Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
#61
(16-03-2019,09:21:40)dżek napisał(a): Kurs 1PLN = 0,4481 BGN

Dzisiaj kurs 1PLN = 0,4547 BGN
Odpowiedz
#62
(17-03-2019,00:40:10)Tamtam napisał(a): Karta kredytowa Getin banku której płatności w walutach obcych są dokonywane po kursie Mastercard (czyli tak samo jak Curve), ale wypłaty gotówki w bankomatach są obciążone dodatkową opłatą. Dodatkowo jest to karta kredytowa, czyli papiery o zarobkach, sprawdzanie możliwości kredytowych starającego się, trzeba jej 5 razy używać w miesiącu aby uniknąć oplat itd. Trochę trudniej niż poprzednie możliwości, ale da się.
Drobne dopowiedzenie z mojej strony. W Getinie równie dobrze można, zamiast MasterCard wyrobić kartę Visa, czy to debetową do konta, czy kredytową. Transakcję ichnią Visą rozliczone są bezpośrednio po kursie Visy, czyli gorzej niż n. w Rev, ale dalej przyzwoicie... szczególnie, jeśli spojrzeć na to że przy MC Getin dolicza sobie jakąś niemiłą prowizję (bodaj, z pamięci piszę, 4%). Przy debetowej warunek bezpłatności to 1, przy kredytowej 5 transakcji w miesiącu.
Odpowiedz
#63
Przy MC kredytowej w Getinie o jakiej prowizji 4% piszesz?
Visa ma troszeczke gorsze notowania walut niz MC.
Pozdrawiam

Wysłane z V30
Odpowiedz
#64
W Getinie masz 3,5% opłaty za wypłatę gotówki z bankomatu - jeśli o tym piszesz.
https://www.getinbank.pl/dokumenty/tabela-oplat-prowizji-i-oprocentowania-kart-kredytowych-getin-noble-bank-sa-dla-klientow-indywidualnych-obowiazujaca-od-01122018-r.pdf
Ja nie polecałem jednak rozwiązania z karta kredytową do wypłat, a do płatności na automatycznych stacjach benzynowych, czy w ogóle do płatności ze względu na bardzo dobry kurs walut w MC bez dodatkowych prowizji.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#65
Pisałem o prowizji za przewalutowanie, którą Getin nalicza w przypadku MC. Wyraziłem się może nieco nieprecyzyjnie, bo chodzi tu o sposób rozliczania transakcji zagranicznych zrobionych MC: najpierw z waluty transakcji na EUR po kursie MC, a to co wyjdzie potem na PLN po kursie banku. Np. aktualnie ten kurs to 4,41 w Getin, a 4,29 w Revolut: tą różnicę nazwałem "prowizją".
(dla porządku §17 pkt. 8 https://secure.getinbank.pl/static/getin...icznej.pdf Smile)

W przypadku Visy kurs organizacji jest ciut gorszy niż w MC, ale bank nie dowala swojego narzutu, przez co Visa wychodzi taniej.

Dodatkowo nie używać żadnej karty Getinu do wypłat z bankomatów za granicą, bo niemiła, wspomniana przez Kolegę prowizja...
a to, że żadnej kredytówki nawet nie należy na kilometr zbliżać do bankomatu, to powszechnie wiadomo Wink
Odpowiedz
#66
Wow,
Ale zdziwko! Kupiłem dziś w aplikacji Levy po 2,1965zł i wysłałem przelewem na to samo konto co ostatnio, czyli Reiffaisen Bank BG i po ok. 30 min pieniądze były już na koncie odbiorcy... Cool
Chyba nieźle...
Odpowiedz
#67
(19-03-2019,23:09:24)Raphael napisał(a): Pisałem o prowizji za przewalutowanie, którą Getin nalicza w przypadku MC. Wyraziłem się może nieco nieprecyzyjnie, bo chodzi tu o sposób rozliczania transakcji zagranicznych zrobionych MC: najpierw z waluty transakcji na EUR po kursie MC, a to co wyjdzie potem na PLN po kursie banku. Np. aktualnie ten kurs to 4,41 w Getin, a 4,29 w Revolut: tą różnicę nazwałem "prowizją".
(dla porządku §17 pkt. 8 https://secure.getinbank.pl/static/getin...icznej.pdf Smile)

W przypadku Visy kurs organizacji jest ciut gorszy niż w MC, ale bank nie dowala swojego narzutu, przez co Visa wychodzi taniej.

Dodatkowo nie używać żadnej karty Getinu do wypłat z bankomatów za granicą, bo niemiła, wspomniana przez Kolegę prowizja...
a to, że żadnej kredytówki nawet nie należy na kilometr zbliżać do bankomatu, to powszechnie wiadomo Wink

No tak, MC Getin banku ma przewalutowanie PLN na € po kursie bankowym, a dopiero potem po kursie MC.
Można tam wziąć też kredytówkę Visy w Getin czy też Noble.

Kartami kredytowymi które przeliczane są po kursach MC a nie bankowych:
1. Mastercard World Elitte, ale tutaj trzeba mieć naprawdę wysokie dochody miesięczne na koncie + opłaty za sama kartę - wszystko zależy w którym banku.
2. Mastercard Citi Ultime - za samo wydanie karty 1000 zł rocznie...
Te kredytówki mają darmowe wyplaty z bankomatów, ubezpieczenia, concierge itd., tylko cena za nie powala, przynajmniej dla mnie Smile

MC debetową masz w Pekao SA do konta Przekorzystnego - jest za darmo z wpływem 500 zł na miesiąc i z jedną płatnością kartą.

Jeśli chcesz Vise, to masz np.: Visa Świat która jest wprawdzie debetówką, musisz za nią płacić 120zł rocznie za samo użytkowanie karty i trzeba spełnić warunki na koncie w mBanku aby tą kartę dostać. Masz za to płatność w 150 walutach bez prowizji bankowej. Taka konkurencja dla Revoluta, czy też Curve, ale płatna.
Są jeszcze debetówki Visy przeliczane po kursie Visy w Envelo Banku (marka Banku Pocztowego) i samego Banku Pocztowego.

Generalnie to banki poczuły oddech fintechów na swoim karku i wprowadziły tańsze karty aby konkurować z Revolutem, czy Curve. Jeszcze nie wszystkie, ale kilka jak widać się znalazło.
Ja używam Revoluta, Curve i N26.
Jak gdzieś mi nie zadziała ten zestaw to wezmę jeszcze kredytówkę Getin'a w Visie, ale myślę że to się już nie zdarzy Smile
Nie ukrywam że najbardziej mnie wkurzało jak nie mogę zapłacić w nocy na stacji benzynowej na której nie ma obsługi, albo na automatycznej stacji przy supermarkecie. Co z tego jak paliwo tańsze, jak go kupić nie możesz, bo jedziesz przejazdem i nie masz waluty, albo Twoja karta nie jest obsługiwana i szukaj bankomatu po nocy...


Pozdrawiam
Odpowiedz
#68
Przelewy z revoluta dzialaja bardzo szybko. Jeszcze mi sie nie zdazylo aby trwały wiecej niż 4h w godzinach pracy organizacji rozliczeniowych.
To w Polsce banki zarabiają na opoznianiu przelewów. W ten sposob obracaja kasą przez dwa dni i nic za to nie płacą właścicielowi pieniędzy...
Zrobie kiedyś test jak szybko z banku w Europie zachodniej przelew idzie na konto Revoluta bo z Polski w środę wyslany i zaksiegowany w piatek popołudniu na Revolucie.

Wysłane z V30
Odpowiedz
#69
А jednak coś z tym BGN jest nie tak.
konto zrobilem , ale nie moga doladować z banku bułgarskiego w BGN.
Też próbiwalem ustawić automatyczne doladowanie konta wb Revolut jak saldo spadnie pod 200
ale i tu ZONKSad((
W EUR i PLN sie da, a już w BGN wyskakuje jakisz tam error i nic.
zglaszalem to za 3 razy, ale narazie nic sie nie dzieje, a niemam czasu pisac na infolinii.
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#70
Spoko, u mnie działa. Wymieniłem po kursie 2,18 PLN =1 BGN.

I tu pytanie - jak sobie wymienię więcej za wczasu to potem jak będę wypłacał z bankomatu to nie pobiera mi z tego limitu 800 PLN.

Sorry za poziom pytań ale zielony jestem w kwestii Revoluta i tego typu kwestii.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości