Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolut
#81
(15-04-2019,12:14:35)bateniki napisał(a): U mnie taki link jest staleSmile

U mnie w sobotę wyskoczyło okienko z powiadomieniem. Dodatkowo (z góry uprzedzam Smile ), jeśli 5 osób go wykorzysta do dn. 20.04, to dostanę kartę metal.
Odpowiedz
#82
(15-04-2019,15:38:53)makej napisał(a): Jestem jeszcze  "zielony" jeśli chodzi o Revolut ale mam zamiar przed wyjazdem do Bułgarii aktywować kartę Revolut.
Pytanie czy jak mam aktywną aplikację w telefonie GooglePay i płacę regularnie nią w sklepach czy nie będzie konfliktu tzn. czy nie będę za każdym razem musiał wybierać czy ma być transakcja przez GooglePay czy przez Revolut, czy na czas pobytu w Bułgarii Revolut można ustawić jako domyślną ?

Czy chcesz płacić tylko i wyłącznie zbliżeniowo w Bułgarii za pomocą telefonu i GooglePay?
Po pierwsze nie każda karta Revouta działa z Google Pay - jest to w wersji beta i losowo działa.
Rozmawiałem o tym na chacie z suportem Revoluta. Na dodatek nie byli w stanie powiedzieć która karta działa - to betatesty i nic nie wiedzą. Ja zrobiłem tak, że kasowałem i zakładałem karty wirtualne aż wylosowałem kartę wirtualną która zadziałała. Niestety, straciłem przy tym swoją karę Visa i teraz mam MC. Próbuj, może Ci się uda.

Jeśli Ci się uda, to musisz albo na stałe wybrać kartę Revolut jako źródło płatności w GooglePay, albo za każdym razem się przełączać w konfiguracji płatności Googla na właściwą kartę.
Jednak jeśli chcesz tak robić to lepszym rozwiązaniem jest Curve, tutaj wybierasz łatwiej i szybciej kartę za każdym razem jak nią płacisz - tylko że płacisz kartą fizyczną, nie telefonem. Możesz podpiąć też Revoluta pod Curve (ja tak mam). Nie wszędzie są jednak terminale zbliżeniowe, nie mówiąc o wypłatach z bankomatów, więc tak czy siak kartę plastykową musisz nosić/używać.
Opis karty i kursów Lewa masz w moim poście o płatnościach.
Generalni GP i R to jak dotąd beta testy i może to działać jak chce-nie biorą odpowiedzialności. Dlatego używam jak mam jakieś płatności internetowe i raz testowałem w supermarkecie. Jakoś nie ufam do końca betatestom….
Pozdrawiam
Odpowiedz
#83
(11-03-2019,10:45:28)Slavekk napisał(a): Info dla użytkowników Revolut.
Jeśli ktoś jest użytkownikiem ich karty MC i smartwatcha Garmin - może używać tez GarminPay przypisując tę kartę do zegarka.
Czekam na FitbitPay i może też się skusze na Revoluta

No i się doczekałem
Revolut od niedawna pozwala użyć swojej wirtualnej karty MC do płatności zegarkiem Fitbit Pay.
BTW Fitbit ma płatności na swoich dwóch zegarkach (Ionic i Versa), a także jego najnowsza opaska Fitbit Charge 3 Special Edition też pozwala płacić. Tym samym płatności te "schodzą pod strzechy" - nie potrzeba nawet smartwatcha za kilkaset euro.

PS. Revoluta jednak nie założę Cool
To jednak nie jest bank, a jego licencja litewska jest IMO mało wiarygodna - użytkowników Revoluta jest więcej niż mieszkańców Litwy Big Grin
Właśnie Alior Kantor wypuścił kartę wielowalutową, która obsługuje wszystkie waluty i przelicza je po kursie MC na EUR i przy nim zostanę.
Odpowiedz
#84
No to tylko pogratulować Revolutowi. Gdyby nie on nadal płacilibyśmy w bankach przeliczenia jak za zboże.
Odpowiedz
#85
(20-04-2019,14:47:54)Slavekk napisał(a):
(11-03-2019,10:45:28)Slavekk napisał(a): Info dla użytkowników Revolut.
Jeśli ktoś jest użytkownikiem ich karty MC i smartwatcha Garmin - może używać tez GarminPay przypisując tę kartę do zegarka.
Czekam na FitbitPay i może też się skusze na Revoluta

No i się doczekałem
Revolut od niedawna pozwala użyć swojej wirtualnej karty MC do płatności zegarkiem Fitbit Pay.
BTW Fitbit ma płatności na swoich dwóch zegarkach (Ionic i Versa), a także jego najnowsza opaska Fitbit Charge 3 Special Edition też pozwala płacić. Tym samym płatności te "schodzą pod strzechy" - nie potrzeba nawet smartwatcha za kilkaset euro.

PS. Revoluta jednak nie założę  Cool
To jednak nie jest bank, a jego licencja litewska jest IMO mało wiarygodna - użytkowników Revoluta jest więcej niż mieszkańców Litwy  Big Grin
Właśnie Alior Kantor wypuścił kartę wielowalutową, która obsługuje wszystkie waluty i przelicza je po kursie MC na EUR i przy nim zostanę.

1. Waluty w kantorze Aliora są droższe.
2. MC płatności w € rozlicza bez przewalutowań, ale jak nie jest to € to masz przewalutowanie najpierw po kursie MC a potem po kursie kantorowym Aliora. Więc masz 2x przewalutowanie za każdym razie po kursie wyższym niż Revoluta.

Owszem R ma licencję z Litwy, dlatego ja na nim nie trzymam kasy. Kupuję € i przelewam na swoje konta, albo zasilam tuż przed wyjazdem i płacę. Nie dajmy się też zwariować, nikt nie namawia aby na R trzymać całe swoje oszczędności, ale używać na wakacjach R można.
Odpowiedz
#86
(20-04-2019,16:28:28)Tamtam napisał(a):
(20-04-2019,14:47:54)Slavekk napisał(a):
(11-03-2019,10:45:28)Slavekk napisał(a): Info dla użytkowników Revolut.
Jeśli ktoś jest użytkownikiem ich karty MC i smartwatcha Garmin - może używać tez GarminPay przypisując tę kartę do zegarka.
Czekam na FitbitPay i może też się skusze na Revoluta

No i się doczekałem
Revolut od niedawna pozwala użyć swojej wirtualnej karty MC do płatności zegarkiem Fitbit Pay.
BTW Fitbit ma płatności na swoich dwóch zegarkach (Ionic i Versa), a także jego najnowsza opaska Fitbit Charge 3 Special Edition też pozwala płacić. Tym samym płatności te "schodzą pod strzechy" - nie potrzeba nawet smartwatcha za kilkaset euro.

PS. Revoluta jednak nie założę  Cool
To jednak nie jest bank, a jego licencja litewska jest IMO mało wiarygodna - użytkowników Revoluta jest więcej niż mieszkańców Litwy  Big Grin
Właśnie Alior Kantor wypuścił kartę wielowalutową, która obsługuje wszystkie waluty i przelicza je po kursie MC na EUR i przy nim zostanę.

1. Waluty w kantorze Aliora są droższe.

Posługując się Kantorem Aliora (i Cinkciarzem) zanabyłem EUR po średnio 4,14zł i USD średnio po 3,46 zł.
Teraz je wydaję... mówisz że Revolutem byłoby taniej? Big Grin

Cytat:2. MC płatności w € rozlicza bez przewalutowań, ale jak nie jest to € to masz przewalutowanie najpierw po kursie MC a potem po kursie kantorowym Aliora. Więc masz 2x przewalutowanie za każdym razie po kursie wyższym niż Revoluta.

Nieprawda. Kurs kantorowy służy tylko do wymiany walut w kantorze.
Dziś dla płatności np. w BGN kartą AK prowadzoną w USD masz tylko jedno przeliczenie po kursie Mastercard.
Dla nowo wprowadzonej karty wielowalutowej też będzie tak samo tylko na EUR.
BTW ta ostatnia pozwala płacić w złotówkach (znaczy - w Polsce), ciągnie z konta PLN
Można też płacić w Bułgarii z konta w BGN, tylko że oni wpłat gotówkowych nie przyjmują w tej walucie.
Ciekawe, ile by kosztował przelew z bułgarskiego banku na konto w BGN Aliora…(?)

Cytat:Owszem R ma licencję z Litwy, dlatego ja na nim nie trzymam kasy. Kupuję € i przelewam na swoje konta, albo zasilam tuż przed wyjazdem i płacę. Nie dajmy się też zwariować, nikt nie namawia aby na R trzymać całe swoje oszczędności, ale używać na wakacjach R można.
hmmm…. a zdążę przed 26.04.2019 założyć konto i pozyskać wirtualnego MC?
Jednak ten Fitbit Pay mnie kusi Wink
Odpowiedz
#87
OK, skusiłem się.
Całość trwała ok 15 minut, z weryfikacją pewnie się zamknęło w pół godzinie.
Dobrze ja widzę, że karta wirtualna nie ma PINu?
Odpowiedz
#88
ad 2 Masz rację, ale nie do końca, przewalutowanie będzie z € ale wtedy gdy nie będzie na rachunku danej waluty środków:

"Wszystkie operacje dokonane przy użyciu Karty Wielowalutowej, za wyjątkiem operacji zwrotu oraz wycofania operacji, obciążają:
a. Rachunek w walucie transakcji, jeżeli transakcja wykonywana była w walucie określonej w Rozdziale I pkt. 21 Taryfy
b. Rachunek prowadzony w EUR, jeżeli transakcja była wykonywana w innej walucie niż określone w Rozdziale I pkt. 21 Taryfy, według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację
c. w przypadku:
i. braku dostępności Rachunku lub braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku opisanym w pkt a), transakcje przeliczane są z waluty transakcji na EUR według kursu Mastercard i zasad stosowanych przez tę organizację i księgowane w ciężar Rachunku głównego Karty Wielowalutowej
ii. braku / niewystarczającej ilości środków na Rachunku głównym Karty Wielowalutowej, transakcje przeliczane przez Bank na PLN po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji i księgowane w ciężar Rachunku prowadzonego w walucie PLN "

Cenę zakupu waluty możemy porównać tylko z dnia zakupu, nie zaś historycznie do dnia dzisiejszego. Ja też mam USD na koncie kupowane po jakimś niskim kursie 3 lata temu. Dzisiaj ceny są inne.
Teraz cena w R za Lewa to 2,1483, a w kantorze Aliorbanku 2,2003
€ w R kosztuje 4,25 a w kantorze Aliorbanku 4,2954

Pozdrawiam

(21-04-2019,08:10:22)Slavekk napisał(a): OK, skusiłem się.
Całość trwała ok 15 minut, z weryfikacją pewnie się zamknęło w pół godzinie.
Dobrze ja widzę, że karta wirtualna nie ma PINu?

Nie ma.
Odpowiedz
#89
OK.
Ja tylko prostowałem określenie "po kursie kantorowym" - AK nigdy nie używa "kursu kantorowego" do rozliczenia płatności.
Albo to jest kurs Mastercard albo bankowy Aliora.
Przy czym ten drugi jest najgorszy ze stosowanych przez polskie banki (spread dochodzący do 15%) i dlatego go pominąłem, jako "nieużywalnego".
Dlatego użytkownik AK, jeśli chce mieć z niego jakieś korzyści, musi zaopatrywać się walutę rozliczeniową wcześniej niż będzie ją wydawał.
Doprowadzenie do rozliczenia w złotówkach to dla karty wielowalutowej taki sam błąd jak np. użycie starej karty EUR w Bułgarii - wyjdzie drożej niż kartą złotówkową większości naszych banków.
Taki jest Alior Kantor i trzeba go świadomie używać.

Nie zgadzam się, że trzeba porównywać kursy z tego samego okresu.
Fundamentalnie wartość pieniądza się materializuje w momencie zamiany go na nabywane dobra, ale powstaje w momencie nabywania pieniądza.
To po wypłacie poznajesz czy praca była "warta wysiłku". A wypłatę masz w innym czasie niż zakupy.
To samo masz z wymianą walut - w R. wymiana następuje jednocześnie z zakupami i to jest moment oceny, a w AK wymiana następuje wcześniej i to jest ten moment do porównania.

BTW widzę w twoich wpisach jakąś "religię R." Big Grin
Bo jak inaczej mogę sobie wytłumaczyć oczywistą nieprawdę (wiem bo tez w R sprawdzałem kursy) w stwierdzeniu, że EUR mają po 4,25 zł?
Pisałeś swojego posta weekend, a wtedy kurs przekraczał 4,30
Dzisiaj już chyba mają "dzień roboczy" bo kurs jest ok 4,284
Odpowiedz
#90
Taką cenę widziałem za € w R.
Następnym razem zrobie screena.
Cenę zakupu czegokolwiek (paliwa, złota, srebra walut) można porównywać tylko w dacie zakupu.
Nie jestem fanem R, wole używać Curve, ale KA ma gorsze notowania walut i będę się upierał przy tym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości