Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złote, srebrne i brązowe myśli i skojarzenia...

Pewien brat odwiedza abba Sisoesa:
- jestem bardzo zadowolony – powiedział – mam dobre zdrowie, radosną duszę i szczęśliwe serce.
Starzec odrzekł na to:
- Tak, są momenty, gdy wszystko idzie jak z płatka. Ale nie należy się nimi przejmować – szybko mijają.

to przyjemne żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi....Big Grin
Odpowiedz
Są takie dni, kiedy wszystko ci się udaje.
Nie przejmuj się - to mija...
Wink
Odpowiedz

Abba Serapides był bardzo otyły.
Kiedyś widząc, że pewien starzec długo go obserwuje, zapytał:
- dlaczego tak patrzysz na mnie, bracie?
Starzec odpowiedź:
- myślę, że dąb rośnie 200 lat, zanim osiągnie podobny obwód…

Odpowiedz
"Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej." (Ryszard Kapuściński)
Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety.Zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

Odpowiedz

Warszawiacy z wyższością śmieją się z reszty społeczeństwa (zwłaszcza z Krakusów) z tego, że ci mówią, że idą na pole, a nie na dwór. "Na pole" jest podobno wieśniackie i żaden Warszawiak tak nie powie.

A wiecie skąd to się wzięło?

Na pole idzie pan doglądać swoich chłopów. Na dwór idą chłopi oddać daninę swemu panu ...

Odpowiedz
brązowe myśli i skojarzenia? Big Grin

[Obrazek: db489aef39a2.jpg]
Odpowiedz