Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armenia i Górny Karabach sezon 2017
#31
I beczka dla wielce wstrzemięźliwego naszego Prezydenta :

Nie będę pokazywał wszystkich beczek bo na cholerę?! A były tam jeszcze np dla Prezydenta Wałęsy czy tam Baćki Łukaszenki i wielu innych ))))

[Obrazek: 4UttGgI.jpg?1]

Co do zalet Koniaku Ararat a zwłaszcza w/w Dvine to zalety bardzo doceniał niejaki Jozef Wisarionowicz jak i bardzo sławny aktor-komik Evgeniy Petrosyan! / Ormianin żyjący od dawien dawna w Rosji/

[Obrazek: UVWeHXR.jpg?1]

A tak wyglądał mój zestaw kiperski ))))

Samy drogi zestaw ,ale nie było to drogie aż tak .

[Obrazek: aCX9njM.jpg?1]

Chciał bym nadmienić ,że Dvin ma minimum 30 lat .
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#32
No i ja w swej samej osobie wciągający Koniak Ararat-Dvin !

JUż wtedy to miałem trochę w czubie  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin Powiem tylko Jedno to jak,że żyję to nie piłem niczego tak dobrego jak ten Dvin! Picie lub próbowanie tego sortu Koniaku to jak by pić lawę prosto z samego wulkanu stojącego daj mi na to na Kamczatce /Kliuczevskaja Sopka/

https://i.imgur.com/tAFQEdY.jpg?1

[Obrazek: tAFQEdY.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#33
Właściwie sobie myślę,że rozpisywać się o KOniaczewskim Zawodie Ararat to było b na tyle ,temat raczej wyczerpałem i myślę,że czytelnicy może zaczną bardziej skłaniać ku temu aby kupować trunki z Armenii ! Basrdzo Polecam i podpisuję swymi czterema kończynami ,że b,b,Bardzo warte to jest ,zwłaszcza ,że np pięcio zwiezdocznyj Ararat kosztuje ciut więcej niż 5 dyszek )))) POLECAM jak nie wiem co ! Noja też polecam bardzo mocna .

Po odwiedzeniu Fabryki Ararat udaliśmy się obczaić co do Avtobusnogo Wokzała/a to już był blisko prawie obok przy fabryce piwa Kilikia/ .... Tak w ogóle zorientować się jak to wygląda i gdzie stamtąd pojechać można ?! Jak wiadomo niby plan był jakiś ale chciałem się bardziej zorientować wstępnie pokrótce gdzie i skąd zatindala bus do pasiołka Biurakan ,miejsca skąd pojedziemy na przyrodę czyli na górę Aragac )))) Ale w Armenii nic tak w ogóle to ciężko ustalać ponieważ nie wiemy co się może zaraz napatoczyć ))) Ale o tym to patom ))))

Pozdro dla Wszystkich to tak jak b czo ))))) Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#34
Po przybyciu na Avtobusnyj Vokzal /To jakieś 8 minut od Fabryki Ararat/ To zderzamy się z tym,że człowiek z tej szerokości i długości geograficznej uzmysławia sobie ,że nie umie czytać nic a nic w prastarym antycznym języku Ormian ! Ale nu cztożżżż ....., W holu Wokzała odrazu rozkminiłem gdzie może siedzieć ktoś zgoła ważniejszy taki jak Dispieczier Wokzała czyli dyżurny ruchu autobusów. Już było ciutkę późniejsze popołudnie i w ogóle nie planowałem aby się gdzieś ruszać ! A tutaj Dispieczeriok mi to gowori ,że dawajtie w Ejsmiadzin pojechać ponieważ wszyscy którzy lubią Armenię tam dołżnyi pojechać .....

No spoko do Ejsmiadzina to nie tak daleko a i jeszcze Dispieczer mi do uszów na kładł ,że to kolebka chrześcijaństwa i tam niby no zaczynała się nowożytna Armenia.

Do Ejsmiadzina daleko nie było ,całkiem szybko się dojechało

Kiriucha chyba nawąchał się oparów zacieru w Koniaczewskim Zawodie Ararata bo w busikie od razu Jego wyrubaniło ))))

[Obrazek: iX71sxh.jpg?1]

tu już w Ejsmiadzinie czyli w tym kompleksie Cerkownym )))

Ejjjj Wyyyy co tam ciekawegooooo??????

[Obrazek: YNxUNes.jpg?1]

[Obrazek: AkF79ZH.jpg?1]

mogiłki

[Obrazek: zC59EL0.jpg?1]

mogiłki c.d.

[Obrazek: dUQr9Q4.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#35
Ten kompleks Cerkiewny to chyba Ichnia taka " Jasna Góra" . Chciał bym tylko nadmienić ,że jeszcze przed czasami chrześcijaństwa na terytorium Polski stała tam gdzie "Jasna Góra" Słowiańska Kącina / Świątynia która została doszczętnie zgładzona/


[Obrazek: M6FxzaV.jpg?1]

I to ostatnia foteczka stamtąd ! Ejsmiadzin został zaliczony ,raczej nie wkręciło mnie to miejsce co za bardzo! Myślę,że z każdym dniem przebywania w Armenii widok owych świątyń zaczynał mi się naprzykrzać  Tongue  Tongue  Tongue

[Obrazek: tlgRMqH.jpg?1]

Za następnym wejściem opiszę jak na tym samym Avtobusnom Wokzale j/w, to,to opiszę ,jak mi przyszło się nakorbić z dyspozytorem i paroma Jego kolesiami a powód był setny -Jego urodziny !!!! Ale ,żeś my przywalili w palnik!!! A potem jeszcze taki napoczęty przyszło mi jechać w nowe miejsce ..... Czyli Biurakan i miejsce pod górą Aragac ))))/ jak wcześniej już napomykałem,że w Armenii z góry wszystkiego ustalić lub planować do końca się nie da bo czort znajet co nas czeka za winklem))) / No mam nadzieję ,że nie będzie nudnawo )))) Pozdro na Vsi4ki !!!!
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#36
Bry Dobry Wam !

W dzisiejszym dniu opisze pędzikiem jak to było dalej,czyli ciąg dalszy ponieważ z miasta Erewań będziemy robić wypad na przyrodę a dokładniej pojedziemy na górę Aragac ! Aragac jest najwyższą górą Armenii i ten szczyt dzieli się na trzy wierzchołki ,czyli północny ,zachodni i południowy . Aragac jest obecnie jak na razie wygasłym wulkanem. Wielka szkoda ,że Ararat obecnie jest u turkoof i aby się tam wybrać i to ponoć trza wypierdzieć w huk kasiory! Ponoć też gdzieś obok lub w okolicy to  nato/.które wraz okupują Ararat z turasami/ ma tam swoją bazę. Ale wejście na Ararat jest tylko możliwe od tureckej strony-no niestety  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  No i z przewodnikiem specjalnym .

No jak b nie było Ejsmiadzin został zaliczony! Ejsmiadzin mi dupy nie urwało ,zresztą przebywając tam-w Armenii to z każdym dniem to tych cerkwi to miałem dosyć ! Jest tam ich jak na sr@ć /właściwie już to podkreślałem/

Po przekimaniu ostatniej nocki w Erewaniu trza było w miarę wcześnie się zerwać, tam gdzie się mieszkało czyli na "tretim uczastokie" . Klucze zostawiłem gościowi pod wycieraczką ,na korytarzu ostatnia prowierka czy wszystko zostało wzięte?1 Wszystko ok znaczy było! Pędem do metra a potem jakaś pieresadka co by dojechać do tego samego Avtobusnogo Vokzala z którego dzień wcześniej doginaliśmy aby zaliczyć Ormiańską "Jasną Górę"-Ejsmiadzin . / nadmienienić bym chciał raz jeszcze ,że tam gdzie jest-stoi w Polsce "Jasna Góra" stała tam kiedyś Świątynia-Kącina Wierzeń Słowiańskich/

Własciwie,że nie znam antycznej mowy Ormian to jak b nie było kroki swoje kieruję do Dispo tegoż wokzała aby zaczerpnąć garść informacji co z tym autobusem ,czy często tam jedzie itd ,itp .... takie tam pierdu ,p[ierdu ))))

Dispo tegoż wogzała mi oczywiście mi powiedział,że busów do Biurakana /miejsce z którego pojedziem do Aragac/ to jak wałom czyli do ch... i ciut i ,że nie trzeba się tym martwić! - Grażdanin uspeete ,net probliema/Obywatelu zdążycie/ !



Dispo oczywiście był zainteresowany skąd Ja jest i w ogóle jakimi wiatrami mnie do Armenii przywiało ?! A tu nagle tak z cicha pękł pada pytanie czy piłem Ichnią wódeczkę tzw Totówkę ?! Było z nim/ u tego Dispo/ z paru znajomych czy kumpli może kierowców marszrutek kierowców ,no nie mam bardziej konkretnych danych/

- Odpowiedziałem Jemu grzecznie i jowialnie ,że jestem w Armenii ze chyba trzy dni i u menja niet druzjej Ormiańskich jak na razie i nie było z nikim okazji czegoś po mocniejszego wychylić w gardło ! Na te Słowa moje to było widać po Ich twarzach niedowierzanie i jak malieńkoje wk....nie  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

- Ni stąd no zowąd nagle pojawiła się na stole owa Tutówka ,koniaki /kilka sortów/ i piwo z fabryki która stała tuż obok wokzała/Kilikia/ . Rzekomo koluniu Dispiecziera tegoż Wokzała przyniósł prosto świeże z samego dolnego kurka . A więc przyszło doić Tą Tutówkę i też koniak /nie pamiętam co to był za sort/ no i same świeżutkie piwo z samego dolnego kurka . Czyli mix był konkret )))))))))) Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Dispo miał wtedy urodziny po chwili w Jego brechałce było naroda wałom i wszyscy przyszli pierdzielnąć toast ku czci jubilata / a było to w miejscu pracy))))/ ! Było gorąco jak to w Armenii jak to zwykle i9 nie pamiętam ile kursów przyszło mi przepuścić ale Dispo miał na wszystko baczenie abym mimo wszystko do tego Biurakana dojechał dziś jeszcze .

Podczas tej bani wszyscy Ormianie-jego znajomi co tam przychodzili pytali się jak mi w Armenii i cxzy mi się podoba ! ???? Odpowiedź ode mnie mogła być tylko jedna ,że ja już jako naturalizowany Ormianin to kocham ten kraj a turasom i azercom na pohybel co wywołało falę jeszcze większego ciągu aby raz jeszcze golnąć toast za Armenię, Nagorno Karabach i wszystkich Ormian i Polskij Narod toże))) ! / Po wizycie w muzeum Gienocida - Zagłady Ormian to byłem z historii Armenii już ciut obryty /

To może ciut bym pokazał jak to wyglądało na obrazku .... Aaaaa

[Obrazek: 9zUUzzM.jpg?1]

To jest na dworcu autobusowym miejsce wyżerki wszelakiej. Jak widzimy tutaj to jak b Rosyjski język był na pierwszym miejscu )))) Rosyjaki jest ewryłe i będziemy się trochu czuć niczym w republice FR .

Ogólny widok na Wokzal Południowy jeszcze przed dawaniem w palnik ))))

[Obrazek: 8PsGewF.jpg?1]

[Obrazek: Fy14tcz.jpg?1]

[Obrazek: MK67MEd.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#37
A tutaj Dispo! Kierownik całego zamieszania)))) Jest to miejsce w jego brehałce w której to przyszło dziobać za Jego zdrowie!

Na stole stało wszystko co miało procenty! TYlko mojej ulubionej Gandzi brakowało  Angry  Confused  Confused  Confused / Ale o Gandzi w Armenii to patom )))) /////

[Obrazek: OUzgRQ6.jpg?1]

Focie wrzucam aby nikt nie pomyślał sobie,że ściemniam ))) Angry  Big Grin  Big Grin  Cool  Cool  Cool
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#38
Tolka vizu fanta i cola [emoji41]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Marcin
Odpowiedz
#39
KIedy już się stawało pożniejsze popołudnie trzeba było koniec w końcu robić rząd ponieważ ,że mimo byłem wcięty jak automat ale na tyle byłem myslacy,że jednak pamiętałem gdzie i dokąd trzeba robić wypad z tego pięknego miasta Erewań !

Dispo już mój dobry dróg przedstawił mi woditielia z którym bęðe jechać na autobusie ciut bardziej gabarytowym niźli marszrutka !

Ostatnie pożegnanie ,uściski braterskie i wyłazim z holu ku peronom do autobusu/ już stał i czekał/

Ostatnie odcedzenie wody od kartofli ..... Co za tam był sraczyk niemożebny ???!!! Chyba go budowali za czasów Batiuszki Jozefa Wisarionowicza dla zesłańców na Sybir / przynajmniej tak to wyglądał,fotki przybytku nie robiłem bo było mi spieszno ,w głowie zamieszanie i autobus zara odjeżdżał )))))

Jadziem do Biurakana w Góry !!!!  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin Jak to dobrze ,że nie posiadam pierd.....lca na punkcie plażingu )))

[Obrazek: cQIjXxn.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz
#40
Po jakimś półtorej godziny albo i dwóch z haczkiem docieramy do punktu nasilienija -wiocho miejscowości o przemiłej nazwie Biurakan ! Z początku nawet było luźnawo ale potem wraz z przebytymi kilometrami autobus stawał się coraz i coraz ciaśniejszy . Ja po jakimś czasie ustąpiłem swoje miejsce jakiejś leciwej starszej Pani a sam w mościłem swoje 4 litery między jakąś półkę a nasze cziemadany ! Droga mijała calkiem szybko i nawet no nie wiem czy to byłóo spowodowane wypitym alkoholem to czas stopniał w te pędy! Jak to dobrze ,że lać mi się wtedy nie zachciało )))) Jakoś dotrwałem do samego Biurakana bez boleśnie ))) Big Grin  Big Grin  Big Grin

Tu wysiedliśmy ! Jakoś na huśtanie to już nie miałem ochoty ...... Trza było pójść za drzewko )))) Big Grin  Big Grin  Big Grin

[Obrazek: elBM8za.jpg?1]
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dagestan - Sezon 2018 arka 10 5,289 26-01-2019,20:20:56
Ostatni post: CarlosPL
  Armenia – Erywań i okolice wkrak 33 21,284 11-05-2018,21:51:12
Ostatni post: wkrak
  Gruzja i Armenia by jacky & maryla AD 2017 - czyli migawki z podróży... jacky6 55 35,686 04-01-2018,20:25:38
Ostatni post: jacky6
  Rumunia - listopad 2017 sproket 13 8,858 28-12-2017,14:31:16
Ostatni post: arka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości