Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napiwek w hotelu oraz bezpieczeństwo sprzętu
Question 
Witam wszystkich doświadczonych w podróży do Bułgarii,
mam jeszcze dwa pytanka jako swieżak który pierwszy raz wyjeżdża do Bułgarii:

Jak Bułgarzy reagują na napiwki przy zameldowaniu w hotelu?  Np. w Egipcie wskazane jest przy zameldowaniu wsadzić kilka euro do paszportu i wtedy można liczyć na lepszy pokój. W innych krajach np znajomi spotkali się z reakcją że obsługa była obrażona na taki napiwek.
A jak reagują Bułgarzy?

Czy można zostawić sprzęt typu laptop w pokoju hotelowym (wiadomo że nie na wierzchu tylko np. w walizce) by za każdym razem nie ganiać na recepcję do sejfu? Hotel PerlaBach w Primorsku.

Z góry dziękuję za informację Smile
Odpowiedz
Bylismy w tym hotelu w 2015, nigdy nic nie zginelo. Obsluga hotelowa bardzo mila. Nie mamy doswiadczenia z dawaniem napiwku przy zameldowaniu(moze inni sie wypowiedza). Zawsze zabieramy ze soba buteleczke procentowa, ktora sie przydaje (np.: przy zamianie pokoju hotelowego na lepszy). Jak opuszczamy pokoj hotelowy(wylot do Polski) zostawiamy Paniom czasem pieniadze, czasem cos slodkiego.
Odpowiedz
No napiwek to raczej po a nie przed. W knajpkach zwyczajowo zaokrąglamy rachunek tak aby napiwek nie był mniejszy niż 10%.
Odpowiedz
Laptop? przeważnie zostawialiśmy na stole, i jeszcze go mamy, nikt nawet nie usiłował korzystać podczas nieobecności. Kasa oczywiście gdzieś tam skitrana i dokumenty; w nakastliku jakieś kilkadziesiąt BGN i kluczyki do auta zostawały i nigdy nic nie ginęło.
Napiwki obsłudze raczej po.
pozdrawiam Smile
BG: 11;12;13;15;16;17;19? hmmm... też nie?
Odpowiedz
Nigdy nie korzystałam z sejfu i nigdy nic mi z pokoju nie zginęło. Napiwków przy zameldowaniu nie dawałam, natomiast paniom pokojowym zostawiam co dwa dni drobne na poduszce.
Odpowiedz
MNie nigdy nic nie zginelo, zawsze wszystko na wierzchu lezy. W hotelu to my dostajemy prezenty :-D . Paniom sprzatajacym do drugi dzien troche pieniedzy na lozku, jak poloze gdzie indziej to nie wezma.
Napiwki wszedzie, jak ktos wyzej napisal tak min 10%. Z tym ze w naszej ulubionej to nas witaja butelka dobrego wina.
Kocham Primorsko, wlasnie wrocilam i juz tesknie !
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości