby dojść do tych Kaskad i po lampić się na ERewań ..... Niby nic ale można tam pójść ! Ja p[olecam bardzo


Ja mozxe sobie bardziej za cel jako główną powinnością aby się udać do Muzeum Ormiańskiej Zagłady. Można chyba tam dojechać jakimś chyba busem 40-stką lub 41 ?! No nie mogę sobie tego przypomnieć ale dojazd jest całkiem łatwy .należy się kierować jako punkt orientacyjny na Narodową Filharmonię . Widać Ją z każdego wyższego punktu miasta .... Ale można iść od d... strony poprzez chaszcze i i kamienie gdzie mogą się wylegiwać jakieś kąsające jadem paskudztwo ...... / to jest kierunek od Koniaczewskogo Zawoda/

Tutaj widoczek od tego dojścia od tej d.... strony ,przy okazji widoczek ze skąpanym w Słońcu Erewaniem ! Planeta jak już wyszła zza chmur to kopsała żarem,że pot lał się po wiadomo czym )))))

[Obrazek: kWcKvcG.jpg?1]

Tutaj na załączonym obrazku widzimy razem do kupy .... Z prawej to jest Filharmonia a z Lewej Muzeum Ormiańskiej Zagłady .

[Obrazek: 4rEAguW.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#18
A tutaj widok drogi dojścxia do w/w miejsc od bardziej cywilizowanej strony :

[Obrazek: REjwSOQ.jpg?1]

Filharmonia lub Opera . Budynek jest nawet całkiem Bolszy !

[Obrazek: O3qYJpI.jpg?1]

Fontanny przy tej OPerze lub Teatrze Narodowym .

[Obrazek: bOYlMoN.jpg?1]

Ot kawałek Architektury :

[Obrazek: AYxL8DF.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#19
Za tą Filharmonią parę metrów dalej dojdziemy do placu na którym został postawiony Muzeum Zagłady Ormian. Każdemu który się wybiera do Erewania bardzo polecam ten punkt wycieczki jako pierwszy główny !

Jest to miejsce które jest miejscem takim skromnym jak na możliwości i gust Ormian . POdobało mi się ,że jest takie minimalistycznie nawet skromnawe . Właściwie po przeczytaniu wszystkich tam artykułów na temat TEj rzezi człowiek wychodzi już z tego Muzeum nie za bardzo takli sam jak był poprzednio .

Ja bardzo POlecam aby tam się udać .

Fotka:

[Obrazek: bj02So0.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#20
To ujęcie które jest widoczne to jest to taki jak b schron dla wiecznego ognia który będzie zawsze przypominał Ormianom i narodom z drugich krajów o historii zagłady Narodu Ormiańskiego  z roku 1915 .

Ogień jest w tym schronie a muzeum główne ciut niżej jak b pod tym płomieniem.

[Obrazek: CTm0dQi.jpg?1]

Kiedy tam byliśmy to wtedy przyszedł maleńki deszczyk i to był ostatni deszcz który tam widziałem! Następne dni to była full żara .

[Obrazek: mfZy6Yi.jpg?1]


Właściwie Armenia ma bardzo do d... położenie geograficzne . Właściwie to i tak cud ,że jako kraj chrześcijański nie został wybity do nogi , są otoczeni przez kraje które to Im nigdy nie sprzyjały np. ze względu na inne wyznanie . Może Ich dawny Król Tigran zrobił błąd ,że sam wszystkich wokół nie powybijał jak to kiedyś bywało . Czasem nie wykorzystane sytuacje lubią się zemścić . Własciwie tak mi się zdaje,że jak b byli muzułmanami to może wiele biedy b Nich omineło b?! Nie mają tam lekko i myślę,że należy Ten naród wspierać ,chociaż by swoją obecnością .
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dagestan - Sezon 2018 arka 10 5,289 26-01-2019,20:20:56
Ostatni post: CarlosPL
  Armenia – Erywań i okolice wkrak 33 21,284 11-05-2018,21:51:12
Ostatni post: wkrak
  Gruzja i Armenia by jacky & maryla AD 2017 - czyli migawki z podróży... jacky6 55 35,686 04-01-2018,20:25:38
Ostatni post: jacky6
  Rumunia - listopad 2017 sproket 13 8,858 28-12-2017,14:31:16
Ostatni post: arka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości