Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2019]
Jazda w ubiegłym roku przez Rumunię - 24 - 26 godzin
Powrót przez Serbię 20 godzin
Niby kilka godzin, a jednak na takim odcinku czyni różnicę. 
Dlatego teraz padł wybór na trasę z noclegiem, przez Serbię.
Dziękuję za rady i podpowiedzi. Widzę sens w modyfikacji przejścia granicznego Smile
Optymistycznie zakładam, że w niedzielę autostrada przez Serbię w stronę Bułgarii nie będzie zapchana.
PS.
Ja winiety zawsze kupowałam na pierwszej stacji, czy w pierwszym punkcie w danym kraju , lub cały komplet w Czechach ( choć nie pamiętam czy mają na Węgry ). Wychodziło korzystnie cenowo
Ok, daj znać jak się jechało[emoji41]

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Btw przez Rumunię, zawsze z noclegiem, w dzień i w weekend to właśnie taki czas 24-26 godzin czystej jazdy pod Kraków[emoji39]

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Wg mnie to pierwsza zasada jest taka: w weekend przez Rumunię, w tygodniu przez Serbię.
W weekend w RO nie jeżdżą Tiry, w tygodniu jeździ w SRB mniej "Niemców".

Oczywiście to tylko generalne założenie, można je na wiele sposobów modyfikować.
Choćby o porę kiedy jedziemy (dzień czy noc) a także którędy, zwłaszcza w Rumunii można wybrać więcej albo mniej gór, więcej albo mniej autostrad itd.
Witam ponownie Smile
Noclegi zarezerwowane, winietki kupione, wyjazd w najbliższa niedziele jednak przez Serbie. Nie mam pewności, czy przez Czechy, ale to się pewnie okaże w dniu wyjazdu. W tym roku wyjątkowo jadę z moja mama, której zależy na jak najszybszej i najbardziej komfortowej trasie Wink
Powiedzcie mi tylko proszę, ponieważ samochodem poza nasz kraj nie wyjeżdżam zbyt często - jak to jest z wyposażeniem obowiązkowym samochodu za granica? Czytałem, ze potrzebuje mieć tylko wyposażenie wymagane w Polsce, a reszta krajów mnie nie interesuje. To faktycznie tak działa i policja bierze to pod uwagę? A co z Serbia, która nie jest w UE? Tam muszę mieć ich całe wymagane wyposażenie?
rlogic poczytaj tu
Tam są dość stare posty Wink Ja jestem ciekaw jak to wyglada na chwile obecna. W Serbii konwencja wiedeńska raczej nie obowiązuje?
Pytam, ponieważ będę chciał przejechać do Bulgarii jedynie na wyposażeniu wymaganym w Polsce.
Ja jadę kawałkiem przez Serbię. Biorę kamizelki przeviwodblaskowe, linkę holowniczą, żarówki (choć nie będę ich na pewno wymieniał).
Ale jest to wymagane i bez tego będzie mandat, czy wieziesz dla własnego spokoju?
Jeśli chodzi o kamizelki - musisz ich mieć tyle ile osób na pokladzie - i tu ważniejsze bezpieczeństwo niż Konwencja / która i w Serbii obowiazuje/ ale ważniejsze to rozsądek.
Jak życie pokazuje - dobrze jest mieć i kable rozruchowe - bo różnie bywa po tygodniu plażowania.
Pozdrawiam,
Zagorkaman
Jadę autem, które ma 4 tysiące przebiegu, wiec o jego kondycję bym się nie martwił ;P
Zreszta co roku jeżdżę samochodem na wakacje 2-tygodniowe (nie do Bułgarii) i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem po takim okresie stania Wink
Turaj w Bułgarii i tak będzie lepiej, bo autem będziemy jeździć w trakcie urlopu Smile

Ale pocieszyliscie mnie, ze konwencja obowiązuje w Serbii Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 46 672 1 godzinę temu
Ostatni post: macgyver
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2024] dżek 44 502 ,08:16:59
Ostatni post: bart11
  Samolotem do Bułgarii - informacje ogólne, ceny biletów, dojazd z lotniska myszabe 946 720,082 15-04-2024,09:40:46
Ostatni post: grzechodg
  Dojazd przez Ukrainę - informacje i pytania dot. trasy Wawo 154 173,426 28-02-2024,09:40:21
Ostatni post: bart11
  do Bułgarii przez Serbię czy Rumunię bartus40 137 2,230 24-02-2024,21:45:39
Ostatni post: jarecki69
  Dojazd przez Chorwację igi123 50 20,522 18-12-2023,16:14:28
Ostatni post: dżek
  Stacje paliwowe - ceny, jakość, dostępność paliw, płatności, aktualne informacje Wawo 571 426,537 18-12-2023,12:49:48
Ostatni post: Marek999
  Dojazd przez Serbię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 86 1,664 30-11-2023,15:23:24
Ostatni post: Masodi
  Dojazd przez Rumunię - informacje i pytania dot. trasy [2023] dżek 212 3,219 24-09-2023,18:53:42
Ostatni post: lubelak
  Przejścia graniczne - ogólne informacje, czas oczekiwania Wawo 640 552,358 16-08-2023,23:34:33
Ostatni post: igi123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości