Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Armenia i Górny Karabach sezon 2017
#81
Bieluń (Datura L.) – rodzaj bylin lub niewielkich drzew z rodziny psiankowatych, na które składa się około 12-15 gatunków. Pochodzenie jest trudne do określenia ze względu na duże rozprzestrzenienie po świecie. Za region pochodzenia podaje się najczęściej obie Ameryki, jak również Chiny. Nazwa datura pochodzi z języka hindi – dhatūrā ('bieluń dziędzierzawa'). Gatunkiem typowym jest Datura stramonium L.
Popularnie mylnie nazywane daturami popularne rośliny ozdobne klasyfikowane są do rodzaju Brugmansja.
Rośliny z rodzaju Datura oraz blisko z nimi spokrewnione z rodzaju Brugmansia (które w Polsce określane są również nazwą bieluń) zawierają duże ilości alkaloidów tropanowych, takich jak atropina, skopolamina, hioscyjamina. Związki te są antagonistami receptorów muskarynowych, przez co mają działanie antycholinergiczne. Te właściwości mają zastosowanie między innymi w medycynie, stąd wzięło się wiele leków, które jako substancję czynną zawierają atropinę lub pochodne naturalnych alkaloidów tropanowych.
Związki czynne bielunia mają znane od czasów prehistorycznych właściwości psychoaktywne – zaliczane są do deliriantów. Są nieprzyjemne w działaniu, wywołują halucynacje. Przedawkowanie jest śmiertelnie niebezpieczne, zwykle wymaga hospitalizacji
Smile
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
#82
Krzysiu - streszczając, brać ?
ks. Tischner
„Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i gówno prawda”
Odpowiedz
#83
peter, tylko nie na wyjeździe, chyba że polisa uwzględnia! Big Grin
Odpowiedz
#84
W Rzeszowie pod punktem ruchu Pani Danusia właścicielka co roku wystawia w doniczce. Ładne kielichy ma.
Odpowiedz
#85
Brać brać u Ciebie na działce jak się rozrośnie to ho ho
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
#86
Та roslina jest bardzo rozpowszechniona w Bułgarii truczyzna Sad
Jest nawet klasyczny roman "TATUL"-Georgi Karaslavov* gdzie jest
to wszystko opisane.
Polecam.

-------------------------
* Georgi Karasławow (1904—1980) należy do pisarzy o bogatym dorobku twórczym. Jego utwory
poruszające tematykę wiejską silnie wpisują się w nurt beletrystyczny, ukształtowany przez takich
autorów, jak: Elin Pelin, Konstantyn Petkanow czy Jordan Jowkow. Powieści G. Karasławowa Sy‑
nowa (Снаха 1942, za którą autor otrzymał nagrodę literacką oraz nagrodę Bułgarskiej Akademii
Nauk; główny jej bohater to jedna z najcelniejszych w literaturze bułgarskiej kreacji chłopa) i Bie‑
luń (Татул 1938) zaliczane są do najlepszych osiągnięć bułgarskiej społeczno­‍‑obyczajowej prozy
wiejskiej
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#87
Nie tylko w Bułgarii można się po niej przewieźć. W mniejszych ilościach ku przestrodze https://neurogroove.info/trip/wrota-piekie-czyli-g-upota-bielu
Odpowiedz
#88
Straszna roślinka
Pozdrawiam i szerokości Kris
Odpowiedz
#89
(18-06-2018,08:11:03)kris68 napisał(a): Straszna roślinka

Ale jaka popularna!
Odpowiedz
#90
(15-06-2018,09:39:04)peter napisał(a): Krzysiu - streszczając, brać ?

No znam takich co brali .)))) Teraz jeden z Nich jest wciąż na odwyku a drugi który brał to ale w owym czasie były takie papierosy o nazwie Astmosan ,niby były to takie szlugi na astmę ale jak się z tego zrobiło czaj to korbiło strasznie po deklu ,tzn wywoływało to konkretne haluny . W czasach frywolnego punk-budexa to ludzie z braku laku różne rzeczy wtranżalali . Sam byłem w takiej subkulturze ,że było to na porządku dziennym eksperymenty ,a że byłem domorosłym chemikiem to różnych funfli miałem którzy prosili mnie o to abym przeprowadził kilka syntez co b coś pozyskać .


Sam pamiętam takiego mojego dobrego kolunia który mi w piwnicy wywąchał pół butelki Toluenu który w owym czasie służył mi do produkcji TNT / On też bardzo lubił budex jak wielu innych/. Pamiętam znajomych którzy wąchali proszek IXI 65 z podgrzanej patelenki , pamiętam wszelakiej maści wciągaczy gazu do nabijania zapalniczek . W Jarocinie co niektórzy pili " Kryształ"  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Ale wracając do Bielunia czy w podobnym działaniu Astmosanu to jeden z NIch podczas brania pomyslal ,że ptakuje i wyfrunoł z 10 pietra . Zawsze się mówiło aby nie pić Astmosanu kiedy jest się samemu pewnie z Bieluniem tak samo ale kto b wytrzymał z kimś na trzeźwo z kimś u którego faza trwa całą dobę ?!

Mój dobry koleżka /mam z Nim kontakt do tej pory/ np po Astmosanie albo po Bieluniu to leżał na chodniku w miejscu publicznym przy czym jak jemu się zdawało z płyty chodnikowej leciała zajebista muza i On bez przerwy próbował złapać tonację a ,że lubił  zawsze głośną muzę to starał się chyba aby jego śpiew był donośniejszy zapewne?!  .... A  było to typowe szalone darcie ryja po czym szybko po Niego przyjechała MO z karetką z psychiatryka . Teraz grzybki są ok ))))

W tamtym czasie jak pamiętam spotykaliśmy się w zespół kto lubił rożne klimaty ,w owym czasie po piwnicach zaczęło się hodować gandzię, u nas był taki kolo który miał ksywkę Ponton który miał konkret hodowlę gandzi w swej piwni a,że wszyscy znali ,że ja z chemią jestem na Ty .... to często przychodziło mi coś ekstrahować w tym przypadku kombinowało się aby uzyskać olej z gandzi o wiekszej dawce THC )))) /ta gandzia od Pontona zła nie była ale chciało się coś bardziej hard core-ale ja musiałem wyjarać trzy jointy)) /  Po jednej z takich piwniczno gandziowych sesji powstał band "Kormorany" . Każdy mógł przyjść na próbę czy inny gig z takim instrumentem jaki miał /np zabawka gumowa piszcząca/ i grało się próbę w jadącej windzie  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  z parteru na 10 pietro i z powrotem  Big Grin  Big Grin  Big Grin Lub w innych miejscach. Oczywiście wszystko było na haju

Stare dobre czasy )))))  Takie wszystko było nowe a ,że dostępu nie było to rożnie ludzie kombinowali . Bieluń zapewne nie jest zły jak się wie jak go stosować ale ciężko wymierzyć mu dawkę krytyczną lub minimalną ma dużo toksyn w sobie ale antidotum na niego to ponoć korzeń lukrecji )))  W dawnych plemiennych kulturach był używany jako zioło obrzędowe czyli jak ktoś się znał to wszystko było z nim ok ))))

Dżeku można było b w linkach zalecanych przyfiksować link z hyperreal drugs forum czy tam innych  jako z tematyką niby nie związaną z turystyką ale ludzie po różnych częściach świata jeżdżą .... a nuż się sprzyda  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin
Арка беееее .... зашто ми не вдигаш ?! :-)))))
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dagestan - Sezon 2018 arka 10 5,289 26-01-2019,20:20:56
Ostatni post: CarlosPL
  Armenia – Erywań i okolice wkrak 33 21,284 11-05-2018,21:51:12
Ostatni post: wkrak
  Gruzja i Armenia by jacky & maryla AD 2017 - czyli migawki z podróży... jacky6 55 35,686 04-01-2018,20:25:38
Ostatni post: jacky6
  Rumunia - listopad 2017 sproket 13 8,858 28-12-2017,14:31:16
Ostatni post: arka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości