Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019]
#1
Zaczynamy...
#2
Witam.
Jako, że jest to mój pierwszy post to chciałbym się przywitać ze wszystkimi. Dwa poprzednie urlopy spędziłem w Chorwacji, jednak z powodu stale rosnących cen postanowiłem zmienić otoczenie i w tym roku wybieram się do Bułgarii a dokładniej na Słoneczny Brzeg. W związku z tym mam parę pytań odnośnie trasy.
Od razu mówię, że celowo wybrałem dłuższą trasę, gdyż wolę jechać dłuższą trasą przez autostrady ale z możliwie jak największą dopuszczalną prędkością niż krótszą trasą przez gorsze i jednopasmowe drogi i miasta, gdzie nie trudno o mandat czy możliwość napotkania jakiegoś zawalidrogi, którego nie będzie jak wyprzedzić. Wiem, że można pojechać trasą o 500 km krótszą ale czasowo i tak wychodzi to samo a strata na paliwie (LPG) to tylko 120 złotych a przynajmniej mniej nerwów.

Wstępnie wygląda ona tak:
https://goo.gl/maps/iZpReY4yhT62

Wyjazd planuję 28 lipca około 3 rano z noclegiem w Serbii w Suboticy.

Którędy dojadę do granicy Polska - Słowacja podejmę prawdopodobnie w dniu wyjazdu. Albo A1 lub przez Kielce i Kraków. Zobaczę w google czy nie będzie jakichś utrudnień.

i oto pytania do tej trasy:
1. Czy do Słowacji wjeżdżać przez Zwardoń (jak na trasie) czy może przez Cieszyn lub A1 i bezwinietkowo boczkiem przejeżdżając przez Czechy dojechać do Świerczynowiec na Słowacji?
2. Czy w Słowacji jechać na Bratysławę czy może z Trnawy od razu w dół na Komarno? Jak dobrze pamiętam to pod Bratysławą są niezłe korki.
3. Przejście graniczne z Węgry - Serbia też wybiorę w czasie jazdy, sprawdzę przez internet czasy oczekiwań na przejściach. Mam tylko pytanie odnośnie przejścia Serbia - Bułgaria. Tam chyba nie ma za bardzo wyboru przejścia, na którym będę około godziny 13 w dniu 29 lipca (poniedziałek). Czy o tej porze można się spodziewać korków na tym przejściu?
4. Czy w Serbii można płacić kartą na bramkach? I czy są może osobne bramki, na których płaci się tylko kartami tak jak w Chorwacji?
#3
1. przez Zwardoń
2. Trnava-Komarno
4. Wszystkie w Serbii płaciłem kartą. Nie ma osobnych bramek dla kart.
#4
1. Jeżdżę zawsze przez Cieszyn, ale z racji tego że jedziesz S1 Tychy / B-B to Zwardoń lepsza opcja. ( Przez Czechy szybiej zajedziesz ale dodatkowa winietka na CZ) kwestia wyboru.
2 potwierdzam zapis Sławka max 1,5h odcinek D1 (Trnawa) wjazd na M1 za Komarom.
3. Jak sprawdzisz i na Roszke będa kolejki to możesz podjechać na przejście Backi Vinogradi - czynne 7-19 - powinieneś się wyrobić jak wyjeżdżasz o 3 rano z Białego.
Marcin
#5
A ja sobie pozwolę mieć nieco inne zdanie niż przedpiszcy... Smile
1) Ja wybieram "opcję drugą": przejazd przez Cieszyn i potem po CZ stronie ich 11 na Czadcę - tam nie ma CZ winiety. Kilometrowo wychodzi na to samo. A jedzie się tamtędy bardzo OK i unika się przejazdu przez Węgierską Górkę i Milówkę - tam potrafi być spory korek. A od Czadcy do Żyliny to czy tak - czy tak: ruch i tak jest "koło za kołem", albo korek Wink
2) Trnava-Komarno - to są nieco boczne drogi, ale ruch znikomy. Do tego trochę krócej kilometrowo. A jak źle trafisz z czasem, to na D1 w okolicach Bratysławy będziesz miał ciasno i czasowo wyjdzie dłużej, choć autostradą. 
3) Na Kalotinie na korki można trafić zawsze. A to przejście to w zasadzie jedyne rozwiązanie na trasie RS-BG. Teoretycznie można w Niszu na A1 odbić i potem przez góry, albo jeszcze przed Niszem i na Zajeczar i później Widyń, ale... IMO - trzeba się pogodzić z możliwością przestoju na Kalotinie i już.
4) Można kartą - ja płaciłem Revolutem.

Co do przejść HU-RS - na Roszke w sezonie letnim praktycznie zawsze będą korki. IMO lepiej od razu jechać na Baćki (o ile jest zapas czasu i wyrobisz się przed 19-tą) albo od razu Tompa. I nie jest tak, że na Baćkach zawsze idzie szybko i sprawnie - w zeszłym roku na powrocie (24.08 ok. 7-8-mej rano) staliśmy ponad 2h na wyjazd z RS...

BTW, w tym roku nadal trwają remonty na M0 w Budapeszcie. Jeżeli dojedziesz tam w godzinach popołudniowych, to najprawdopodobniej utkniesz w korkach. Myśmy w zeszłym roku stracili ponad 1,5 godziny. Przez to niewyrobiliśmy się na Baćki i musieliśmy przekraczać w Tompie, a tam już zaczął się wieczorny zator. W efekcie + kolejna prawie godzina...
W związku z tym w tym roku zamierzam przejechać przez miasto, a nie obwodnicą.

Pozdrawiam,
Maciej.
#6
(01-02-2019,14:50:05)gawronik napisał(a): A ja sobie pozwolę mieć nieco inne zdanie niż przedpiszcy... Smile
1) Ja wybieram "opcję drugą": przejazd przez Cieszyn i potem po CZ stronie ich 11 na Czadcę - tam nie ma CZ winiety. Kilometrowo wychodzi na to samo. A jedzie się tamtędy bardzo OK i unika się przejazdu przez Węgierską Górkę i Milówkę - tam potrafi być spory korek. A od Czadcy do Żyliny to czy tak - czy tak: ruch i tak jest "koło za kołem", albo korek Wink

Też mi się fajnie jedzie przez te obszary zabudowane w CZ.
Włączam tempomat i ...turlam się Big Grin
Jadąc od CZ zaliczasz Cadcę.
Natomiast jadąc od Zwardonia możesz ją ominąć jeśli navi pokaże korki - za granicą PL-SK odpuszczasz D3 i przez Oscadnicę wylatujesz za Cadcą.
Droga wąska ale dasię Wink
Jeden korek mniej.
#7
O! A to się muszę przyjrzeć Smile
#8
(31-01-2019,22:30:16)birkin napisał(a): Wstępnie wygląda ona tak:
https://goo.gl/maps/iZpReY4yhT62


Którędy dojadę do granicy Polska - Słowacja podejmę prawdopodobnie w dniu wyjazdu. Albo A1 lub przez Kielce i Kraków. Zobaczę w google czy nie będzie jakichś utrudnień.

1) BTW, przemyśl, czy opłaca Ci się jechać W-wa - Łódź A2 i potem A1, czy może jednak lepiej W-wa - Piotrków S8 i potem A1.
W pierwszym wariancie nadrabiasz trochę kilometrów, a do tego odcinek A2 między W-wą, a Łodzią to "pain in the ass" dla kierowcy - nie licz na "prędkości autostradowe" Sad Choć może z rana, do tego w wakacje i w kierunku "od W-wy" nie będzie tak źle... Wink

2) Utrudnienia będziesz miał zapewne w okolicach Cz-wy - "upgrade" DK1 do standardu A1 oraz zaczyna się budowa obwodnicy. Na DK7/S7 natomiast odcinek w okolicach Skarżyska Kamiennej (choć tam budowa w większości nie ingeruje bezpośrednio w DK7, ale w samym Skarżysku są "rondka budowlane", które spowalniają przejazd), no i S7 kończy się na granicy województw TK i KR - w Małopolsce już tylko jednopasmówka...


Pozdrawiam,
Maciej.
#9
Dziękuję za wszystkie sugestie. A może skusić się na tę trasę https://goo.gl/maps/1QM3upYpPiG2 z ominięciem płatnych dróg w Słowacji https://goo.gl/maps/6ExybsFGVo32
Przy tej trasie dochodzi winieta Czeska ale odpada Słowacka.
Tylko czy jadąc przez Bratysławę od zachodu też można spodziewać się korków?

Mam jeszcze pytanko odnośnie bezpłatnej autostrady w Bratysławie. Czy ten znaczek pod znakiem autostrady informuje o bezpłatnej autostradzie? https://goo.gl/maps/Bk6nLSE5xZy Pytam, bo w tych okolicach jest jedna z nielicznych stacji LPG https://goo.gl/maps/RaWP1u9L49R2 i znajduje się ona na autostradzie ale chyba już nie na płatnej części?
#10
gawronik dobrze prawi, obecnie dk1 między Piotrkowem a Częstochowa jest w słabym stanie i w Rząsawie korek ( no chyba że tam będziesz bladym świtem)[emoji39] Dodatkowo w tym roku ma się zacząć remont tej drogi do standardu autostrady, niestety po istniejącym śladzie, tzn 1 pas będzie zamykany naprzemiennie na odc. około 50 km [emoji21] armagedon drogowy gwarantowany

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 43 586 27-03-2024,22:08:10
Ostatni post: bateniki
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 945 720,049 19-03-2024,11:25:21
Ostatni post: Knyaz-KV
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 31 357 14-03-2024,17:32:49
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,426 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,227 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,515 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,358 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości