Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
Zamówiłem drugi raz bo pierwsza karta nie dotarła.
Odpowiedz
Świetna wiadomość dla entuzjastów usługi Revolut, których w Polsce stale przybywa. Jej twórcy postanowili udostępnić klientom polskie karty i numery kont. Pojawiło się też biuro obsługi klienta odpisujące na chacie w naszym języku.

Revolut okazał się sporym sukcesem. Kilka tygodni temu ogłoszono, że firma mająca swoje korzenie w Wielkiej Brytanii otrzyma 0,5 mld dol. dofinansowania, by wejść na rynek amerykański. Usługa rozgościła się też u nas.

https://www.spidersweb.pl/2018/12/revolu...pport.html
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
Karta dotarła. Druga ale zawsze.
Odpowiedz
Wink 
Revoluta sprawiłem sobie i ja Smile 
Jesteśmy właśnie po pierwszych prawdziwych testach i wrażeniach. Chce się podzielić z Wami istotnymi wg mnie szczegółami.

Wg mnie mocno ułatwia i pomaga.

Używałem nie w BG ale to nie ma znaczenia. Byliśmy trochę w kraju funta i trochę w kraju euro.
Zasilenie konta z polskiej karty płatniczej, wymiana miedzy walutami w aplikacji które są w danym momencie potrzebne odbywa się za przysłowiowym wciśnięciem Enter w telefonie. Każda wymiana, załadowanie konta, płatność, wypłata, próba wypłaty, nieudane transakcje - wszystko Revolut od razu pokazuje w aplikacji. Pomogło to np. gdy w knajpce z pośpiechu sprzedawca wziął kartę sam do terminala i zapłacił za mnie bezdotykowo i potem nie dał kwitka Smile Szybko wyciągnąłem telefon i w aplikacji bezstresowo zobaczyłem na ile mnie skasował. Ważnym do zapamiętania wyjątkiem tego jest weekend - wtedy nie zamieniamy walut bo będzie prowizja, u mnie w weekend nie pokazywał operacji kartą, dopiero w poniedziałek.

Płacąc w różnych krajach, nawet w samolocie Revolut sam wie z jakiego konta jaką walutę pociągnąć. Czasami zdarzało się pytanie na terminalu czy chcę np. zapłacić w Euro czy w PLN. Oczywiście za każdym razem wybieramy walutę lokalną - będzie taniej. Jeśli wybierzesz w PLN też dramatu nie ma, Revolut pociągnie z konta złotowego i zamieni po kursie revolutowym na Euro.
Najbardziej trzeba jednak uważać jak ktoś zamierza wypłacić gotówkę z bankomatu. Limit 800 zł/m-c przy darmowej karcie pomijam. Próbowałem kilka razy w różnych sieciach. Na szczęście w bankomacie można sobie wybrać inny język niż "dziwny" lokalny, który zrozumiemy. Uważamy tu na potencjalną prowizję którą bankomat musi pokazać przed operacją (np. Euronet). Jeśli tak - rezygnujemy z operacji. Trzeba znaleźć taki bankomat który zrobi to bez prowizji. Druga ważna uwaga to w "dialogu" z bankomatem wciskamy że chcemy kasy bez zamiany na PLN, a tak bankomat będzie sugerował.
Dla mnie Revolut to świetna kontrola i zabawa na urlopie - polecam.
Odpowiedz
Nie zawsze da się znaleźć bankomat bez prowizji, są kraje gdzie są tylko prowizyjne.
Wtedy trzeba szukać najtańszego.

Choć akurat Bułgarii to nie dotyczy.
Odpowiedz
Forumowicze!
Czy ktoś przy pomocy Revoluta np. z konta Euro wysyłał przelewem pieniądze do Bułgarskiego UBB lub Raiffeisen B na konta levowe (lub inne BG banki)? Jak wychodzi taka transakcja? Kto i kiedy przewalutowuje?
Odpowiedz
Nie lepiej namówić odbiorca o zalożenie sobie konto Revoluta Smile
Odpowiedz
Revolut wprowadził usługę automatycznej wymiany waluty.
Jak to działa?
Chcemy wymienić xx złotych na euro, ale po określonym kursie wymiany.
W aplikacji wybieramy "Automatyczna wymiana", ustalamy kurs po jakim chcemy wymienić i gdy kurs rynkowy osiągnie taką wartość automatycznie złotówki zostaną przeliczone na euro.
Odpowiedz
То taki haczyk byś trzymal jak naj-więcej kasy na konta- sprytneSmile
Ja za zwyczaj korzystam jako skrzynka -zasilam bułgarską karta i odrazu robie transfer do siebie na polskie konto lub wysilam po przez apki do dzieci w Polsce.
Odpowiedz
No jasne, ja też tam nie trzymam żadnej kasy.
Ale jest to zawsze jakaś opcja.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości