Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burgas i okolice w 5 dni - II część października
#1
Hej,
Wybieramy się we dwoje do Burgas w terminie 16-21 października.
To będzie nasz 1. wyjazd do Bułgarii. 

Chcielibyśmy przede wszystkim trochę pozwiedzać, a jeśli byłaby pogoda, to trochę "poplażingować" (sprawdzałem historyczne temperatury, to raczej jesień niż lato, ale może - ktoś ma jakieś doświadczenia z tego okresu roku?).  Stąd pytania:

1) Gdzie najlepiej zrobić bazę wypadową, czy lepiej się zatrzymać w jednym hotelu czy może podzielić podróż na dwie części (może jakiś hotel polecacie?) 
2) Czy SB tętni jeszcze życiem, bo fajnie byłoby wieczorem też gdzieś wyjść? Smile 
3) Co zwiedzić w okolicy i jakim najlepiej transportem? Jesteśmy osobami aktywnymi, więc wszelakie trekkingi również mile widziane
4) Gdzie wieczorami warto się wybrać (raczej nie dyskoteki, ale jakieś fajne miejsca, restauracje etc?
5) Co należy zjeść i wypić (ew. gdzie? Smile )
6) Co innego polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam,
Luka
Odpowiedz
#2
Hej, polecam albo bazę Nesebyr czy Sozopol albo auto z wypożyczalni i można jechać wtedy w ciemno z opcją różnych miejsc na spanie. Jadę 14-21 z Krakowa, zamierzam się ulokować w rejonie Sozopola. Może wynajmę auto, żeby zobaczyć rejon do granicy z Turcją. Mniejsze miejscowości mogą być nieco uśpione, więc i z transportem czy knajpkami może być słabo. Byłam dwa razy wczesną wiosną, dwa razy w Nesebyrze - życie miasta toczy się spokojnie, ale jest gdzie i dobrze zjeść, sklepy też działają. Co do plażingu, sama się nastawiam na pływanie?. Plany, co zobaczyć, dostosuj do transportu, jaki wybierzecie. Myślę, że Carewo czy Primorsko również nie śpi totalnie, więc też i tam patrzę za lokum. Trochę mi się nie chce auta na ten tydzień, ale rozum podpowiada, że dobrze byłoby być niezależnym. ... Może gdzieś na trasie jakaś kawa na tarasie z Wami? Pozdrawiam serdecznie, M.
Odpowiedz
#3
Polecam Hotel Bulair w Burgas na bazę- 400m od dworca kolejowego i autobusowego , 300m od Parku nadmorskiego i zarazem plazy, do portu z 500/600m, do ścisłego Centrum/deptaku/ ze 200/300m
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Odpowiedz
#4
....Niedaleko kosciola katolickiego, warzelny piwa Veritas i... konsula honorowego bulgaricusa w Burgas Smile
"In vino veritas, in aqua sanitas"
Odpowiedz
#5
Dziękuję za porady.

Marija, kawka jak najbardziej Wink

Nesebyr wydaje się dobrym pomysłem tylko pytanie czy jest tam co robić wieczorem vs np. Burgas.
Sozopol to raczej odpada, bo chcemy też zobaczyć Nesebyr, SB, może coś jeszcze dalej na północ, więc codziennie byśmy jechali tą samą trasą. Ale gdybyśmy się np zatrzymali w Burgas, to i Sozopol i SB w podobnej odległości. Nie wiem tylko na ile Burgas jest przyjemny vs mał,turystyczne miejscowości.

My chcemy raczej poruszać sie komunikacją miejską etc, aby na chillu wypić piwko Wink

A czy do Warny opłaca się jechać,bo to jednak kawałek drogi?

Thx
Odpowiedz
#6
Nesebyr masz skondensowane wszystko w starym mieście - tak samo Sozopol. Burgas jest dużym miastem, więc znajdziesz wsxystko, ale szukając ad hoc. Ja lubię morze w połączeniu z górami, celuję teraz w rejon południowy. Varny nie znam, niestety. Pisząc SB masz na myśli Słoneczny Brzeg? Cóż - piękna długa piaszcxysta plaża i hotele wzfłuż! Atrakcją jest stary Nesebyr1

Wszystko się opłaca -zobaczyć, jak się nie zna??. Ale celujcie w południe - 5 dni starczy na to. Varnę zostawcie na drugi raz?
Odpowiedz
#7
Słoneczny Brzeg, tak. Zastanawiam się tylko czy znajdę coś w SB, bo to już po sezonie. Z drugiej strony zastanawiam się czy Burgas to znowu nie jakiś moloch. Może faktycznie Nesebyr to dobra opcja wypadowa. A jest jakieś połączenie wodne pomiędzy Nesebyrem, a Sozopolem?
Odpowiedz
#8
(21-09-2018,12:58:33)Luka napisał(a): Słoneczny Brzeg, tak. Zastanawiam się tylko czy znajdę coś w SB, bo to już po sezonie. Z drugiej strony zastanawiam się czy Burgas to znowu nie jakiś moloch. Może faktycznie Nesebyr to dobra opcja wypadowa. A jest jakieś połączenie wodne pomiędzy Nesebyrem, a Sozopolem?

Jest wodolot ale kursuje tylko zdaje się do 9.10 i to tylko w poniedziałki i wtorki, piątki i soboty jak wynika ze strony Fast Ferry. bg.
Podróżowałem nim w ubiegłym roku. Polecam, fajne przeżycie. Bilety można zarezerwować też przez tą stronę.
Odpowiedz
#9
Co do znalezienia mieszkania, bez obaw - jest bardzo dużo apartamentów, które tylko czekają na chętnych. Wystarczy przejrzeć oferty przez airbnb i booking, sami zobaczycie, że poza typowymi hotelami jest bardzo duży wybór mieszkań, pokoi, całych lokali samodzielnych lub też przy gospodarzach. SB ciągnie się jako miasto, równolegle do wspominanej długiej, pięknej plaży. Słoneczny Brzeg z Nesebyrem graniczy, można się przejść lub przejechać autobusem, bilety u kierowcy. Albo powlec się na luzie plażą. Jak jedziecie pierwszy raz, to dobry wybór, że poza sezonem - będzie Wam się podobać zarówno rejon SB/Nesebyru, jak i Sozopola. Samo Burgas ma ten plus, że jest dobrze skomunikowane - można się wybierać i na północ, i na południe, a do lotniska jest blisko i odpada koszt transferów czy stres dojazdu z mniejszej miejscowości. Reasumując, jak chcecie być bez auta, szukajcie SB/Nesebyr/Burgas albo Sozopol. Ja dla siebie celuję ponadto w Primorsko albo Carewo. Jak ktoś z Forumówiczów ma sugestie, poproszę pięknie. Szkoda z tym wodolotem, że sezon zamykają około 10.10.br. Podobno ok. 100 zł cena, a fajna wycieczka.
Odpowiedz
#10
Jako miejscówkę w tym terminie też wybrałbym Burgas, miasto nie tylko turystyczne a więc kuchnia bułgarska przez cały sezon, dobra komunikacja gdziekolwiek, do Sozopola można się wybrać na jeden dzień lub powtórzyć jeszcze raz, do SB też na jeden dzień żeby przekonać się, że o tej porze roku już tam nie ma życia, Nesebyr jak najbardziej - fajne fotki bez tłumów ale też na jeden dzień.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Trzesienie ziemi (30 pazdziernika) primma 0 1,488 30-10-2020,15:53:28
Ostatni post: primma

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości