Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kulinarne podboje
#31
Następna wycieczka w Stronę Malko Tarnowo. Niedaleko tej miejscowości jest zjazd do agroturystyki- Ribarnik. Tam można zjeść pyszne pstrągi ijesiotry. Mają własne stawy i restauracje. Rybki rewelacja. Lokalizacja w lesie trochę na uboczu(zjazd z glownej trasy.) Nie ma specjalnej reklamy. Na desce umieszczonej na drzewie farba namalowana nazwa. Farba bodajże niebieska. Miejsce godne polecenia.
Odpowiedz
#32
W samym Primorsku serbski grill(rewelacja),rybki w Stella Maris..Volchan voevoda- fajna knajpka z muzyką na żywo. Jedzenie smaczne(choć nie tanio).Dzień i noc(też niezłą knajpka,chociaż zdazaja się jej gorsze dni.Naszym dzieciom podeszła restauracja chińska. W jednej z knajpek na bocznej uliczce( niestety nazwa mi uciekła) zarezerwowalismy stolik i zamowilismy na wieczór przepiórki z grilla. Były rewelacyjne.
Odpowiedz
#33
Kolejne kulinarne doznanie ,które wbija się w pamięć to Achtopol i gozleme . Nowe odkrycie z którym nie miałam do czynienia wcześniej. To pozostałość z kuchni tureckiej. Później zauważyłam , że gdzieś w Burgas pojawiło się na ulicy. Tam nie kosztowalam,ale w Achtopolu jedliśmy zamiennie z banica popijając ajranem.
Odpowiedz
#34
(28-05-2015,21:21:11)teresa napisał(a): Kolejne kulinarne doznanie ,które wbija się w pamięć to Achtopol i gozleme . Nowe odkrycie z którym nie miałam do czynienia wcześniej. To pozostałość z kuchni tureckiej. Później zauważyłam , że gdzieś w Burgas pojawiło się na ulicy. Tam nie kosztowalam,ale w Achtopolu jedliśmy zamiennie z banica popijając ajranem.

Teresko a co to takiego?
Odpowiedz
#35
Starym zwyczajem zapytaliśmy będąc pierwszy raz w Achtopolu sąsiada Bulgara co można tu jeszcze zjeść. To było działanie mojego męża osmielonego szumienskim. Bulgar zaproponował restauracje św. Gieorgij i gozleme na deptaku. Nigdy nie zwracalismy na to uwagi i wtedy zaczęło się. Okazało się ,że jest tam kilka miejsc.,gdzie można je zamówić. Mój mąż prawie codziennie biegał tam.Stwierdził,że przebilo to nawet polniczki z Sozopola z lutenica. Wracając do tematu gozleme świeże ciasto typu tureckiego jufka przekladane i smażone jak naleśniki z kaszkawalem,Sirenie , szynka do wyboru. Niebo w gębie.

Jeśli chodzi o polniczki w Sozopolu to w samym centrum na rozwidleniu z szynką,kurczakiem i lutnica biją wszystkie na głowę.

Zapomniałam o strandzankach. To też świetny kulinarny temat czyli grzanka z mielonym mięsem i przyprawami . Najlepsza w Primorsku naprzeciw Stella maris.

Następne wejście będzie o św gieorgij
Odpowiedz
#36
Jak wspomnialami św. Gieorgi. Restauracja położona na skarpie z pięknym widokiem na morze . Menu niezbyt rozbudowane. Mój mąż zamówił palamut z grilla. Ja tatarska kiufte. Jeszcze wątróbka na koniec. Wątróbka w dużych kawałkach srednio wysmazona i perfekcyja. Myśląc o piwie spojzelismy na wina. I tu nowe odkrycia. Wina Pomoryjskie . Popijalismy Pinot Noir w cenie 25 zl w lokalu.W lipcu Bułgarzy mówią,że tylko popcze. Reszta mrożona ,ale dla smakoszy największym przysmakiem jest sardynka czarnomorska.Większa rybka od cacy,która można w tym czasie łowić. Lipiec ,sierpień to głóniepopcze,ale przysmakiem jest Sardynka czarnorska.
T


g
Odpowiedz
#37
Myśląc o tych okolicach należy wspomnieć o bazarku hurtowym w Sozopol przy porcie. Super zaopatrzenie. Przy większej ilości jeśli chodzi o monopol można się targowac( tzn. Poprosić o znizki,bo to nie detal tylko hurt).Przyprawy w dużych opokowaniach.Można sobie świetnie uzupełnić zapasy do Polski na cały rok.
Odpowiedz
#38
Sam Achtopol 4 kapitanów. Restauracja z rewelacyjnymi rybami i sacze.Eskada restauracja nad brzegiem morza. Przepyszne małże w różnej postaci. Kuchnia bardziej na modłę europejską. No i bar Eskada gdzie jada duża część Bulgarow. Potrawy widoczne przez szkło. Można zjeść za niewielkie pieniądze.
Odpowiedz
#39
W samym Achtopolu dla grillujacych jest sklep z świeżym mięsem. Robią też kiełbaski. Sklep u Krystyny ( Polka) zapewnia rybki . Zapraszam
Odpowiedz
#40
Dla osób lubiących grilla . W Achtopolu jest sklep z mięsem i kiełbaskami. Mąż Półki Krystyny prowadzi sklep rybny. Można więc samemu też coś zdziałać..
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wydawnictwa kulinarne peter 4 5,272 23-06-2016,10:46:07
Ostatni post: tomek89

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości