Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rzym
Dzeku mialam kiedys szczescie czyli tylko Ja i Fontanna di Trevi. Ujecia rewelka
Odpowiedz
Edyta, też mam takie zdjęcie - sam na sam. Ale przede mną kłębi się spory tłumSmile :

[Obrazek: IMG_20180704_153513.jpg]
Odpowiedz
Super Smile
Odpowiedz
Kończymy nasze zwiedzanie Rzymu docierając do Schodów Hiszpańskich. I to miejsce akurat na mnie nie robi wielkiego wrażenia. Schody są ładnie zlokalizowane, wyłożone jakimś marmurem ale cóż - mnie nie urzekają. Jest to tylko moja opinia i nie musicie się z nią przecież zgadzać...w sumie obejrzeć można...

[Obrazek: IMG_20180704_155750.jpg]

Jest pustawo bo słońce pali niemiłosiernie i miejsce jest bardzo eksponowane na promienie słoneczne. Lepiej tu przyjść późnym wieczorem:
[Obrazek: IMG_20180704_155852.jpg]

Widok ze szczytu schodów w dół:
[Obrazek: IMG_20180704_160048.jpg]

Wsiadamy do metra na stacji Spagna i jedziemy do naszego hotelu.

Arivederci Roma!
Odpowiedz
U podnoza stopni Schodow Hiszpanskich znajduje sie Fontanna Barcaccia, ktora zasilaja wody doprowadzone akweduktem(tym samym, ktory zasila Fontanne  Di Trevi). Fontanna jest pamiatka po powodzi, ktora miala miejsce w 1598r na Boze Narodzenie. Wody Tybru wyrzucily w tym miejscu lodke.
Ze Schodami Hiszpanskimi wiaza sie przesady:
- na nich nie wolno jesc, poniewaz moze przyniesc to nieszczescie
- natomiast radosc i powodzenie w zyciu mozna sobie zapewnic robiac zdjecie ze spuszczona glowa Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
Jeśli chodzi o parking w Rzymie, to pierwszy raz zdarzyło mi się zostawić niezamknięty samochód wraz z kluczykami, które zostawiłem i powierzyłem obcemu człowiekowi. Oczywiście miało to miejsce w podziemnym parkingu strzeżonym (tu akurat w bliskiej okolicy Coloseum). Zrozumiałe obawy z mojej głowy starał się wywiać właściciel czy pracownik tego parkingu wskazując na zaparkowane i otwarte samochody wyższej lub zdecydowanie wyższej od mojego pojazdu klasy, jednak chyba nie do końca mu się udało, bo cały czas gdzieś z tyłu głowy kiełkowała mi myśl, co będzie jak wrócimy i auta lub części bagażu już nie będzie.
Odpowiedz
My już na walizkach. Po powrocie wrzucę troszkę swoich fotek.
Odpowiedz
Troszkę dołożę zdjęć od siebie.
Cudowny pobyt tylko zdecydowanie za krótki.
Coloseum widziane z innej strony
[Obrazek: IMG-6520.jpg]
[Obrazek: IMG-6474.jpg]
Forum Romanum
[Obrazek: IMG-6525.jpg]
[Obrazek: IMG-6556.jpg]
[Obrazek: IMG-6560.jpg]
Teatro del Fontannone
[Obrazek: IMG-6530.jpg]
[Obrazek: IMG-6539.jpg]
zaraz za teatrem ogród z drzewami pomarańczowymi i mandarynki
[Obrazek: IMG-6547.jpg]